LSI MegaRaid - single HDD

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
LSI MegaRaid - single HDD
« kdy: 13. 09. 2017, 16:22:02 »
Ahoj...je mozne na HW Raid radici od LSI MegaRaid pripnout jeden HDD a pouzivat bez raid?
diky
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Lol Phirae

Re:LSI MegaRaid - single HDD
« Odpověď #1 kdy: 13. 09. 2017, 16:56:53 »
Po zadání stejného dotazu do Googlu asi po 5 sekundách zjistíš, že ten disk máš nastavit jako RAID-0.  ::)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LSI MegaRaid - single HDD
« Odpověď #2 kdy: 13. 09. 2017, 17:03:40 »
Po zadání stejného dotazu do Googlu asi po 5 sekundách zjistíš, že ten disk máš nastavit jako RAID-0.  ::)
chtěl jsem se bavit česky, mezi svými a tím i rozšířit informaci v češtině
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:LSI MegaRaid - single HDD
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2017, 17:04:49 »
Po zadání stejného dotazu do Googlu asi po 5 sekundách zjistíš, že ten disk máš nastavit jako RAID-0.  ::)

Podle mě by na LSI-MR měl jít nastavit přímo JBOD (Just a bunch of disks) - tedy propuštění (passthrough) pro jednotlivý disk. Rozdílem, pokud řadič JBOD podporuje, je, že konkrétní informace o disku (SMART apod.) jsou nejjednodušeji k dispozici pro OS.

Lol Phirae

Re:LSI MegaRaid - single HDD
« Odpověď #4 kdy: 13. 09. 2017, 17:32:45 »
Defaultně na drtivé většině těch řadičů zcela určitě ne. Jestli se chce někdo matlas s crossflashováním, MegaCLI apod., tak good luck.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LSI MegaRaid - single HDD
« Odpověď #5 kdy: 13. 09. 2017, 17:56:11 »
podarilo se mi nastavit ten disk na RAID0 - system ho vidi a uz ho pouzivam..diky
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.