Přenos obrazu přes LAN

macík

Přenos obrazu přes LAN
« kdy: 27. 10. 2017, 21:33:25 »
Ahoj, chtěl bych použít Macbook retina, jako externí displej, vyhlédl jsem si k tomu program spacedesk(.ph) (který přidá do jednoho notebooku  virtuální externí displej =server , pak se klientem připojím na IP serveru, kde si v okně obsah prohlédnu), který ale OS X nepodporuje Kromě toho se nějak musí zkrotit datový tok (15" 5.3M * 60 fps * 24bit= 7.6Gbps), což se na gigabit nevejde, proto mě zajímá program, který tedy do toho započte kompresi (aby byla nízkolatenční,a účinná) - jak zdrojový, tak apple mají dostatek výkonu, rozlišení se vzdát nechci.

PS: Koukám, že důchodci nikdy nespí, tak si dej tenrokrát "LoL mentále" oraz
« Poslední změna: 30. 10. 2017, 10:25:23 od Petr Krčmář »


Jméno:

Re:přenos obrazu přes LAN
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2017, 10:22:22 »
Nejsem si tak docela jistej co chces, ale na tvym miste bych zvazil

FFMPEG - server/client architektura, po lanu to jde, chce to ladeni
VNC (screen share na macu je jen trochu modifikovany vnc, nebo aspon bylo kdyz jsem pouzival masox)
NDI https://www.newtek.com/ndi/tools/ (tohle je budoucnost ve video over lan, jak uz nazev napovida alternativa pro SDI ktery cim dal tim min stiha vetsi rozliseni, ale jak vsechny profi veci to ma taky profi naroky, idealne oddelenou sit od vseho ostatniho a to jakoze fyzicky vcetne prvku, s vlanama se afaik moc nechytnes)

pak muzes jit dal a pripojit do macu screengrabber ( https://www.blackmagicdesign.com/products/intensity ), to je taky drahy a je trosku problem ze i do digitalu pocitace proste posilaj blato, takze pred nej jeste nejakej scaler.
ale zase se tim vyhnes lance, kazdopadne za me to NDI.

a ad hominem zdarma: sam jses mental, vrat meka a mozna vzdej pocitaky uplne.



Lol Phirae

Re:přenos obrazu přes LAN
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2017, 16:27:16 »
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:přenos obrazu přes LAN
« Odpověď #3 kdy: 29. 10. 2017, 16:42:31 »
Rekl bych, ze bude nutne pouzit prenosove cesty s vyssim propustnym pasmem. Napriklad dvere, kterymi prenesu Mac do vedlejsi mistnosti.

nobody(ten pravej)

Re:přenos obrazu přes LAN
« Odpověď #4 kdy: 29. 10. 2017, 22:48:24 »
myslim ze v pripade macika bude vhodnejsi halfduplex a to oknem ;)