Výběr pracovního NTB - zkušenosti

wnt

Výběr pracovního NTB - zkušenosti
« kdy: 29. 09. 2017, 13:31:35 »
Zdravím,

chtěl bych vás požádat o radu ohledně výběru notebooku. Pomůže mi, pokud má někdo zkušenosti s konkrétními výrobci.

Požadavky:
- displej 13,3 nebo spíš 14"
- výkon stačí něco na úrovní i5 7200U / 8GB RAM / 256 SSD
- možnost WWAN modulu
- lehký, tenký s dobrou výdrží
- podsvícená klávesnice
- vím, že se to s požadavky na tloušťku trochu rozchází, ale uvítal bych, kdyby měl stále LAN konektor a potěšila by rovněž čtečka smartcard
- cena není zas tolik podstatná

Díval jsem se tyto počítače a asi by měly plnit požadavky:
- Fujitsu Lifebook U747
- HP EliteBook 840
- Toshiba Tecra X40 (krasavec, ale nemá SC a ani LAN)
- Dell Latitude 7480
- Lenovo ThinkPad T470s

Počítač bude často přenášený, takže bych očekával, že mechanicky něco vydrží. Může se někdo podělit o zkušenosti? Například to HP má vše potřebné, cena je také příznivá, na druhou stranu několik mi jich rukama prošlo a na to, že je to jeden jejich z vyšších modelů, tak bych očekával provedení asi lepší. U FJ zase často slýchávám nářky na poruchovost. Zbytek nemohu moc posoudit. Díky.


David

Re:Výběr pracovního NTB - zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 29. 09. 2017, 13:46:28 »
Ja osobne bych bral ten Thinkpad 470s, no a pripadne bych jeste popremyslel nad Thinkpad X1 Carbon, nebo Dell XPS13 (ale tyto 2 asi nebudou vyhovovat vsem pozadavkum).

Hanz

Re:Výběr pracovního NTB - zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 29. 09. 2017, 13:59:56 »

Mam T450s a absolutni spokojenost. Mechanicky mi prijde velice odolny, po 2 letech pomerne hrubeho zachazeni zadny problem. Klavesnice super, 14" FHD displej je akorat. Navic vse ostani co patri k Thinkpadum.

Takze z Vami vypsanych alternativ bych volil T470s.

mikrom

Re:Výběr pracovního NTB - zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 29. 09. 2017, 21:43:07 »
S Dell Latitude tiez nic neskazis. Mal som najprv 14" (asi trochu iny typ ako uvadzas) potom 12" a oba boli super. Vyborne spracovanie. Jediny nedostatok je ze na tom ostavaju vsade otlacky prstov.

gugatr0n1c

Re:Výběr pracovního NTB - zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 29. 09. 2017, 21:55:27 »
doporucuju carbon x1...


Petr

Re:Výběr pracovního NTB - zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 30. 09. 2017, 17:52:29 »
S Dell Latitude tiez nic neskazis. Mal som najprv 14" (asi trochu iny typ ako uvadzas) potom 12" a oba boli super. Vyborne spracovanie. Jediny nedostatok je ze na tom ostavaju vsade otlacky prstov.

Souhlas. 5 let E6230 bez chyby a viditelnych stop pouzivani. Taham ho jak medved kozich a vse drzi jak ma. Dalsi bude zase latitude.

sw

Re:Výběr pracovního NTB - zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 01. 10. 2017, 14:09:41 »
Předchozí Latitude 62xx (už přesněnevím) byl držák. Teď mám 6540 a po dvou letech odchází baterka a pár drobností je taky horších - napájecí kabel nedrží tak dobře jako u předchůdce a je na horším místě (to je samozřejmě subjektivní hodnocení), slot pro SD kartu není vystouplý a tak jde špatně najít hmatem. Zase je o něco lehčí a stále má nepřekonatelnou klávesnici (zase subjektivní hodnocení) ... vlastně jsou to jen drobnosti a za tu cenu ne-kupto :D

qwertz

Re:Výběr pracovního NTB - zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 01. 10. 2017, 17:00:00 »
DELL Latitude 5480. Oproti 7480 bytelnější konstrukci, navíc netrpí tím dementním nešvarem, kdy se display otvírá "dozadu za notebook" (tzn. že maximální úhel je mnohem menší než 180st.) a vzadu tak nemohou být žádné konektory (všechno vám zavazí zboku).