Windows mi zpomaluje celý PC

Zatnaktel

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #30 kdy: 01. 02. 2011, 16:39:31 »
Dobrá, takže jsem se zaregistroval. A prosím, nepodezírejte mne z nějaké věci, dle téma a typu otázky. Děkuju.


Zatnaktel

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #31 kdy: 01. 02. 2011, 16:47:53 »
Už nevím, jak mám povrdit, že mám Linux. Tak se dávám obrázek s tím, co jsem řekl.

http://zatnaktel.unas.cz/ntb/osobni-data/img/Snimek-obrazovky-1.png

jaster_ba

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #32 kdy: 01. 02. 2011, 17:24:58 »
Nemaj strach ...nikto ta tu nepodozrieva .ide o to ze ten disk ktorý máš pripojeny nemozes menit.pichni do mechaniky livecd q nastartuj .máš tam app gparted.a cez to to rozsiris.iba klikacka.kliknes pravou na tu praticiu a das ze zmenit velkost či daco take.pisem z telefonu takze ti to nerozpisem viac

Zatnaktel

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #33 kdy: 01. 02. 2011, 20:02:03 »
Co kdyz jsem to bootoval z flashky a uz tam OS nemam?

iwtu

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #34 kdy: 01. 02. 2011, 23:57:46 »
nenapada ma, ako moze Windows spomalovat Windows. Jedine, ze by si ho mal na NTFS particii snad. Netusim.

Tak si znova na tu flasku, alebo si stiahni gparted z linuxu, co mas naistalovany.

Mas vobec co stratit? Najlepsie sa clovek nauci, ak sa s tym zacne hrat :)


NoName

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #35 kdy: 01. 02. 2011, 23:58:33 »
[OFFTOPIC]
Chápu, že začínat s Linuxem může být chvílemi těžký a člověk se potřebuje zeptat. Bohužel si nemůžu pomoct a styl, jakým se ptáš, se mi (a pravděpodobně i ostatním) moc nelíbí. Proto Tě asi taky podezřívají, že si z nich utahuješ (viz michal-20).

Neříkám, že to děláš schválně, třeba jen prostě nejsi na internetových fórech zběhlý. Takže asi takhle: Než se zeptám na fóru, tak:

1) použiju mozek, nepomůže-li, tak
2) použiju google, nepomůže-li, tak
3) se zeptám, popíšu co jsem už zkusil a projevím trošku snahu, že se to snažím vyřešit sám a danou problematiku pochopit. Ne se jenom nechat vést za ruku.

Doporučuji Ti přečíst si tenhle dokument. Pomůže Ti v budoucnu získat odpověď na to, co hledáš.
[/OFFTOPIC]

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #36 kdy: 02. 02. 2011, 00:05:17 »
Zatnaktel: Tak jo, asi nejsi michal-20 a mas Linux. Pokud jsi se ale zaregistroval, tak jsi se asi zapomnel prihlasit. Pokud tedy nemas na mysli, ze jsi se zaregistroval jako dobrovolny aktivista civilni obrany.

fdisk -l ti mozna nevypsal nic proto, ze to za tou pomlckou nebylo male "L", ale I.

Ve vypisu ps aux vidis, ze ti tam firefox zere 20% CPU. Pokud zrovna nenatahuje stranky a jen tak se flaka, neexistuje duvod, proc by mel byt tak nenazrany. Pokud tedy nemas otevreno 500 stranek nebo tak. Ledaze by ti tam bezel nejaky dementni a neuzitecny flash. Uz jsi si nainstaloval rozsireni flashblock, jak ti tu nekdo radil?

iwtu

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #37 kdy: 02. 02. 2011, 00:19:14 »
[OFFTOPIC]
1) Citat chybove hlasky. Citat chybove hlasky. Citat chybove hlasky.
2) použiju google, nepomůže-li, tak
[/OFFTOPIC]

To je skill, ktory sa treba prosto treba naucit. Tiez som bol taky... Az ma jedneho dna prestalo bavit cakat na odpovede a dookola sa nieco niekoho nieco pytat. Ak sa dnes nieco pytam, tak minimalne po dni stravenom riesenim problemu.

Ale ako vazne, ktomu podla mna treba dospiet... Ludia, ktory teraz pisu uzasne zdrojaky, zacinali tak, ze mali vsetko sprasene v jednom 1000 riadkovom subore atd...

Ono, spomalovanie systemu moze byt kludne aj plna pamat...

Zatnaktel: ak budes mat pocit, ze je to pomale, napis prikaz
Kód: [Vybrat]
free -m a pastni sem vystup...

Ach, pozeram, ze vypise a top. Sorry, zabudol som. pouzivam htop.

iwtu

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #38 kdy: 02. 02. 2011, 00:21:56 »
Zatnaktel: a hlavne sa pytal sameho seba. Je az neuveritelne, na kolko veci si zodpovies (obcas to robiim aj nahlas)

iwtu

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #39 kdy: 02. 02. 2011, 00:27:46 »
podla obrazka a tam mas pravdepodobne KDE. Ak mas vsetky graficke efekty zapnute atd... Blby ovladac na grafiku...  Pricin je viac:

- dojde pamat a disk zacne swapovat (disk je strasne pomaly)
- blby ovladac
- nieco brutalne vytazuje CPU
- kludne aj blbe KDE...


iwtu

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #40 kdy: 02. 02. 2011, 00:39:03 »
Hm, dost vagny popis masiny. Acer nie je prave spolahliva znacka, neviem, ako komponenty slabu s linuxom. Procesor je pekne, ze je to 1,5 Intel, ale ak je to Intel Celeron, tak je to slabe ako caj... Ramka 1GB...

Hm, ja to vidim skor na tu pamat a KDE. Aktualne mam otvorenu Operu, chrome, par pdf, pidgin, tildu, terminal a mam free -m:
Kód: [Vybrat]
                   total       used       free     shared    buffers     cached
Mem:                    1975       1782        192          0        114        439
-/+ buffers/cache:  1228        747
Swap:                   2147         15       2132
A to mam gnome :-)



JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #41 kdy: 02. 02. 2011, 08:15:43 »
Cili zrusit nenazrane KDE a nasadit XFCE4 nebo LXDE nebo takoveho neco. A mohlo by byt vymalovano. Masina s 1GB pameti je na KDE stejne drobet moc hubena. CPU by take asi sneslo posilu, i kdyz tezko rici, kdyz se nevi, kolik je v tom jader.

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #42 kdy: 02. 02. 2011, 08:24:25 »
Cili zrusit nenazrane KDE a nasadit XFCE4 nebo LXDE nebo takoveho neco. A mohlo by byt vymalovano. Masina s 1GB pameti je na KDE stejne drobet moc hubena. CPU by take asi sneslo posilu, i kdyz tezko rici, kdyz se nevi, kolik je v tom jader.
Keď som mal malú ramku a chcel som ušetriť prechodom z gnome na xfce, bol som veľmi sklamaný. Neušetril som nič. Iba som mal škaredšie prostredie.

Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #43 kdy: 02. 02. 2011, 09:08:52 »
Já jsem na hodně slabou šunku nainstaloval Lubuntu a jsem spokojený.
http://lubuntu.net/

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Windows mi zpomaluje celý PC
« Odpověď #44 kdy: 02. 02. 2011, 10:11:16 »
rooobertek: Je pravda, ze XFCE zere vic pameti, nez bych rad videl. Ale narocnost na CPU je dost mala, cimz bych si nebyl jist u KDE (i s vypnutymi efekty) a navic Compisem. Mam XFCE na stroji s 1,5 GB pameti a docela to jde.

BTW, zminil jsem i LXDE.