Zprovoznění modemu Netgear DM200

SB

Zprovoznění modemu Netgear DM200
« kdy: 03. 09. 2017, 15:15:26 »
Dobrý den.

    Objednal jsem si modem Netgear DM200 (https://access-pointy.heureka.cz/netgear-dm200-100eus/), abych vyměnil ADSL za VDSL. Přestože inet od T-Mobile mi přes starý D-link (v módu bridge, ADSL) funguje zcela bez problémů, nový modem nejsem schopen při tom samém nastavení ADSL zprovoznit - dioda připojení k DSL/lince ani neblikne, webové rozhraní píše něco o neexistujícím připojení k lince. Aktualizace firmware na poslední verzi nepomohla. Splittery jsem zkoušel dodaný i můj původní s oběma modemy, v nich vada není. RJ11 modemu využívá standardně 2 prostřední kontakty. Upozorňuju, že sám firmware modemu zná a umožňuje vybrat ČR + T-Mobile.

    Funguje tento modem (obzvláště ADSL) v ČR někomu? Řešil někdo podobné problémy?

Děkuji.


M.

Re:Zprovoznění modemu Netgear DM200
« Odpověď #1 kdy: 03. 09. 2017, 17:17:18 »
Záleží na jakou verzi Annex A/B/M/... (použité frekvenční spektrum) je modem určen a co používá Cetin (Annex B), tam bych začal hledat v případě, že se ti to vůbec nespojí na DSL vrstvě...

SB

Re:Zprovoznění modemu Netgear DM200
« Odpověď #2 kdy: 11. 09. 2017, 16:31:46 »
Moje poznatky pro potencionální zájemce o modem:

Dle dosavadního šetření to vypadá, že dle prodejce ani verze s prodejním kódem EUS neumí Annex B, takže přestože to prodejci na stránkách neuvádějí a přestože nastavení modemu obsahuje přednastavení pro T-mobile a O2, modem v módu ADSL v ČR nefunguje (nevím o tom, že by tu někdo provozoval Annex A). Modem údajně funguje v módu VDSL, ale k ověření jsem se už nedostal.

Vzhledem k vycizelované podpoře Netgearu je na zvážení, zda je to ten pravý modem pro VDSL v ČR.

Milfaus

Re:Zprovoznění modemu Netgear DM200
« Odpověď #3 kdy: 11. 09. 2017, 16:52:38 »
 ::)

Ááááá pán je znalec ;D
Che che che  ;D
Hele, dej požadavek Tmobilu, aby tě přehodili na VDSL a ono to pojede  ;)
Předpokládám, že ta linka to VDSL už umí, CETIN to zapíná týdně snad ve dvaceti lokalitách.

Jinak ten modem je jeden z lepších klumprů pro VDSL, průměrné VDSL modemy ale začínají na třech-čtyřech tisících, což asi bude mimo tvoje finanční možnosti.

Milfaus

Re:Zprovoznění modemu Netgear DM200
« Odpověď #4 kdy: 11. 09. 2017, 17:06:21 »
Doplním, že se tu postupně rozjíždí VDSL3, nejsou pro to dobré modemy.
Slušný modem se dá sehnat pro VDSL2, hlavní výhoda je to, že si zaplatíš 50Mb download a dostaneš 50Mb download.
S VDSL1 modemem - pokud jsi třeba 700m od ústředny, dostaneš tak 30Mb (a budeš muset kňourat, aby ti tam nepouštěli jen 25).

A zrovna tenhle Netgear umí normu VDSL2, což je argument pro jeho pořízení.
(V dané cenové hladině.)


Milfaus

Re:Zprovoznění modemu Netgear DM200
« Odpověď #5 kdy: 11. 09. 2017, 17:08:30 »

SB

Re:Zprovoznění modemu Netgear DM200
« Odpověď #6 kdy: 12. 09. 2017, 10:16:33 »
Pane Milfausi, MOC PRRRRRRROSÍÍÍM, už sem nic nepište. Toto vlákno slouží uživatelům, kteří o tomto modemu uvažují. Vy jste nenapsal jediný hodnotný příspěvek k věci, pouze obecné záležitosti k VDSL a okolnosti, které jsou mně (a pravděpodobně i ostatním) známy. Dokonce jsem měl na malý, ale jen docela maličký okamžik pocit, že chcete urážet, ale to se mi asi jen zdálo.

Uděláte to pro mě?
Děkuji.

Milfaus

Re:Zprovoznění modemu Netgear DM200
« Odpověď #7 kdy: 12. 09. 2017, 11:02:53 »

Přestaň plácat, zavolej Tmobilu (oni to předají na CETIN), nahoď VDSL (~24hod resp. často relativně obratem) a budeš zase moct sledovat Ordinaci online, třeba tě to uklidní. Ten modem na VDSL jede a to i s Vektoringem. Mimo to, CETIN se snaží prosazovat VDSL technologii s Vectoringem, protože je o poznání šetrnější k pásmu než ADSL, co mi říkali, je to preferovaný způsob.

Ad Annex B, jsou zřejmě dvě verze, podle LAN Shopu podopruje, podle Němců ne, těžko říct, kde a jak jsi to "získal".
https://www.lan-shop.cz/netgear-dm200-100eus-dm200-204660

Když to na VDSL nepojede, zavolej technika, on se do zařízení připojí (najde jeho IP víš), omrkne debug a vyřeší to.
Případně si kup v prodejně Tmobilu Huawei, tam už to někdo nastavil za tebe, je to takové víc "BFU" friendly.