Jak píšete kód?

MichalT

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #60 kdy: 15. 09. 2017, 10:51:29 »
Ti VIckari jsou jak vegani ci jehoviste, hned vam to zavesi na nos  ;D


Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #61 kdy: 15. 09. 2017, 11:41:48 »
Ti VIckari jsou jak vegani ci jehoviste, hned vam to zavesi na nos  ;D

Co bys chtěl používat místo Vimu, když pro konzoli nic rozumnějšího nenajdeš?

MichalT

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #62 kdy: 15. 09. 2017, 11:53:28 »
Ti VIckari jsou jak vegani ci jehoviste, hned vam to zavesi na nos  ;D

Co bys chtěl používat místo Vimu, když pro konzoli nic rozumnějšího nenajdeš?

Vsiml jsi si ze je rok 2017 ? Mi rekni KDO uz programuje DNES v terminalu a jeste k tomu ve VI* ? Jeden z tisice a i ten ma poruchu osobnosti... Timhle pokladam tema Vi za vycerpane a ukoncene, howgh.

megaloman

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #63 kdy: 15. 09. 2017, 12:05:08 »
Ti VIckari jsou jak vegani ci jehoviste, hned vam to zavesi na nos  ;D

Co bys chtěl používat místo Vimu, když pro konzoli nic rozumnějšího nenajdeš?

Vsiml jsi si ze je rok 2017 ? Mi rekni KDO uz programuje DNES v terminalu a jeste k tomu ve VI* ? Jeden z tisice a i ten ma poruchu osobnosti... Timhle pokladam tema Vi za vycerpane a ukoncene, howgh.

Ja programujem vo Visual Studiu a na vsetko pouzivam mys jedine 2 klavesove skratky ktore poznam su ctrl+c a ctrl+v

Teda poznam aj F5 ale radsej klikam misou na zelenu sipku.

No tiez mam poruchu osobnosti som vybusny cholerik a asi aj narcista a hysterik.

Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #64 kdy: 15. 09. 2017, 12:10:53 »
Ti VIckari jsou jak vegani ci jehoviste, hned vam to zavesi na nos  ;D

Co bys chtěl používat místo Vimu, když pro konzoli nic rozumnějšího nenajdeš?

Vsiml jsi si ze je rok 2017 ? Mi rekni KDO uz programuje DNES v terminalu a jeste k tomu ve VI* ? Jeden z tisice a i ten ma poruchu osobnosti... Timhle pokladam tema Vi za vycerpane a ukoncene, howgh.

Chceš mi snad tvrdit, že těch 10 % uživatelů, kteří používají Vim, trpí poruchou osobnosti?

Když se připojíš na server přes SSH, tak máš k dispozici snad něco jiného než konzoli?

Tímto považuji diskuzi o Vimu za uzavřenou.


Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #65 kdy: 15. 09. 2017, 13:10:19 »
Ja programujem vo Visual Studiu a na vsetko pouzivam mys jedine 2 klavesove skratky ktore poznam su ctrl+c a ctrl+v

Teda poznam aj F5 ale radsej klikam misou na zelenu sipku.

No tiez mam poruchu osobnosti som vybusny cholerik a asi aj narcista a hysterik.

Také musíš vymýšlet a psát názvy tříd, objektů a metod. To se naklikat dost dobře nedá a IDE to za tebe neudělá (a pokud udělá, tak se to nedá číst).

Nevím, co ve VS dělá F5, mně to otvírá konfiguraci editoru. F9 používám na spouštění jednotkových testů pro třídu, kterou zrovna píši. Pokud potřebuji třeba seřadit některé řádky podle abecedy, označím je a zavolám si externí sort.

jpu

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #66 kdy: 15. 09. 2017, 13:31:45 »
Citace: Kit
Co bys chtěl používat místo Vimu, když pro konzoli nic rozumnějšího nenajdeš?
Nepouzivat konzolu?
Teda neviem kto normalny programuje v konzole, mozno vy phpckari ste tak trochu uleteni, tazko povedat

Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #67 kdy: 15. 09. 2017, 13:45:08 »
Citace: Kit
Co bys chtěl používat místo Vimu, když pro konzoli nic rozumnějšího nenajdeš?
Nepouzivat konzolu?
Teda neviem kto normalny programuje v konzole, mozno vy phpckari ste tak trochu uleteni, tazko povedat

Jak chceš nepoužívat konzolu, když jsi připojen přes SSH k serveru, na kterém není Xclient?

phi

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #68 kdy: 15. 09. 2017, 13:48:49 »
Ti VIckari jsou jak vegani ci jehoviste, hned vam to zavesi na nos  ;D

Co bys chtěl používat místo Vimu, když pro konzoli nic rozumnějšího nenajdeš?

Vsiml jsi si ze je rok 2017 ? Mi rekni KDO uz programuje DNES v terminalu a jeste k tomu ve VI* ? Jeden z tisice a i ten ma poruchu osobnosti... Timhle pokladam tema Vi za vycerpane a ukoncene, howgh.
"Programuje" asi ne..  Uprava skriptu nebo napsani "udelatka" na par radku je snad beznej chleba, ne ?

fernet

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #69 kdy: 15. 09. 2017, 14:08:36 »

Vsiml jsi si ze je rok 2017 ? Mi rekni KDO uz programuje DNES v terminalu a jeste k tomu ve VI* ? Jeden z tisice a i ten ma poruchu osobnosti... Timhle pokladam tema Vi za vycerpane a ukoncene, howgh.

Já třeba používám Sublime, ale VIM používám na rychlou editaci malých souborů, nebo když něco potřebuju nastavit na serveru přes SSH. Ale všiml jsem si, že lidé, kteří kdysi používali TextMate, tak buď zdrhli k Atomu, nebo začali používat VIM a nepřišlo mi, že by měli poruchu osobnosti.

jpu

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #70 kdy: 15. 09. 2017, 14:16:15 »
Citace: Kit
Co bys chtěl používat místo Vimu, když pro konzoli nic rozumnějšího nenajdeš?
Nepouzivat konzolu?
Teda neviem kto normalny programuje v konzole, mozno vy phpckari ste tak trochu uleteni, tazko povedat

Jak chceš nepoužívat konzolu, když jsi připojen přes SSH k serveru, na kterém není Xclient?
Preto take veci nerobim

Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #71 kdy: 15. 09. 2017, 15:01:20 »
Jak chceš nepoužívat konzolu, když jsi připojen přes SSH k serveru, na kterém není Xclient?
Preto take veci nerobim

Tak si dělej v čem chceš a nezáviď. Volba textového editoru nebo IDE je na každém z nás. Také nerýpu do lidí, kteří používají IDE v GUI.

MichalT

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #72 kdy: 15. 09. 2017, 17:29:28 »
Jak chceš nepoužívat konzolu, když jsi připojen přes SSH k serveru, na kterém není Xclient?

A to je programovani? Vzdyt si to stahnu z gitu, programuji lokalne, pushnu, deploy. Teda aspon tak to delaj normalni programatori a ne amatersti pristipkari pres ssh.

jpu

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #73 kdy: 15. 09. 2017, 18:21:30 »
+1.
nekde este ludia zaspali dobu :D

Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #74 kdy: 15. 09. 2017, 18:45:05 »
Já třeba používám Sublime, ale VIM používám na rychlou editaci malých souborů, nebo když něco potřebuju nastavit na serveru přes SSH. Ale všiml jsem si, že lidé, kteří kdysi používali TextMate, tak buď zdrhli k Atomu, nebo začali používat VIM a nepřišlo mi, že by měli poruchu osobnosti.

Většina zdrojáků je dnes v drobných souborech na několik desítek řádek, ale když jsem se hrabal ve WordPressu, tak to ve Vimu šlo docela svižně, i když ten zdroják měl přes 30k řádek. Pokud je v nějakém adresáři pár desítek tisíc souborů, tak je většina IDE v háji, ale Vimu to nevadí.

Velkým nešvarem uživatelů dnešních IDE jsou pleonasmy v názvech souborů. Vidím to skoro v každém projektu, který je ve více podadresářích. Kdyby používali Vim, tak by je to rovnou praštilo přes nos a takové hlouposti by nedělali.