reklama

Zalohovanie aplikacnych dat na Google Drive / Dropbox

janko

Zalohovanie aplikacnych dat na Google Drive / Dropbox
« kdy: 31. 10. 2017, 18:40:33 »
Ahoj, s vyvojom android nemam vela skusenosti, len nejake mensie projekty, a dostal som napad na istu aplikaciu. Vyvijat ju chcem hlavne pre sukromne ucely, a pre to, aby som sa zdokonalil trocha vo vyvoji. Takze s nahranim do Google Play velmi nepocitam, ale ani to nevylucujem. Ide o to, ze aplikacia bude mat nejake konkretne nastavenia, a tiez uzivatelske data, ktore by som chcel niekam zalohovat. Nejde o ziadne tajne informacie, nejake XMLka, fotky a podobne. Jednou z funckii aplikacie by malo byt to, aby si uzivatel mohol data zalohovat na vyssie spominane sluzby. Proste jednoducho nahrat si ich na svoj Drive, alebo Dropbox, a nasledne pri novej instalacii si ich odtial aplikacia vedela nacitat. Moje predstava je asi taka, ze uzivatel sa cez aplikaciu prihlasi na niektoru sluzbu, a aplikacia si najde svoj konkretny adresar, a v nom bude hladat potrebne subory. Potom ak uzivatel zvoli nejaku moznost sync, tak aplikacia zas tie subory do konkretneho adresara zapise. Riesil niekto nieco podobne? Je to mozne? O akych obmedzeniach by som mal vediet? Dakujem

reklama


Re:Zalohovanie aplikacnych dat na Google Drive / Dropbox
« Odpověď #1 kdy: 31. 10. 2017, 21:27:56 »
Je to možné, např. Dropbox má pro to přímo podporu ve svém SDK, takže nemusíte ve své aplikaci řešit nějaké přihlašování atd. Když uživatel ve vaší aplikaci zvolí, že chce pro zálohu použít Dropbox, spustí se mu aplikace Dropboxu, tam schválí přístup, a v Dropboxu se mu pod adresářem Apps objeví podadresář určený přímo pro vaší aplikaci. Mám pocit, že dokonce pokud aplikace získá přístup tímhle způsobem, nemá na daném Dropbox účtu přístup k žádným jiným souborům.

Tento přístup používá např. Sygic, který takhle umožňuje zálohovat myslím konfiguraci a licenční klíče, používá to Authenticator Plus pro zálohování klíčů.

Nevím, jestli má Google Drive také takhle propracované API, ale možná má možnost přidat nějaká aplikační data k datům, která se z mobilu zálohují do Google účtu.

Každopádně bych doporučil tohle udělat jako samostatné pluginy k té vaší aplikaci, protože pokud někdo chce zálohovat do Dropboxu, nepotřebuje aplikaci pro zálohování na Google Drive. A pokud někdo nechce vůbec takovou funkcionalitu využít, nemusí vaší aplikaci vůbec udělovat práva pro přístup na internet.

janko

Re:Zalohovanie aplikacnych dat na Google Drive / Dropbox
« Odpověď #2 kdy: 31. 10. 2017, 21:40:50 »
dakujem :)

 

reklama