Poraďte malý notebook na práci

Biz

Poraďte malý notebook na práci
« kdy: 25. 09. 2017, 19:07:15 »
Ahoj,

Poradte mi pls maly laptop do DC.

Pouziti:
  • SSH
  • RDP
  • TCPDump/Wireshark

Musi mit:
  • RJ45
  • USB2
  • Wifi (je mi jedno jakou modulaci)
  • Vydrz na baterii
  • Malou hmotnost
  • 128Gb SSD
  • Musi na nem jet dospely linux (RHEL7)

Libilo by se mi:
  • RS-232 (Na cisco consoli)
  • LTE/3G modem

Predstavuju si takovyto typ: GPD Pocket: 7.0' UMPC-Laptop 'Ubuntu or WIN 10 OS'

Klidne i mensi.

Existuje neco takoveho?
« Poslední změna: 25. 09. 2017, 20:30:09 od Petr Krčmář »


nobody(ten pravej)

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #1 kdy: 25. 09. 2017, 21:17:04 »
mam Viliv N5, kterej uz se teda roky neprodava,je mensi nez to tebou uvedene,nema RJ45,ma eMMC 32GB, ma 3G, jedno USB, slot na microSD... je tam Atom CPU takze dospelej Linix - mam Xubuntu 14.04...kozel

nobody(ten pravej)

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #2 kdy: 25. 09. 2017, 21:21:42 »
pak jeste mam dobrou zkusebost s Lenovo Yoga 300-11IBY, ale to uz je 11", i kdyz zaoblene takze pocitove "male"... to ma RJ45, eMMC 32GB (jde tak pres specialni kabel pridat interne 2.5" disj...,nema to 3G...
https://www.digilidi.cz/test-lenovo-yoga-300-%E2%80%93-trefa-do-bileho

Milfaus(ten pravej)

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #3 kdy: 25. 09. 2017, 21:39:13 »
Ty Yoga jsou dobré a dost užitečné, to překlopení je fakt vYfiKuNdIčKaCe a parádní  ;)

Biz

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #4 kdy: 25. 09. 2017, 21:44:46 »
Ta yoga nevypada spatne, mrknu na ni. Ta N5 bohuzel nema RJ45, takze bych sebou musel zase tahat prevodniky a tomu jsem se chtel prave vyhnout. Kdybych se vydal cestou prevodniku, tak bych asi sahnul po tom GPD Pocket, i kdyz cenove je to docela mimo.


nobody(ten pravej)

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #5 kdy: 25. 09. 2017, 22:30:39 »
na druhou stranu ten Viliv N5 + USB Ethernet (nebo rovnou i s USB hubem) bude porad nekolikrat mensi nez ta Yoga300 :) spis je hacek v tom ze Viliv N5 bude horsi sehnat a novej stal ~20000Kc, kdezto ta Yoga se prodavala jeste pred rokem za ~6000Kc, s tim ze Yoga300 ale jinej typ nez 11YBY(=>jine/novejsi CPU) se stale jeste da sehnat nekde nove napr. Yoga 300-11IBR... pripadne ted koukam asi nastupce Yoga 80m100snc... asi u nich plati to co u meho, kdyz to neni verze dodavana rovnou s SSD/HDD, tedy je to jen s onboard eMMC (delaj se tusim s 32 a 64GB) tak to NEma v sobe ten kabel ani "lizinky"(pro SSD zbytecne), sam sem si poridil dodatecne jen ten kabel(zatim nezapojil)...

nobody(ten pravej)

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #6 kdy: 25. 09. 2017, 22:54:23 »
ten Viliv nevidim ani na ebay, ale narazil sem tam na neco podobneho, lepsi rozliseni(+sirsi/vetsi LCD s uzsima okrajema na strane), 2usb, bohuzel tohle je zrovna nefunkcni(nenabijetelnej) :)
http://www.ebay.com/itm/Sony-Vaio-VGN-P61S-P-Series-UMPC-Intel-Atom-1-33GHz-32GB-SDD-1GB-RAM-PARTS-/322776610624

nebo nabijeci ale s nejistou baterkou a navic v drazbe:
http://www.ebay.com/itm/Sony-Vaio-VGN-P50-P-Series-Lifestyle-UMPC-Intel-Atom-1-33GHz-80GB-HDD-1GB-RAM-/401409150325

a spatky k vetsim :) jeste mam Asus EEE 1008HA, je to "edice" Seashell, tzn, ze je vice zakulacene nez klasicke EEE a ma zakrytovane konektory, rekl bych ze se na tom pise trochu lepe nez na te Yoga, ale kazdej to muze mit jinak, ja mam nejradeji klasicke Thinkpad <=?20 klavesnice :)

takze i kdyz uz je to 12.5" neda mi to nedoporucit zamyslet se i nad Thinkpad X220, je to brutalni stroj :) neprekonatelna klavesnice, RJ45, 3xUSB2.0(verze s i7 maji 1xUSB3), jde tam (krome interniho 2.5") dat i mSATA SSD, nebo WWAN 3G/4G modem (bohuzel nejde mSATA i WWAN, protoze sdilej 1port)
s i3: https://www.importpc.cz/lenovo-thinkpad-x220-reg.html
s i5: https://www.importpc.cz/lenovo-thinkpad-x220-8390.html

pripadne X201, v podstate totozne, ale s predchozi generaci iCore, nebo X200 s C2D ktera nema Touchpad, ale "jen" Trackpoint...

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #7 kdy: 26. 09. 2017, 00:12:10 »
Mám tu hp mini 5102 s 3G modemem a SSD diskem (upgradoval jsem z HDD). Aktuálně tam běží SUSE, které má podporu toho 3G modemu.

Používal jsem ho přesně k podobnému účelu, jako nouzovka na cestách a nechával jsem ho také v datacentru, aby tam bylo na čem pracovat, když tam člověk přilítne bez ničeho.

Aktuálně pro něj už nemám moc využití. V případě zájmu mohu prodat. Pro více info kontakt: punjab@punjabcz.net

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #8 kdy: 26. 09. 2017, 00:34:56 »
HP Mini bych se radsi vyhnul. Nevim, jestli soudruzi nahodou tu konstrukci nezlepsili, ale mel jsem tu jedno, u ktereho se totalne urval display a konstrukce byla takova, ze nebylo mozne, aby se drive nebo pozdeji neurval (idealne tyden po zaruce). Navic do toho SSD nedas, kdyby ses ......, protoze se to neda rozebrat bez ulamani pulky capliku.

A pokud tedy tazatel je ochoten slevit oproti puvodnimu pozadavku na CPU a RAM a zit s Atomem (coz na ssh apod. staci), tak bych se mrknul po ASUS Eee PC rady 1000. Jsou jeste dost betalne, RAM by mela jit ve vsech zvednout na 2GB - snad zadny jeste nemel chipy letovane na mobo, maji RJ-45 a celkem slusnou klavesnici. Vydrz na baterku, pokud je dobra, je az 4 hodiny. Muj 1000H ma jeste klasickou, nechicletovou klavesnici, je to snad posledni model, nasledne uz maji chiclety. A sehnat by se dal snad i za 50€ nekde v bazaru nebo na inzerat, coz vyjde levneji nez rozbite Vaio za100$ a funkcni za 170$ + k tomu postovne za dalsich 100$.

Horsi by to bylo s tim SSD, 1000H ma jeste IDE a do toho se SSD shani blbe. Novejsi modely snad maji SATA, ale zase ty zasrane chiclety..... Zato se tyhle Eee PC aspon (na rozdil od HP sracky) daji rozebrat a dokonce disk a RAM jsou pod extra deklem, takze se clovek vyhne kompletni demontazi na prvocinitele.

Ovsem na vyjmenovane pouziti se to da i bez SSD. To nejsou zadne extra tezke desktopove nebo datove narocne aplikace, takze problem by byl jen v delsi bootu, coz lze resit uspavanim a hibernaci, ktera na tom slusne chodi.

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #9 kdy: 26. 09. 2017, 13:10:29 »
HP Mini bych se radsi vyhnul. Nevim, jestli soudruzi nahodou tu konstrukci nezlepsili, ale mel jsem tu jedno, u ktereho se totalne urval display a konstrukce byla takova, ze nebylo mozne, aby se drive nebo pozdeji neurval (idealne tyden po zaruce). Navic do toho SSD nedas, kdyby ses ......, protoze se to neda rozebrat bez ulamani pulky capliku.

U těch HP mini byly myslím minimálně 3 typy konstrukce. U 5102 mi přijde v pohodě. Display drží dobře a pant je stále tuhý jako na začátku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #10 kdy: 26. 09. 2017, 14:40:29 »
U těch HP mini byly myslím minimálně 3 typy konstrukce. U 5102 mi přijde v pohodě. Display drží dobře a pant je stále tuhý jako na začátku.

To je mozne, ja videl jen tu jednu a z te se mi udelalo tak spatne, ze bych se na dalsi radsi nekoukal. Problem byl mimo jine v pantech, ktere byly velmi tuhe a s vekem stale tuzsi. Na strane displaye pak byly prisroubovany k mosaznym futrum dosti forove zapustenym do plastu. Problem byl navic v tom, ze ta futra byla umistena vedle sebe, takze byla namahana v ohybu a casem se z plastu vypacila. Kdyby ty futra dali nad sebe, byla by namahana v tahu a nejspise by to vydrzelo dele, i kdyz pri jejich forovosti bych se obaval vytrzeni.

Nicmene podeziram, ze rozebiratelnost je na vsech trech konstrukcich stejne spatna, takze nedestruktivni demontaz kvuli instalaci SSD je nejspis nemozna, pokud to tedy tazatel pak nechce mit olepeno izolepou, aby se to nerozpadlo.

Milfaus(ten pravej)

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #11 kdy: 26. 09. 2017, 15:13:15 »
Použítý notebook může koupit jen šílenec  ;D

qwertyuiop

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #12 kdy: 26. 09. 2017, 15:33:50 »
Nasi technici fasovali tohle https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-x260?dq=4043712&o=1 nevazi ani kilo a pul, portu je tam hafo vcetne ethernetu a snese i hrubsi zachazeni :-)

dustin

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #13 kdy: 26. 09. 2017, 15:53:37 »
Použítý notebook může koupit jen šílenec  ;D

?? Repas s dvouletou zárukou v kvalitě A+ - na první pohled nepoznáš, že to není nové. Navíc má dodavatel mraky náhradních dílů a na počkání umí vyměnit cokoliv. Z importpc jsme thinkpadů už nakoupili spoustu a rozhodně bych neměnil.

?

Re:Poraďte malý notebook na práci
« Odpověď #14 kdy: 26. 09. 2017, 16:19:05 »
Pokud nevadí 12", pak jednoznačně thinkpad X220.

V menším pak jestě jako alternativa k HP mini jsou Dell inspiron mini
https://en.wikipedia.org/wiki/Dell_Inspiron_Mini_Series

nebo pak už mě napadá jen nějaký netbook jako Acer Aspire ONE nebo Asus Eee