Jak píšete kód?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #45 kdy: 13. 09. 2017, 14:20:07 »
  • Vzdy na strane dobra. Ale ja si vzdy rad prisvitim. Nechapu lidi co cumej do svitciho monitoru v absolutni tme.

Mozna jsem vyjimka, ale mam dark theme vsude (kde to jde) a pri praci mam roznuto.


Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #46 kdy: 13. 09. 2017, 15:07:30 »
  • Jaky font pouzivate pri programovani? (DejaVu Sans Mono 14px)
  • Za kterym sloupcem zalamujete?  (80 - zpravidla nezalamuji)
  • Mate monitor s editorem otoceny na vysku? (ne)
  • Tema - dark/light? (light + redshift)
  • Pripadne shell prikazy spoustite z editoru/IDE nebo terminalu? (editor i terminál dle potřeby)
  • Vyuzivate numericky blok klavesnice? (ano)
  • Tab nebo space a kolik znaku? (autoindent, resp. tab, který je konvertován dle typu souboru a projektu)
  • blokovou { davate pod prikaz nebo vedle nej ? (vedle)
  • Píšete mezeru před otazníkem? (ne)
  • Max. úroveň odsazení? (4)

Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #47 kdy: 13. 09. 2017, 15:13:04 »
kontrolu stylu by neměl provádět editor, ale externí tool, který si nastaví všichni stejně. Taby za mezery umí nahrazovat všechny editory.

Nejlépe takový filtr narvat do Gitu na serveru a je pokoj. Každý si pak může psát jak chce.

BTW: Docela mi vadí chybějící LF na koncích zdrojáků. Editor mi je tam automaticky doplňuje, ale v diffu to pak vypadá divně.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #48 kdy: 13. 09. 2017, 15:19:11 »
... BTW: Docela mi vadí chybějící LF na koncích zdrojáků. Editor mi je tam automaticky doplňuje, ale v diffu to pak vypadá divně.

Neumnel tohle git nejak sam resit?

kobra

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #49 kdy: 13. 09. 2017, 15:28:51 »
... BTW: Docela mi vadí chybějící LF na koncích zdrojáků. Editor mi je tam automaticky doplňuje, ale v diffu to pak vypadá divně.
Neumnel tohle git nejak sam resit?

Jasne, ze umi. Defaultne je v repozitari LF a ve windows gitu je zas nastaveno, ze pull prida CR a push zase odebere CR. Navic vetsina diffu napr. v Stash, BitBucket, GitHub ma prepinac "ignore whitespaces".


Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #50 kdy: 13. 09. 2017, 15:55:39 »
... BTW: Docela mi vadí chybějící LF na koncích zdrojáků. Editor mi je tam automaticky doplňuje, ale v diffu to pak vypadá divně.
Neumnel tohle git nejak sam resit?

Jasne, ze umi. Defaultne je v repozitari LF a ve windows gitu je zas nastaveno, ze pull prida CR a push zase odebere CR. Navic vetsina diffu napr. v Stash, BitBucket, GitHub ma prepinac "ignore whitespaces".

Nejedná se o chybějící LF na konci řádku, ale na konci souboru. Kdyby je tam Git dopisoval, bylo by to fajn.

jpu

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #51 kdy: 13. 09. 2017, 15:59:03 »
Jaky font pouzivate pri programovani? (DejaVu Sans Mono 14px)
zle vidis?
nedavno som zacal pouzivat to iste pismo na velkosti 10. Predtym som mal Consolas tiez na 10 a Dejavu je vacsie. Pri 14 su to velke kravy

Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #52 kdy: 13. 09. 2017, 16:21:11 »
Jaky font pouzivate pri programovani? (DejaVu Sans Mono 14px)
zle vidis?
nedavno som zacal pouzivat to iste pismo na velkosti 10. Predtym som mal Consolas tiez na 10 a Dejavu je vacsie. Pri 14 su to velke kravy

40 řádek zdrojáku na stránce mi bohatě stačí. Aspoň na to nemusím mžourat.

Tatung

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #53 kdy: 13. 09. 2017, 16:21:18 »
Neni font jako font, nekde je ok 10px nekde az 14px, obzvlast pri 4K a zoomovackach. Napr. na mem FullHD 24" mi jeden font pri 14px da na fullscreen editoru 240 sloupcu x 42 radku. Jiny pri 11px 240x48. Proste sirka pismenek je zhruba stejna ale vyska a lineheight dost jina.
Takze tu velikost moc nereste, zavisi jak od hardware tak od fontu.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #54 kdy: 13. 09. 2017, 16:32:30 »
... Takze tu velikost moc nereste, zavisi jak od hardware tak od fontu.

+1

Je to presne tak. Ja s 20 fontem vidim 70radek a staci mi to (v distraction free modu 80, ale to bezne nepouzivam).

Radovan.

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #55 kdy: 13. 09. 2017, 19:56:45 »
1..5 - Midnight Commander
6 - na čísla, protože česká klávesnice
7..8 - Whitesmiths podle délky prvního slova na řádku.

blb

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #56 kdy: 13. 09. 2017, 20:49:27 »
  • Hack 11px
  • nezalamuji
  • ne
  • dark a redshift
  • terminal
  • ano
  • tab, pocet mezer podle toho co pisu
  • vedle

PetrM

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #57 kdy: 15. 09. 2017, 07:33:55 »
Asi budu divnej, ale střídám tři stroje (v práci, noťas a doma), dva OS, celkem tři velikosti monitorů, + ladění embedded potvor... Takže asi takhle:

1. Cokoliv, co je monospace a dá se na daným HW rozumně použít. Btw, jak se mění font ve VIMu?
2. Já mám tak trochu úchylný systém. Čáru mám na stovce, vlevo od ní mám kód, vpravo 20 znaků na "bookmarky" s hintem. Líp se mě v tom orientuje, když hledám něco podstatnýho.
3. Ne, na noťasu by to ostatně šlo dost blbě. Po stranách mám navigační panel, watche, stack, registry, historii..., takže ani na 24" krávě není důvod otáčet. Místo na výšku viz 8
4. Furt to samý. V IDE light, ve terminálu dark. Den/noc hlídá redshift, nebudu se s tím přece přepínat ručně a skokově.
5. Terminál. Nemám rád, když si konzolu IDE samo otevírá, zavírá, maže a něco si připisuje. Btw, GIT taky jedině v terminálu, je to rychlejší než omalovánky v IDE
6. Na řady čísel dobrý, ale proč se neptáš na potkyša?
7. 2x space bez diskuse - je to přehledný a nežere to zbytečný místo na šířku. Sázím je tam tabelátorem, nebo IDE odsazuje automaticky. Jde při tom o zarovnání tabulek a komentářů (někdy je tam potřeba lichý počet mezer, výhradně s TABem to nejde + kompatibilita s ostatníma)
8. Jasně že na konec řádku. Odsazený blok přece vidím a nemá cenu si natahovat zdrojáky. Pokud to teda nevyžaduje zaměstnavatel jinak (třeba kdyby mě chtěl platit od LOC, tak klidně hodím na samostatný řádek každý argument funkce v deklaraci :D ).

Fernet

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #58 kdy: 15. 09. 2017, 08:02:59 »
Pro Vim v terminálu prostě změníš font celého terminálu. A v gvim je na to příkaz.

Kit

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #59 kdy: 15. 09. 2017, 10:04:33 »
Pro Vim v terminálu prostě změníš font celého terminálu. A v gvim je na to příkaz.

V Gvim si můžeš zvolit pro každý typ slova jiný font, ale vypadá to pak dost šíleně. Ovšem v Gvimu chybí spousta užitečných vlastností a vůbec mi nesedl, používám tedy konzolový Vim.