[Java] Program nejvýhodnější nabídky (popřépadě i něco jiného)

Tomáš

Dobrý den, jeden znamý mi nahodil problém ohledně programy pro nejvýhodnější nabídku nebo-li dražby aukce.

Náčrt toho co by mělo v tom grafiské navrhu aukcí. Je zhdruba toto. Do databáze se zapíší nabídky zadavatelů a program vyhodnotí tu nejvýhodnější nabídku a rozsvítí se políčko zelenou barvu. A tu nabídku, který zadavatel zadal bude nejlepší ze všech učastníků. Pokud nesplní tak se rozsvítí červené pole.

Světle modrá políčka jsou k vyplnění - ostatní nemají být přístupná, jen se tam zobrazují hodnoty. Část primární = ten kdo zadává; návrh: možno vyhodnocovat až 15 nabídek současně, primární program (respektive řídící jádro k primárnímu programu) by měl např. každých 15 sekund vyhodnocovat (přehodnocovat) nabídky - vyhodnotit nejlepší a na sekundární programy odeslat příslušné impulzy na zobrazení (rozsvícení barvy) světla. Část sekundární = ten kdo reaguje nabídkou za zadání. Pokud někdo odpovídá na nabídku, musí si stáhnout sekundární program. Pokud někdo něco poptává (nabídka poprávky či nabídka zboží, služby) musí si stáhnout primární program. Pokud někdo něco poptává a zároveň odpovídá na něčí nabídku musí mít oba programy = primární i sekundární. Sekundární program posílá údaje primárnímu programu po stisku ENTER v sekundárním programu.

Děkujem se namítky a připomínky. Potřebuje vědět nejlepší možné spojení technologie a jak by se to eventuálně dalo vyřešit