RTMP a Apache2 k WordPress webu

tvoja mama

RTMP a Apache2 k WordPress webu
« kdy: 18. 09. 2017, 22:48:13 »
Zdravím, nainštaloval som si debian s apache, kde by som chcel nejaké weby vo wordpresse a pri jednom mám problém,ohľadom pluginu pre komunikáciu cez webkameru, ktorý vyžaduje hosting s RTMP. Problém je v tom že o RTMP mám len matnú prestavu ako funguje a na čo slúži. Niečo som googlil a narazil som na RED5 ale netuším ako to nakonfigurovať aby to spolupracovalo s apache-om, aby sa user mohol pripojiť na svoj účet a mohol komunikovať s druhým userom cez webcam. (nainštaloval som to, ale potrebuje ešte nejaké nastavenia v konfigurákoch)

Je mi jasné že sú omnoho lepšie nástroje na to ako nejaký wordpress. Mám to zatiaľ len na testovanie a kvôli KISS ovládaniu.

Nepotrebujem nejaké konkrétne riešenie problému, len ma nejak nasmerovať, kde by som mohol zistiť informácie. Vďaka za každú odpoveď.
« Poslední změna: 19. 09. 2017, 08:47:07 od Petr Krčmář »


Re:RTMP a apache2 k wordpress webu
« Odpověď #1 kdy: 18. 09. 2017, 23:49:31 »
RTMP je protokol, který s webem nemá moc společného. Existuje několik serverů, ale obvykle chtějí penízky.
Jak jako službu, nebo jako software.
RTMP se s oblibou používá na upload, protože je to celkem propracovaný univerzální protokol, řekl bych, že drtivá většina live řešení ho používá je to produkt Adobe.
https://en.wikipedia.org/wiki/Real-Time_Messaging_Protocol

Pokud vlastní server, tak dle mého jediná stabilní, rychlá a použitelná varianta je modul do nginx.
https://github.com/arut/nginx-rtmp-module
Ten umí i HLS, ale to téma je fakt na ultradlouhou diskuzi.

Zdravím, nainštaloval som si debian s apache, kde by som chcel nejaké weby vo wordpresse a pri jednom mám problém,ohľadom pluginu pre komunikáciu cez webkameru, ktorý vyžaduje hosting s RTMP. Problém je v tom že o RTMP mám len matnú prestavu ako funguje a na čo slúži. Niečo som googlil a narazil som na RED5 ale netuším ako to nakonfigurovať aby to spolupracovalo s apache-om, aby sa user mohol pripojiť na svoj účet a mohol komunikovať s druhým userom cez webcam. (nainštaloval som to, ale potrebuje ešte nejaké nastavenia v konfigurákoch)

Je mi jasné že sú omnoho lepšie nástroje na to ako nejaký wordpress. Mám to zatiaľ len na testovanie a kvôli KISS ovládaniu.

Nepotrebujem nejaké konkrétne riešenie problému, len ma nejak nasmerovať, kde by som mohol zistiť informácie. Vďaka za každú odpoveď.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

tvoja mama

Re:RTMP a apache2 k wordpress webu
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2017, 07:32:05 »
Vďaka, do Nginx-u sa mi moc nechcelo, lebo ho nepoznám, ale asi to bude najlepšie riešenie.

Viem že je to téma na dlhú diskusiu, preto som rovno napísal že ma stačí nasmerovať. No nič, už viem čo mám hľadať, tak idem študovať. Keď budemmať nejaké otázky ozvem sa znovu.