Návrat do ČR

lwdl

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #75 kdy: 20. 09. 2017, 08:19:54 »
Vyhodil jsem člověka na hodinu a sám jsem taky vyletěl na hodinu.
Kariéra může skončit rychleji, než ti propadne lístek v šalině.
Kde budou něčí programátorské úspěchy za patnáct let? Zapomenuty, jako jeho kód.
Ocenění, která kde kdo získá v práci, to stejné.

No, když děláš SAP konzultanta za velké prachy, tak se nediv, že po tobě nic trvalého nezůstane.
Jiní lidi se snaží, aby z jejich práce něco zůstalo, a dělají to za menší prachy nebo i zadarmo.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #76 kdy: 20. 09. 2017, 08:48:54 »
Ty chodíš pro tyhle rozumy do nějaké Sorosovy nadace?

Asi malo sledujes, co se v CR deje. Popsane jsem zazil sam nebo clenove rodiny. A take se o tom obcas nekde doctes. BTW, treba k tomu autu, CR je jedina zeme, kde mi uz stacili ukrast z auta kola a jindy vytlouct okno a jeste pritom rozbili dvirka od nezamcene skrinky u spolujezdce, protoze ti kreteni neumeji zmacknout packu. Nevim tedy, co tam hledali. Navod k autu a dalsi chlivek nebyl to, co hledali a tu lopatu diamantu, co hledali, tedy nemam. A jindy na jinem aute aspon urvali znak Opelu z kapoty. Ne, ze by mi schazel, ale jaksi to take vypovida o vztahu Cechu k cizimu majetku.

Aoidhghean

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #77 kdy: 20. 09. 2017, 08:51:53 »
Citace
O babochlapovi som nepocul, o detoch ano. Fyzika je narocna a s Bc alebo Mgr nie je velmi uzitocna, takze zena skonci s PhD, ide na 2 roky postdoc niekam mimo, vrati sa, uz jej biologicke hodiny tikaju a buduci manzel v nedohladne. Zoberie sa s prvym muzom ktory jej pride do cesty, dieta chce ale vlastne nechce, lebo sa tym dostane mimo vyskum a neudrzi sa medzi spickou. Nakoniec rozprava kazdemu v okoli, preco fyzika nie je dobry vyber pre zenu.

Co jsem mohl nahlédnout, fyzici se na MFF učí poměrné všestrannosti – mají dost fyziky, matiky i informatiky/programování, protože ty věci pro svoji budoucí práci v oboru potřebují. Tzn. nejedná se jen o čistě stuidum fyziky.
Nejvšestrannější tam jsou fyzikální obory, mají logicky hodně matiky a celkem dost praktického programování. Na informatice není fyzika vůbec (povinně).

Aoidhghean

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #78 kdy: 20. 09. 2017, 08:55:47 »
Ty chodíš pro tyhle rozumy do nějaké Sorosovy nadace?

Asi malo sledujes, co se v CR deje. Popsane jsem zazil sam nebo clenove rodiny. A take se o tom obcas nekde doctes. BTW, treba k tomu autu, CR je jedina zeme, kde mi uz stacili ukrast z auta kola a jindy vytlouct okno a jeste pritom rozbili dvirka od nezamcene skrinky u spolujezdce, protoze ti kreteni neumeji zmacknout packu. Nevim tedy, co tam hledali. Navod k autu a dalsi chlivek nebyl to, co hledali a tu lopatu diamantu, co hledali, tedy nemam. A jindy na jinem aute aspon urvali znak Opelu z kapoty. Ne, ze by mi schazel, ale jaksi to take vypovida o vztahu Cechu k cizimu majetku.
To nic není, na slavných British Isles občas výrostci auta na ulici zapalují. Občas před barákem se skvělým timingem, například když mám doma zájemce o koupi bytu. ČR proti tomu hadr.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #79 kdy: 20. 09. 2017, 09:32:52 »
To nic není, na slavných British Isles občas výrostci auta na ulici zapalují. Občas před barákem se skvělým timingem, například když mám doma zájemce o koupi bytu. ČR proti tomu hadr.

I to jsme v Cechach meli, staci, aby byl nejaky posrany fotbalovy zapas.


phi

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #80 kdy: 20. 09. 2017, 11:43:16 »

Mimochodem v Japonsku je zcela běžné, že pracuje hlavně muž a žena se stará o dům a děti.

Japonsko je dost macho zeme, kolikrat jsem videl, ze zenska v podstate cekala, az ji muz dovoli promluvit.

Jinak by mne zajimalo, kolik zenskych ci chlapu s diplomem si potkal na pokladne.

phi

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #81 kdy: 20. 09. 2017, 11:45:06 »
Jediné, co tu po nás zůstane, jsou děti a jejich život.
Po nekom i myslenky a umelecka dila. Kupodivu to byvaji prave lidi, co se zapletli s humatnimi obory.

macko

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #82 kdy: 20. 09. 2017, 12:01:21 »
To nic není, na slavných British Isles občas výrostci auta na ulici zapalují. Občas před barákem se skvělým timingem, například když mám doma zájemce o koupi bytu. ČR proti tomu hadr.

I to jsme v Cechach meli, staci, aby byl nejaky posrany fotbalovy zapas.

zazils nekdy neco pozitivniho? a videls nekdy, jak probihaji fotbalove zapasy v cizine?

jpu

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #83 kdy: 20. 09. 2017, 12:04:17 »
Cechy su dobry kraj na pracu v IT a v oblasti rozvoja. Urcite je to tam lepsie, ako na Slovensku. Studoval som v Brne. Ovela krajsie mesto ako taka Bratislava, v ktorej teraz zijem a pracujem. Ponuka aj sirsie spektrum pracovnych prilezitosti, takze urcite si clovek najde. Na Slovensku najdete hlavne firmy, ktore su napichnute na statny rozpocet a eurofondy, tvariac sa, ze robia nieco super a s novymi technologiami. Keby som mohol, tak by som vyskusal nejaku firmu v Brne, resp. v CR.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #84 kdy: 20. 09. 2017, 12:15:02 »
Po nekom i myslenky a umelecka dila. Kupodivu to byvaji prave lidi, co se zapletli s humatnimi obory.

Myslíš Leninismus? Nebo Fašismus? Maoismus?
A co z toho?
Jen kopy mrtvol!
A levičácká neomarxistická špína stižená stínem fašismu, která nenávidí židy (protože ti přeci ubližují hodným Palestincům, kteří si chtějí jen vypustit pár raket mimo silvestra).
Che Guevara, který se pyšnil tím, že znásilněním kapitalistky se trochu smyje její hřích?
Ano, je tu Křesťanství a víra v boha, za tím je zase historicky strašlivá hora mrtvol.
V Evropě byl humanismus a o pár let později vyvraždění milionů původních Američanů!
Mimochodem v období "humanismu" kvetl obchod s otroky, muslimové přepadali Evropskou pevninu, vraždili a znásilňovali. Nebo třeba Mohamed, který si vzal Aišu v jejích šesti letech a se sexem vydrželi čekat až do jejích devátých narozenin? Nebo Soroš a jeho parta sociálních inženýrů?
To všechno zde vyjmenované jsou v zádě věci filozofické, politologické a obecně zastřešené pod střechou "humanitních oborů" v širším smyslu. Není to technika. Technika byl Německý tank Tiger, kterém pracoval třeba Prosche. Ale všechno to sloužilo Hitlerovi, což byl v zásadě ten tvůj významný "humanista".
JSI NORMÁLNÍ ZRŮDA!!!

Po lidech, kteří postavili Palmíru, zůstala právě ta Palmíra, kterou pak nějaký hnusný šílený muslim rozstřílí dynamitem.
A co z toho?

Jdi s tím do (_._)!
Po tobě ani to ho*** nezůstane a já doufám, že ani ty děti ne!

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #85 kdy: 20. 09. 2017, 12:22:23 »

Potvrzuji, Brno je poměrně hezké město, ale já si víc vážím Slovenska.

Teď nemyslím pro ten "super kokotský nápad" roztrhnout stát, ale pro tu Slovenskou hrdost.
Ta je někdy naškodu, třeba když Slováci u nás i po několika letech hovoří Slovensky (vtip. tady říct Slovákovi, aby držel hubu nebo mluvil Česky považováno za špatné i v hospodě, na Slovensku říct Čechovi, aby držel hubu nebo mluvil Slovensky naprosto v pořádku i v akademických kruzích).

Nicméně ta hrdost je dobrá a musím říct, že si Slováků vážím.
Slováci si obecně nenechají tolik kadit na hlavu jako my.

Ad firmy na Slovensku - doufám, že to není tak zlé, jak to popisuješ.

jpu

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #86 kdy: 20. 09. 2017, 12:46:01 »
Dufat mozes, realita je ale ina :). Drtiva vacsina firiem robi nieco pre stat resp. peniaze ma z eurofondov a potom to tak vypada. Ono sa to nezda, ale su rozne garazove firmicky, ktorych majitel sa pozna s niekym z vacsej firmy a ta dohodi kseftik tej garazovej. jednoducho tu si moc na nejaku odbornejsiu pracu moc neprides.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #87 kdy: 20. 09. 2017, 12:55:20 »
Tak to mě mrzí. Ale to se může během dvaceti let otočit a vyřešit.

Jaba

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #88 kdy: 20. 09. 2017, 15:55:48 »
Hoj,
Já jsem se po cca 7 letech ze zahraničí vrátil (Do Prahy),  mj 2 roky v USA, ale byl to děs. Naprostý marast v lidském chování, arogance na ulici, v obchodech od lidí i od prodavačů, v MHD a na silnici především. Jednání na úřadech nechutné, každý od providera internetu, telefonu, po dodávku elektřiny či hypotéku, tě chce ojebat, anebo, pokud se nestaráš a nevydíráš, seš jen dojná kráva. 
Pracovně velká deziluze získat alespoň poměrový plat... To bylo před cca 6 lety...   
Ale zvyknuj jsem si nakonec. Navíc je tu dobré pivo, a kámoši co nepředstírají, že jsou kámoši...
Pro holku asi jediné velké plus, velmi dobrá pre/neonatální péče, ale to člověk musí být tady pojištěn.
Asi tak...
J.


honoz

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #89 kdy: 20. 09. 2017, 16:33:28 »
To proto ze se jedna o Prahu ;)