Zkušenosti s Unicorn Systems

Zuzka

Zkušenosti s Unicorn Systems
« kdy: 11. 09. 2017, 22:31:01 »
Ahojky,

chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s Unicorn System (nebo taky Vigour nebo Deckard & Penfield, je to asi jedno a to samé). Chtěla bych si zkusit vývoj v javě (mám za sebou Czechitas java kurzy).
Kolik si mám říct na juniorní pozici v Praze? Jak tam probíhá první měsíc a je tam možnost kariérního růstu?

Děkuju,
Zuzka


Re:Zkušenosti s Unicorn Systems
« Odpověď #1 kdy: 12. 09. 2017, 06:46:07 »
Je to korporát, takže pokud sis našla manažera, se kterým si sedneš tak do toho jdi. Co se znám s programátorkami na twitteru tak rada, co se týká vývoje mzdy a kariérního růstu je každé cca 2 roky měnit zaměstnavatele. Ale přiznám se, že neznám moc, slovy nula, seniorních vývojářek kromě mě v uni.

Jediná věc, na kterou se první měsíc připrav je, že budeš na dva dny na školení mimo Prahu.

(Nejsem Javistka, takže nevím o kolik si můžeš říct)

phi

Re:Zkušenosti s Unicorn Systems
« Odpověď #2 kdy: 20. 09. 2017, 11:56:23 »
Moje zkusenosti jsou dost stare, ale tenkrat (odesel jsem behem krize 2008) to byli strasni strelci. Kolikrat te hodili do vody a nechali plavat.
Plusem je, ze ses tam casto zkusila nove veci jen proto, ze si sla zrovna kolem, kdyz potrebovali nekoho prodat k zakaznikovi. Ja tam za necele 2 roky testoval, psal v jave a vyucoval SQL pro novacky. Taky si stebou kazdy pul rok sedli a probrali karieru, to se ti ani dnes v kazde firme nestane.
Nevyhoda ze Kovar (majitel) si buduje kult osobnosti kudy chodi a tehdy ojel vsechno co neuteklo na strom. Plus, kdyz sde potrebovali koncem roku 2008 zbavit pulky zamestnancu, zkouseli ruzne figle, jak je kopnout do zadku bez odstupneho.

Ale pro juniora dobra skola, jen tam nezustavej moc dlouho. 

Gumidek

Re:Zkušenosti s Unicorn Systems
« Odpověď #3 kdy: 20. 09. 2017, 13:14:35 »
Rekl bych si 45k.

cormax

Re:Zkušenosti s Unicorn Systems
« Odpověď #4 kdy: 20. 09. 2017, 13:31:49 »
Ahoj,pocitej v unicornu napr s vykazy prace za kazdou pulhodinu,to mne pred nastupem nikdo nerekl... Na povinnem skoleni te budou ve zkusebce davat testy,nevim jak se k tobe zachovaji,kdyz dopadnou blbe... To rovnez nikdo pred nastupem nerekl.


kolemjdoucí

Re:Zkušenosti s Unicorn Systems
« Odpověď #5 kdy: 20. 09. 2017, 14:45:11 »
Zdravím,

já jsem v US (nebo Vigour nebo Deckard & Penfield :D ) cca púl roku s tím, že jsem nastupoval jako účastník trainee programu. Nevím, na kolik se to dá porovnat s Czechitas. My jsme dostali základy Javy, SQL a něco málo JS a TS, aby jsme si mohli osahat Angular. Ve výsledku jsme měli zvládnou napsat jednoduchou aplikaci což jsme více-méně zvládli všichni. Po té jsem nějaký ten týden čekal na přidelení na projekt, na kterém jsem doteď. Většina zkončila jako Java vývojáři, někteři zakotvili u Pythonu, a některý dělají analitiky.
Dost krát nám bylo opakováno, že stačí říct pokud nás už práce na projektu nebaví, tak není problém najít neco jiného. Na školeních nám také "vtloukali do hlavy", že kariérním rústem se počítá a není problém změnit zaměření práce. K dispozici jsou spousty školení jak interních tak externích (hardskills, softskills, management...neprocházel jsem to všechno). V mém okolí jsem potkal pár lidí, kteří začínali v trainee programu a dnes dělají architekty.
25k hrubého při nástupu do programu, po púl roce +5k.