Jak píšete kód?

sasa

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #15 kdy: 12. 09. 2017, 16:26:22 »
Dulezitejsi je spise "Jaky pisete kod"


pp

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #16 kdy: 12. 09. 2017, 16:43:36 »
Font - Consolas, Lucida Console, Terminus, cca 10-11px
Zalamujete  - když chcu a jak chcu, delší řádky než 120 znaků jsou zřídka třeba
Monitor: na šířku
Tema: dark
Shell: terminal
Numpad: ano
Tab nebo space a kolik znaku ? (tab nastavený na šířku 4 znaků ve všech editorech)
{: vedle, funkce a třídy pod
comma-first: ano  8)

whatever

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #17 kdy: 12. 09. 2017, 17:24:52 »
Je    dávno    známo,    že    lidé    používající    TAB    mají    vyšší    plat,    takže    já    osobně    doporučuji     používat    TAB    místo    mezer    všude.    Od    té    doby,    co    jsem    to    takto    začal    dělat    jsem    dostal    přidáno.    Mám    už    víc    než    javaman    a    to    nedělám    ani    v    javě.     8)

listopad

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #18 kdy: 12. 09. 2017, 17:34:23 »
Je    dávno    známo,    že    lidé    používající    TAB    mají    vyšší    plat,    takže    já    osobně    doporučuji     používat    TAB    místo    mezer    všude.    Od    té    doby,    co    jsem    to    takto    začal    dělat    jsem    dostal    přidáno.    Mám    už    víc    než    javaman    a    to    nedělám    ani    v    javě.     8)

Hele a nezmylil jsi se kousek ? Protoze vice platej nam spejsistum  8)
https://stackoverflow.blog/2017/06/15/developers-use-spaces-make-money-use-tabs/

jpu

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #19 kdy: 12. 09. 2017, 17:41:29 »
to je nejaka blba statistika. v tom nevidim vobec ziaden zmysel :)


Gumidek

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #20 kdy: 12. 09. 2017, 18:03:19 »
1. Dina, 8pt
2. 100
3. ne
4. dark
5. terminal
6. ne
7. space 4x
8. pod

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #21 kdy: 12. 09. 2017, 18:08:04 »
To jsou všechno ryze individuální záležitosti (když pominu věci definované nějakou štábní kulturou pro daný projekt), řekl bych.

Mne by spíš zajímalo, zda někdo v editoru používá proporcionální písmo?
(JEN se ptám)

Angie

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #22 kdy: 13. 09. 2017, 08:35:23 »
1. font FiraMono 13px
2. svislou caru mam na 120 a tam se to snazim i lamat
3. monitor na vysku  8)
4. tema light
5. shelloviny v terminalu
6. numblock hojne vyuzivam, napr /*-+ snad jinak ani nepisu
7. mackam tab ale editor to prevede na 2x space
8. { vedle
9. comma first je blbost

RadimZ

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #23 kdy: 13. 09. 2017, 08:41:45 »
To jsou všechno ryze individuální záležitosti (když pominu věci definované nějakou štábní kulturou pro daný projekt), řekl bych.

Mne by spíš zajímalo, zda někdo v editoru používá proporcionální písmo?
(JEN se ptám)

To jsou, ale třeba konkrétně informace o tom, jaký kdo používá font, se může hodit, jako inspirace.

Já o použití proporciálního písma v editoru někde četl, ale když jsem to jen tak letmo zkusil, ale nesedělo mi to. Asi by to chtělo vyzkoušet vícero fontů, ale na to nemám čas.

branek

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #24 kdy: 13. 09. 2017, 09:05:12 »
Pouziti proporcionalniho pisma by vyzadovalo dodatecnou inteligenci na strane editoru. Automaticky jsou mimo hry terminalove editory. Dnes vsechny koderske editory tak nejak pocitaji s tim, ze pouzijete monospace font. Hlavne tabovani a zarovnavani by muselo byt reseno inteligentne. Spousta lidi zase zkrasluje kod dodatecnymi mezerami pri logicky souvisejicich blocich, napr. neco takoveho:
Kód: [Vybrat]
stark.name    = "Jon";
stark.surname = "Snow";
Proste spousta dilcich problemu s nejasnym vysledkem jestli by mel takovy inteligentni editor vubec prinos. Ale kdyz jsi vezmeme, ze se dnes uz nekterych jazycich daji pouzivat jako nazvy promennych, trid, properties, metod i unicode znaky (hlavne emoji  8) ), ktere casto nepasuji do monospace tak to neni nerealne...

honzik

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #25 kdy: 13. 09. 2017, 09:28:24 »
  • Bitstream Vera Sans Mono 13px
  • za zadnym (ve vim :set breakindent)
  • monitor na sirku
  • jedine dark
  • vetsinou terminal
  • ne
  • tab (zobrazeny jako 3x space)
  • vedle

Pavlus

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #26 kdy: 13. 09. 2017, 09:32:31 »
Jaky font pouzivate pri programovani (Source Code Pro, 12px)
Za kterym sloupcem zalamujete  - zalamuji podle potřeby
Mate monitor s editorem otoceny na vysku ? (nemam) chtělo by to větší velikost a rozlišení
Tema - dark / light ? (stale dark)
Pripadne shell prikazy spoustite z editoru/IDE nebo terminalu ? (yakuake)
Vyuzivate numericky blok klavesnice -  ? (ano)
Tab nebo space a kolik znaku ? (tab)
blokovou { davate pod prikaz nebo vedle nej ? (pod)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #27 kdy: 13. 09. 2017, 09:34:50 »
  • Fira Code 20px (28'' 4k)
  • 120, ale neni problem par znaku pretahnout
  • ne - na sirku (ale editor mam na vysku, pulka 4k staci)
  • dark (dracula z intellij)
  • obcas z IDE, vice z terminalu (pouzivam yakuake)
  • num blok mam, ale skoro nepouzivam
  • preferuji 2 mezery (v IDE pisu tab, ktery se prevede na mezery), ale zalezi na projektu/jazyku
  • { vedle
  • ; v JS preferuji, ale mam radsi jazyky bez nich (Scala, Haskell, LiveScript)

Proporcionalni pismo pri programovani, fuj. To jsem videl na nejake prednasce a chvili mi trvalo prijit na to, co tam ma prednasejici spatne. Si pamatuju, jak jsem byl nestastny, kdyz se mi monospace pismo v IDE sazelo tak, ze byly ruzne sirky znaku a rozjizdely se dokumentacni komentare zarovnane pod sebou (bold znaky byly sirsi nez normalni znaky). Nikdy vic.

Mozna by bylo dobre to rozdelit na dve casti - co se po vas chce v praci vs. co preferujete (ne kazdy si muze protlacit svuj styl).

x

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #28 kdy: 13. 09. 2017, 10:23:51 »
Uz dlouho se snazim prijit na duvod, jaka je vyhoda pouzivani mezer misto tabulatoru pro odsazovani radku (nemyslim treba zarovanani "=", a tak, tam to chapu). Jaky k tomu mate duvod (krome toho ze delate na projektu kde se to tak proste dela historicky)?

Lol Phirae

Re:Jak píšete kód?
« Odpověď #29 kdy: 13. 09. 2017, 10:38:52 »
Uz dlouho se snazim prijit na duvod, jaka je vyhoda pouzivani mezer misto tabulatoru pro odsazovani radku

Nasrat normální lidi.