Jak a v čem píšete CV?

megatron

Jak a v čem píšete CV?
« kdy: 04. 10. 2017, 12:20:27 »
Ahojte, chcel by som sa opytat ako pisete vase CV-cka? Pouzivate na to nejaky software ako latex, word? Alebo nejaky online nastroj na vygenerovanie CV? Taktiez neviem ako umiesnit do CV technologie kedze som programator. Je ich strasne vela a stale budu pribudat ... ako to mate poriesene?
« Poslední změna: 04. 10. 2017, 20:40:17 od Petr Krčmář »


David

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #1 kdy: 04. 10. 2017, 12:29:02 »
latex na CV moc nepouzivam, ale nektera CV jsem sazel v LaTeXu a jsou na to docela pekne sablony :-) dle meho nazoru je tohle preferovany zpusob.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #2 kdy: 04. 10. 2017, 12:29:41 »
Ahojte, chcel by som sa opytat ako pisete vase CV-cka? Pouzivate na to nejaky software ako latex, word? Alebo nejaky online nastroj na vygenerovanie CV? Taktiez neviem ako umiesnit do CV technologie kedze som programator. Je ich strasne vela a stale budu pribudat ... ako to mate poriesene?

V bootstrap a html5. Mám to normálně na webu, a posílám jenom odkazy, nemusí se stahovat, jen se zobrazí a HR si ho umí vytisknout do pdf. Zobrazuje se responzivně, vyjma nějakých malých displejů, jako jsou telefony (kvůli tabulkám, šlo by tam mít posuvníky, ale to se mi nelíbí). Když potřebuji upravit, tak mi na to stačí editor v nextcloudu, přes který zedituji položky a aktualizuji. Nesnáším, když se mi různě válí různé verze životopisů různého stáří. Prostě mám jen jeden životopis, který se snažím udržovat aktuální.

it expert

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #3 kdy: 04. 10. 2017, 12:41:51 »
v LyXu

megatron

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #4 kdy: 04. 10. 2017, 12:52:26 »
A co ten zoznam technologii ak ste vyvojari? Ako ich mate strukturovane?


Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #5 kdy: 04. 10. 2017, 13:05:59 »
Ahojte, chcel by som sa opytat ako pisete vase CV-cka? Pouzivate na to nejaky software ako latex, word? Alebo nejaky online nastroj na vygenerovanie CV? Taktiez neviem ako umiesnit do CV technologie kedze som programator. Je ich strasne vela a stale budu pribudat ... ako to mate poriesene?

CV se liší od adresáta. Tam, kde je vícekolové VŘ, tam je potřeba mít bodovitě důležité technologie a skilly, protože HR provádějí síto a nepřemýšlejí moc nad tím.

Ve chvíli, kdy CV má mít v ruce někdo už v oboru erudovaný, je naopak zbytečné ho zahlcovat každou blbinou, každou malou technologií, kterou kdy potkáte; stejně jako historické technologie jsou užitečné spíš pro dokreslení Vašeho minulého vývoje.

Víc, než samotné CV, zapůsobí motivační list, ve kterém lidsky popíšete odkud a kam kráčíte, proč měníte, co hledáte.

Nemá smysl uvádět vzdělání až do střední školy, to nepřináší žádnou informační hodnotu.
Zajímavé může být to, od kolika let pracujete, jak často střídáte zaměstnavatele a na jakých pozicích (jestli postupujete dál, nebo jestli hledáte sám sebe).

Jestli je to word, latex, online generátor, to je úplně jedno.

balki

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #6 kdy: 04. 10. 2017, 13:11:06 »
Ahojte, chcel by som sa opytat ako pisete vase CV-cka? Pouzivate na to nejaky software ako latex, word? Alebo nejaky online nastroj na vygenerovanie CV? Taktiez neviem ako umiesnit do CV technologie kedze som programator. Je ich strasne vela a stale budu pribudat ... ako to mate poriesene?

Pis tie technologie, ktore su dolezite pre dany pohovor a ktore skutocne ovladas.

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #7 kdy: 04. 10. 2017, 13:15:03 »
těžko znáš 20 technologií na takové úrovni, psát o každém pluginu nebo algoritmu je zbytečnost.

Prakticky vyber cca 10, které jsou v nabídce/požadavcích na práci, přidej znalostní úroveň a klidně doplň pár, které mohou souviset.

Motivační dopis je fajn, ale často se nedostane už k pohovoru a skončí pouze u HR, avšak je důležité ho psát.

Generovat CV je neúčelné, potřebuješ se jasně profilovat a jasně sdělit potřebné informace na 2 stranách maximálně tak, aby tvoje CV ladilo oku. Nikdo nechce číst 5 stránek nebo dlouhé textové elaboráty. Stejně tak struktura CV, začni důležitými věcmi pro danou pozici, pokud mi uchazeč na první stranu vybleje všechny školy vč. základní a všechny brigády a až na konci třetí strany má soupis dovedností a odborné zkušenosti, nejsem z toho moc nadšený, spíše zmatený. Praxi uváděj vč. technologií a zkušenosti, které jsi získal/uplatnil, případně s projekty, na kterých jsi pracoval.

Zagoogli si a prohlídni si jiná CV programátorů pro inspiraci.

Mysli na to, že pořád probíhá podle CV určitý filtr, zatím není v kapacitách firem si zvát na pohovory všechny uchazeče, pokud budeš geniální programátor a jako CV používáš to co jsi si vytvořil na střední v rámci nějakého předmětu, nemůžeš čekat, že tě budou často zvát na pohovory, abys dokázal svoji genialitu, leda se musíš nechat doporučovat.

ldj

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #8 kdy: 04. 10. 2017, 13:16:34 »
Pokud chce HR me CV, muze si ho stahnout z linked.in, kde me vetsinou i oslovuji. Pokud pozaduji specificke CV, tak ta pozice musi byt necim vyjimecna, abych pro ne delal i specialni CV.

balki

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #9 kdy: 04. 10. 2017, 13:17:23 »
Nemá smysl uvádět vzdělání až do střední školy, to nepřináší žádnou informační hodnotu.
Zajímavé může být to, od kolika let pracujete, jak často střídáte zaměstnavatele a na jakých pozicích (jestli postupujete dál, nebo jestli hledáte sám sebe).

Personalisti radi vidia skoly. Dobre to ukaze, ak clovek nestudoval hnojarinu (elektrotechniku v potravinarstve ak ide za develpera a pod). Ked ma clovek dieru v zivotopise, tak sa hned pytaju. A aj  ked tu hnojarinu clovek studoval a neuvedie, tak to proste vyzera blbo, akoze sa hanbi za vzdelanie alebo tak...

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #10 kdy: 04. 10. 2017, 13:23:13 »
Personalisti radi vidia skoly. Dobre to ukaze, ak clovek nestudoval hnojarinu (elektrotechniku v potravinarstve ak ide za develpera a pod). Ked ma clovek dieru v zivotopise, tak sa hned pytaju. A aj  ked tu hnojarinu clovek studoval a neuvedie, tak to proste vyzera blbo, akoze sa hanbi za vzdelanie alebo tak...

Souhlasím, ale pokud někdo napíše střední školu, je to spíš k pousmání - pokud to není třeba nějaká velmi specializovaná. Jsou i tací, kteří napíšou dvě střední školy s tím, že je změnili, nebo i tací, co napíšou základky. Zajimavé jsou hlavně vysoké školy - a jak píšete, pozornost budí nevysvětlené díry v životopise.

Milfaus

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #11 kdy: 04. 10. 2017, 13:24:16 »
Ze zkušenosti, motivační dopis delší než 5 řádek nikdo nečte.

Evidentně existují výjimky, ale dokonce i vzory jsou obvykle velmi stručné.

Citace
Dobrý den,

zaujala mě Vámi nabízená pozice pracovníka telesales. Rád bych telefonní prodej vyzkoušel, protože mě baví komunikovat s lidmi a protože už hůře chodím. V minulosti jsem prodával elektroniku (podívejte se do životopisu). Na pohovor mohu přijít kdykoliv, bez obav mě kontaktujte.

Na shledanou se těší
https://prace.rovnou.cz/motivacni-dopis.html

Marq

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #12 kdy: 04. 10. 2017, 13:35:22 »
CV mám v Latexu, z balíčku moderncv. Než ho pošlu, vždy si ho projdu a upravím podle pozice kam se hlásím (vypíchnu/rozepíšu věci relevantní k pozici, méně relevantní zkrátím - samozřejmě pravdivě)

Marq

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #13 kdy: 04. 10. 2017, 13:36:47 »
Jo a snažím se mít CV vždy na 1 stranu (stejně nemám zatím tolik zkušeností aby to muselo být delší  ;D)

gp

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #14 kdy: 04. 10. 2017, 13:45:45 »
Seznamem neznámých a konkurenčních technologií neoslníte, fakt ne. Proto je potřeba psát životopis firmě na míru.