Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?

perceptron

Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #15 kdy: 19. 08. 2017, 12:13:12 »
macbook na extenrom monitore a bez zdroja: pri zavreni vika nastane sleep
macbook na externom monitore so zdrojoM: pri zavreni vika sleep nenastane

to je vlastnost


Lol Phirae

Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #16 kdy: 19. 08. 2017, 12:16:08 »
používám program NoSleep (Zabraňuje přechodu do spánku, když zavřu dekl.)

Opravdu pobavilo. To je vážně divné, že to dělá problémy s uspáváním. Ono je obecně výtečný nápad nainstalovat si nějakou takovou third-party sračku a pak se divit, že to nefunguje jak má.

 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

macík

Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #17 kdy: 20. 08. 2017, 00:33:39 »
NOVÉ INFORMACE
Zkoušel jsem přechod do režimu spánku ne přes Menu-Uspat, ale přes `pmset sleep now` , ale  vypsal
Kód: [Vybrat]
Unable to sleep system: error 0xe00002e2 (z toho je pochopitelné, že do spánku nepřešel.) Co je to za chybu: Jak to opravit? (když jsem dával příkaz xpánku předtím jindy přes ten příkaz pmset, a přešel do spánku, tak se ta hláška nevypsala.)

Tvoje implikace je k ničemu "při zavření víka ...." Já ale víko nezavírám, co mi je po nějakém deklu. (to by pak už byla zvrácená logika, aby zavření poklopu byla jediná možnost jak, uspat macbook. mimojiné by pak apple do menu nemusel dávat příkaz Uspat.) A externí monitor nemám.

Navíc on ten režim spánku jde tak v 50%, takže, problém není ,že to nejde vůbec, ale jen někdy.

mikrom

Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #18 kdy: 20. 08. 2017, 00:58:28 »
Bol som rozhodnuty kupit si MacBook, ale ked tu kazdu chvilu citam od Macika, ze su s tym nejake nevysvetlitelne problemy, tak jsem zneklidněn ...

TRex

Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #19 kdy: 20. 08. 2017, 10:50:37 »
Sleep v macOS nemusi nutne znamenat, ze pocitac opravdu spi (procak na minimalnim taktu a checkuje se jednou za sekundu buffer klavesnice ci WoL). Spravidla dojde jenom k vypnuti monitoru, casto take disku ale na pozadi jeste muzou bezet powernap veci, dobihat nejaky sitovy provoz ci byt spusteny naschedulovany periodic daily/weekly/mothly cisticky. Obzvlast pri pripojenem zdroji si mac se spankem moc starosti nedela. Co tak ctu tak tebe proste zere ten vetrak pri procesorove aktivite ze? Co takhle ho uz otevrit a vyfoukat bordel protoze to, ze ho slysis neni normalni (tedy az nejsi pes nebo netopejr). No a v neposledni rade problem s uspavanim muzou delat 3rd party utilitky, napr. u mne to delal nejaky Western Digital agent pro management externich disku. V logu lze dohledat ktery proces zpusobil wake up, nebo prevent sleep.


macík

Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #20 kdy: 20. 08. 2017, 11:35:09 »
Cože!? Já myslel že tohle aspoň na Mac OS X funguje. Navíc se netočí větrák, což vzhledem k zjištěnému chování neustále točícího větráku v zapnutém stavu by značilo, že skutečně přestal běžet (ačkoli reaguje na probuzení libovolnou klávesou nebo vošahu touchpadu). Navíc má spotřebu tak 20–50mA, (x 11V), což odpovídá i spotřebě jiných notebooků v režimu spánku.
Jak ho tedy přinutím k režimu spánku? Prostě jednoduchý jak facka, režimu spánku, vše zastavit. Navíc podle mě, když už se povede ho dát do režimu spánku přes Uspat/pmset/shutdown, tak skutečně je standby(teď ignoruji tenhle magický graf, mám zakázanou hibernaci přes standby 0 a autopoweroff 0)




K tématu větráku: Při procesorové aktivitě (tak 10W a víc) je snad logické, že se musí teplo odvádět, takže to mi nevadí. Vadí to v idle nebo při spotřebě cpu do 5W, kdy vsechny normální (které mají větrák!!)  jiné notebooky (plus macbooky apple >2016) jsou schopné běžet s vypnutým větrákem. .říkám že hardwarem(špínou) to není, čistil jsem ho asi před  5 měsíci,bylo tam něco málo prachu, ale vliv na zvuk větráku nebo otáčky to nemělo. Psal jsem že frekvence větráků je 2006 a 2154 rpm, což je údajně minimální frekvence. Někde se mi to programy podařilo dostat na 1850 a 1600 (pardon obráceně, jeden větrák je dieslový, má nižší rozmezí otáček), ale v praxi to bylo k ničemu, protože to fungovalo jen v režim,kdy ty otáčky byly nastavená napevno, tudíž by při zátěži se nadměrně hřál throttloval.

Problémy s wake up nemám (tedy když zapojim USB zařízení, ale to mi tak nevadí), ale neprovedením sleep. pmset -g log zkouším, ale na nic tam nemohu přijít. Aserce tam je jenom jedna, moc nerozumím, co tyhle kódový jména znamenají
Kód: [Vybrat]
   BackgroundTask                 0
   ApplePushServiceTask           0
   UserIsActive                   1
   PreventUserIdleDisplaySleep    0
   PreventSystemSleep             0
   ExternalMedia                  0
   PreventUserIdleSystemSleep     0
   NetworkClientActive            0
Listed by owning process:
   pid 98(hidd): [0x00085ccb00098d76] 16:07:11 UserIsActive named: "com.apple.iohideventsystem.queue.tickle"
Timeout will fire in 174 secs Action=TimeoutActionRelease
No kernel assertions.
Idle sleep preventers: IODisplayWrangler
Těch 180 sekund podle mě  koresponduje s dobou, kterou jsem nastavil pmset displaysleep, pravda, nastavuje se to minutách, dával jsem trojku. To by se z toho jeden podělal, protože něco se tam natavuje v sekundách(standbydelay,autpoweroffdelay) a něco v minutách(sleep,displaysleep).

Občas semi nam objeví hesla jako darkwakelinger, ale to je naopak další podivné chování, které zabrání spánku poté, co jsem chtěl dát notebook do režimu spánku, ale zrušil to (což je taky magická feature apple, že umí "zrušit" přechod ro režimu spánku), nebo  krátce po probuzení se to objeví. Ale neobjevuje se to v tomhle problému po odpojení/připojení napájení
00:00:03 InternalPreventSleep named: "com.apple.powermanagement.darkwakelinger"
   Assertion applied on Battery power also]pid 48(powerd): [0x0008b9cd000d9553] 00:00:03 InternalPreventSleep named: "com.apple.powermanagement.darkwakelinger"
   Assertion applied on Battery power also


Stejný výsledek mám i při sudo shutdown -s now místo pmset sleepnow (a po vypsání ještě asi 4x cinkne Terminál  zvukem Výstražného zvuku, který jsem nastavoval v Předvolby - Zvuk)

Kód: [Vybrat]
Password:
Shutdown NOW!
                                                                               
*** FINAL System shutdown message from user@user.local ***                   
System going down IMMEDIATELY                                                 
                                                                               
                                                                             
System shutdown time has arrived
shutdown: sleep failed (0xe00002e2)

Lol Phirae

Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #21 kdy: 20. 08. 2017, 11:44:51 »

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #22 kdy: 20. 08. 2017, 14:02:25 »
Nechces prece jen zkusit kladivo? Nebo si tam aspon dej Linux.

eqwe

Re:Proč je MacBook s OS X laxní k režimu spánku?
« Odpověď #23 kdy: 27. 03. 2018, 13:06:46 »
Ubuntu