Distro pro dítě na starý netbook

Neviditelný

Re:Distro pro dítě na starý netbook
« Odpověď #30 kdy: 04. 11. 2017, 09:23:45 »
Už se to tu zaplevelilo spoustou plků, takže zkusím přispět taky. Mám o poznání mladší sestru a vím, jak si dokázala poradit s počítačem ona, když byla ve věku prvňáka.

- Na nějaké kioskové DE pro nejmenší bych se fakt vybodnul. Pokud tam nainstalujete klasické DE, naučí se ovládat počítač tak, jak ve skutečnosti ovládá. Vůbec bych neměl strach, že by to na ní bylo moc složité.

- Nějaký Atomový notebook podobné kategorie jsem měl nedávno v ruce a kupodivu mi to s XUbuntu nepřišlo tak pomalé. Je fakt, že ten stroj měl 2 GB RAM což určitě dost pomohlo. Kdyby tam bylo SSD, na nějakou primitivní kancelářinu bych si to představit uměl.

- Archlinux s konzervativně vybranými balíčky by mohl fungovat použitelně. Problém vidím hlavně při přehrávání multimediálního obsahu. Jakýkoliv moderní videokodek pošle ten Atom bezpečně do kolen, videa v prohlížeči budou podle mě naprosto nekoukatelná.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distro pro dítě na starý netbook
« Odpověď #31 kdy: 04. 11. 2017, 15:47:06 »
Je fakt, že ten stroj měl 2 GB RAM což určitě dost pomohlo. Kdyby tam bylo SSD, na nějakou primitivní kancelářinu bych si to představit uměl

2 GB jsou dobre, ale ne nutne. Mam dva stejne netbooky a v jednom je jen 1 GB a rozil v rychlosti moc nepozoruju, spis v poctu zalozek, ktere si smim dovolit nasekat v browseru. A na Libreoffice SSD opravdu neni potreba. Trochu dele to nabiha, ale tot vse. Urcite neni nutne si odskocin na kafe, jedna se o par vterin.

prodejceknih

Re:Distro pro dítě na starý netbook
« Odpověď #32 kdy: 04. 11. 2017, 17:12:53 »
Repas s lepším výkonem bude nejspíš 12-13" a o polovinu těžší (předpokládám, že tohle je nějaký 9-10" netbook).
Vetsi lcd a rozliseni ke vyhoda protoze impotent.ich 1023x600 je na nic. A pak  asi zalezi kestli prvnacek touzi tahat notebook do skoly.
Kristova noho, nedelejte z toho kovbojku s psychologickou zapletkou. Z netbooku s 1024x600 s Linuxem bude mit prvnak oci na vrch hlavy ...
[/quote]Jen aby nekonstatovala, že smartphone je lepší. Ono dnešní děti jsou trochu jinde než ty.