Chodíte ješte na BBS ?

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #15 kdy: 25. 10. 2017, 07:57:15 »
měl tam pro známé callback, takže stačilo se přilogovat, zadat call back a BBS volala zpět :-)

Pokud clovek nevolal mezimesto, tak call back nebyl nutny. Na tech releovych ustrednach to bylo za stejne prachy bez ohledu na delku hovoru. Horsi bylo, ze casto padalo spojeni, protoze kabely byly v katastrofalnim stavu a po desti to kolikrat neslo vubec. Nejlip to chodilo za sucha v noci, protoze lidi malo volali a tak bylo malo ruseni ze srseni na kontaktech rele v ustredne.

Bylo to někdy okolo roku 1999/2000. Kvůli katastrofální lince jsme se nechali přepnout na digitál, což tehdy trochu pomohlo. Mimoměsto jsem musel volat furt, protože nejsem z Prahy, ale od Varů.

Modem byl v té době Supra 14.4, v té době už byl i 28.8,později s updatem na 33,6, jak ale píšu, neměl jsem na to. Byl jsem student a nový modem stál 10 tisíc. A ano, v té době byl už i vytáčený internet.

Taky si pamatuju, jak se tehdy řešily typy modemů a jejich spolehlivosti co do konektivity. Nejvýše si stál US Robotics Courier, ten se spojil vždy a se vším. Zyxel dobrý, Microcom, co si pamatuju, tak nic moc, Supra OK a ještě tehdy byly Zoltrixy, ty podle kusu a typu. Kde dneska ty firmy jsou, kromě Zyxelu...


Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #16 kdy: 25. 10. 2017, 08:18:58 »
jo, nostalgie ;-)
ja se tam pripojoval uz v dobe, kdy na skole byl zavedenej net a byl to muj prvni kontakt a netem. Naproti tomu browseni v NN bylo spis takovy hrani a malovani stranek. Ale kdo chtel informace, nebo pokecat, tak jedine BBS.
Nejlepsi byla tehdy uplne jina stabni kultura, zadna politika, viry, trotleni a skoro nulove flamewar...
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)

kolo

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #17 kdy: 25. 10. 2017, 10:12:12 »
Nejlepsi byla tehdy uplne jina stabni kultura, zadna politika, viry, trotleni a skoro nulove flamewar...

No protoze trotl dostal od sysopa ban na tyden a uklidnil se ;) Z BBS se v te dobe dalo celkom dobre sosat software, vetsinou to slo plnou rychlosti modemu. Na rozdil od FTP kde anonymous users meli limity na pocet, kilobajty a taky internet trpel lagem ci pomalosti. Pamatuji si ze jsem si z BBS stahnul v te dobe moderni browser Internet Explorer 3  8) a to mela instalacka snad 5MB!
Pripajel jsem se vetsinou z DOSu v Dos Navigatoru byl skvelej terminal a pak uz jen ATDT...

sdfvgdv

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #18 kdy: 25. 10. 2017, 10:30:08 »
WWWWAAAAAAAAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUU


tak ani nevim proc, ale tenhle topic mi udělal poránu radost.
Já už myslel, že to dávno chcíplo a ono to jde a dokonce přes telnet. Ještě jednou WAU. To si budu krasně hrát až se budu nudit ::)

.:#{}#:.

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #19 kdy: 25. 10. 2017, 10:56:58 »
Protoze bezne linux terminaly ANSI moc nedavaji je dobre pouzit neco lepsiho. Ja mam dobre zkusenosti s Qodem. Prevadi dosovske specialni znaky do UTF ekvivalentu, emuluje ANSI.SYS, umi Zmodem atd.

http://qodem.sourceforge.net/index.html
https://github.com/klamonte/qodem


daemon

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #20 kdy: 25. 10. 2017, 20:25:26 »
Pro linux existuje i vyborny a dodnes udrozovany server software Mystic BBS.

http://www.mysticbbs.com/

Takze nic nebrani aby jste si nahodili retro bebeesku i dnes  8)

Pro POSIX je k dispozici taky MBSE BBS. Je to včetně FTN maileru, tosseru atd.

http://www.mbse.eu/bbsing/mbsebbs/

x

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #21 kdy: 25. 10. 2017, 20:51:32 »
telnet bbs.vslib.cz

Tykraso, tam jsem driv chodil. Podle logu jsem tam byl naposledy v roce 1999 :)

Unknown

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #22 kdy: 26. 10. 2017, 10:07:55 »
Infima rulezzzz!!!

daemon

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #23 kdy: 26. 10. 2017, 11:02:28 »
Infima rulezzzz!!!

Infima běžela na Major BBS/Worldgroup. Nebyla ale připojená do Fidonetu.

Dcom

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #24 kdy: 26. 10. 2017, 11:21:45 »
Na Infimě jsem byl od roku 1995 - naprosto legendární BBSKa  :) Jednou jsem byl připojenej na silvestra přes půlnoc a dostal jsem za to status moderátora   :D Samozřejmě později jsem využíval přes infimu (bylo třeba nainstalovat WG manager) připojení na české weby. Následně jsem také používal BBS CEZ - u nich jsem si dokonce za 300 Kč/rok zaplatil schránku a připojení na net přes SLIP  ;D ... jo to byly časy ...  8)

lkmlkm

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #25 kdy: 23. 10. 2018, 20:44:16 »
ja vim, že je tostaré téma, ale vedel by nekdo o nejakem osvedcenem telnet klientovi do androidu?
Obcas bych si ve vlaku pohral


neco pro android bez malware ;)

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #26 kdy: 23. 10. 2018, 20:57:21 »
ja vim, že je tostaré téma, ale vedel by nekdo o nejakem osvedcenem telnet klientovi do androidu?
Obcas bych si ve vlaku pohral

neco pro android bez malware ;)
ConnectBot (ssh, telnet, local), opensource, no-malware, no-ads...
https://f-droid.org/en/packages/org.connectbot/
https://github.com/connectbot/connectbot

TrSek32

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #27 kdy: 23. 10. 2018, 21:39:25 »
Ani jsem netusil ze to jeste zije. Chodil jsem na BBS ktery byly v Kosicke VSZ. Ten sw co jsem odcat natahal jsem pouzival jeste 15 let. Takovy 530.exe doted.

risototjh

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #28 kdy: 23. 10. 2018, 23:06:41 »
Heh, keby som doma este na povale oprasil 386/SX, tak by som tam asi nasiel este nakonfigurovany ultranet point... Ale asi tazko by sa to uz dovolalo na node... :D Boze, to boli casy. Krasne casy...

jouda

Re:Chodíte ješte na BBS ?
« Odpověď #29 kdy: 24. 10. 2018, 02:11:40 »
Heh, keby som doma este na povale oprasil 386/SX, tak by som tam asi nasiel este nakonfigurovany ultranet point... Ale asi tazko by sa to uz dovolalo na node... :D Boze, to boli casy. Krasne casy...
Tak si rikam, nema jeste nekdo aktivni node/point na tcpip? os/2 by se asi nekde vyhrabala, mozna by to pod Xenem slo spustit, tmail nekde vypalenej na CD snad by taky byl...