Nejde mi žádný root app

Nejde mi žádný root app
« kdy: 30. 08. 2017, 01:50:01 »
Ahoj potřeboval bych poradit,jaký program mám použít na Rootnutí tabletu:Lenovo Tab2 A7-30DC..
už jsem vyzkoušel: Kingroot,Kingoroot,One click root,Iroot,Vroot,a nějaké jiné verze.
Dokonce Jsem zkoušel i Nové verze těchto programů.
Ale výsledek byl neúspěšný.
Ladění USB mám zapnuté.Zajímavé je že můj mobil od Samsung byl Rootnutý do 10 minut.
Já už sedím nad Rootnutí mého tabletu cca 11 hodin i s přestávky.
Byl bych rád za nějakou radu.


Sten

Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #1 kdy: 30. 08. 2017, 01:58:43 »
Kingoroot by měl fungovat, ale jen PC verze (pro Windows), aplikace pro Android nefunguje

Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #2 kdy: 26. 11. 2020, 05:58:25 »
možná kingroot bude fungovat

Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #3 kdy: 26. 11. 2020, 11:39:34 »
Já bych (pokud to jde), zkusil odemknout zavaděč a přes TWRP (stačí myslím nabootovat) nainstaloval Magisk.

Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #4 kdy: 26. 11. 2020, 19:59:34 »
Kdysi jsem se pokušel rootnout Lenovo A7-50.
Po přehrátí FW se úplně zakouslo a vůbec nešlo zapnout - jako den starý přístroj jsem ho rovnou odnesl na výměnu a další kus jsem už raději nepokoušel.
S rootováním a flešováním jiných přístrojů jsem taky problém neměl (PointView, Jiayu, Xiaomi).


Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #5 kdy: 26. 11. 2020, 23:33:23 »
Kdysi jsem se pokušel rootnout Lenovo A7-50.
Po přehrátí FW se úplně zakouslo a vůbec nešlo zapnout - jako den starý přístroj jsem ho rovnou odnesl na výměnu a další kus jsem už raději nepokoušel.
S rootováním a flešováním jiných přístrojů jsem taky problém neměl (PointView, Jiayu, Xiaomi).

Ten tupý konzumizmus v technologiích už mi začíná jít na nervy. Už se bere i mobilní telefon jako kouzelná krabička. Ach ne. Má to procesor a RAM integrované v SoC. Má to komponenty i když pečlivě natěsnané. Systém je osekaný o nepotřebné ovladače, ale to je v embedded normální. Android je systém jako každý jiný. Linuxová distribuce. Sice hodně komplexní a propletnený, ale i tak je to OS jako každý jiný. Já si teď mohu odemknout zavaděč u Nokia 7.2 (objednal jsem si downgrade u TechMesto o kterém jsem četl někde zde v diskuzi), nahrát si tam buď Android 11 (což plánuji, hlavně kvůli Google Play a Google Fotky) nebo i UBPorts. Jenže to odemykání/zamykání. Rád bych kdyby to bylo tak. Zařízení s certifikací Googlu musí umět odemčení a třeba klidně někde centrálně u Googlu. Mám to.

Kdo to neřeší, ať neřeší co je SoC, OS nebo zavadeč. Ale ať alespoň ti výrobci tomu aktivně nebrání. Jako s laptopem na kterém teď píši odpoveď. Tam připojím USB, nabootuji Fedora Live a nainstaluji OS. Jednoduše.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #6 kdy: 27. 11. 2020, 01:17:43 »
[...] Já si teď mohu odemknout zavaděč u Nokia 7.2 (objednal jsem si downgrade u TechMesto o kterém jsem četl někde zde v diskuzi), nahrát si tam buď Android 11 (což plánuji, hlavně kvůli Google Play a Google Fotky) nebo i UBPorts. Jenže to odemykání/zamykání. Rád bych kdyby to bylo tak. Zařízení s certifikací Googlu musí umět odemčení a třeba klidně někde centrálně u Googlu. Mám to.
Nic proti odemknuti Nokie(HMD), ani TechMesto (i kdyz ja to resil pred casem, jeste bez nutnosti dowgrade, s hikari_calyx, mam ale pocit ze jsou s TechMesto nejak zprateleni, neli jestli oba nedelaj v HMD :-), ale zrovna Nokia 7.2 ma dostat Android 11 oficialne asi v breznu ;-)
Pro zajimavost, za dosluhujici (hw problemy) Nokia7Plus, sem poridil (prave kvuli total-f*ck HMD na oficialni unlocking) "Motorola Moto G Pro" (par mesicu starej model, AndroidOne, stereo slusnej zvuk, stylus(dumb) v tele) a odemceni probihalo na strankach motoroly sem zadal kod z fastboot a behem chvilky mi prisel unlock code do mailu :-)

Kdo to neřeší, ať neřeší co je SoC, OS nebo zavadeč. Ale ať alespoň ti výrobci tomu aktivně nebrání. Jako s laptopem na kterém teď píši odpoveď. Tam připojím USB, nabootuji Fedora Live a nainstaluji OS. Jednoduše.
by me zajimalo jestli by ti co rozhodujou o tom zda se jejich vyrobek telefon bude dat (a jak) odemykat, zda by si poridili notebook s predinstalovanejma Windows, kde by nedostali Admin ucet ;-)

Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #7 kdy: 27. 11. 2020, 01:34:13 »
ale zrovna Nokia 7.2 ma dostat Android 11 oficialne asi v breznu ;-)
Až v březnu... Od Androidu One a Nokie jsem čekal Říjen/Listopad max. Prosinec.
A také je (na N7.2) strašně poruchový software:
Fotoaparát: Ze zamykací obrazovky odmítá pořídit fotografii
Zamykací obrazovka se zasekne a nic. Většina věcí nereaguje na dotyk až na velice omezené množství, musím to restartovat (restart z nabídky naštěstí na dotyk reaguje). A stává se to docela často.
Někdy, když mi ráno zazvoní budík, zjistím že se mi telefon mezi tím restartoval. A neřekl bych, že něco z toho je hardwarová vada.

Navíc je tu Neoficiální Lineage a na Mi A1 (ano vím, mohou tam být velké rozdíly v sestavení) mi to vždy šlo dobře.

Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #8 kdy: 27. 11. 2020, 03:22:10 »
Kdysi jsem se pokušel rootnout Lenovo A7-50.
Po přehrátí FW se úplně zakouslo a vůbec nešlo zapnout - jako den starý přístroj jsem ho rovnou odnesl na výměnu a další kus jsem už raději nepokoušel.
S rootováním a flešováním jiných přístrojů jsem taky problém neměl (PointView, Jiayu, Xiaomi).

Ten tupý konzumizmus v technologiích už mi začíná jít na nervy. Už se bere i mobilní telefon jako kouzelná krabička. Ach ne. Má to procesor a RAM integrované v SoC. Má to komponenty i když pečlivě natěsnané. Systém je osekaný o nepotřebné ovladače, ale to je v embedded normální. Android je systém jako každý jiný. Linuxová distribuce. Sice hodně komplexní a propletnený, ale i tak je to OS jako každý jiný. Já si teď mohu odemknout zavaděč u Nokia 7.2 (objednal jsem si downgrade u TechMesto o kterém jsem četl někde zde v diskuzi), nahrát si tam buď Android 11 (což plánuji, hlavně kvůli Google Play a Google Fotky) nebo i UBPorts. Jenže to odemykání/zamykání. Rád bych kdyby to bylo tak. Zařízení s certifikací Googlu musí umět odemčení a třeba klidně někde centrálně u Googlu. Mám to.

Kdo to neřeší, ať neřeší co je SoC, OS nebo zavadeč. Ale ať alespoň ti výrobci tomu aktivně nebrání. Jako s laptopem na kterém teď píši odpoveď. Tam připojím USB, nabootuji Fedora Live a nainstaluji OS. Jednoduše.
oh

Re:Nejde mi žádný root app
« Odpověď #9 kdy: 27. 11. 2020, 19:15:53 »