Zdravotní židle jako investice

zadek

Zdravotní židle jako investice
« kdy: 25. 07. 2017, 01:00:34 »
Co si myslite o zidlich na pruzine Spinalis? Vyplati se to za tech 21 tisic? Neznate jine zidle na pruzine co jsou treba levnejsi?

Myslel jsem ze mi bude stacit gymnasticky mic za tri stovky, ale na nem se zkratka neda sedet dlouhou dobu.

Vlastne ani nevim jestli neni lepsi koupit spise pohodlny nez zdravotni zidle jako treba Steelcase leap v2 nebo herman miller embody


Zdenek henek nereg

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2017, 06:45:24 »
http://www.therapia.cz/en/therapeutic-chair-therapia/

mam uz sest let iBody, zada neboli, kdyz se sem tam protahnu, nebo pracuju ve stoje.

kdyz budes mit problemy se zadama je to na pul roku, tak si to zpocitej, jestli se Ti to vyplati i financne nebo ne.

Pozor at nekoupis nejake modni blbosti.

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2017, 07:16:46 »
Myslel jsem ze mi bude stacit gymnasticky mic za tri stovky, ale na nem se zkratka neda sedet dlouhou dobu.

Gymnastický míč není na celodenní sezení, pokud bys na něm chtěl sedět celý den tak s spíš ublížíš. Já používám rehabilitační čočku část dne. Kupovat židli za 20k+ se mi zatím nechtělo.

https://www.mall.cz/zdravotni-doplnky/albert-podlozka-cocka-s-vystupky-pr-35-cm?src=sug

Kolemjdoucí

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2017, 07:55:59 »
Tak Spinalis určitě ne. Potřeboval bys ještě jednu normální židli. Jak tu už někdo psal ani doktor ti nedoporučí míč na celý den. Pokud chceš ale mermomocí balanční židli, tak jedině Peška - ten má patent na blokování balance a ty židle jsou fakt dobré (máme jich tu několik), ale máme tu i několik Therapií a ty jsou také fakt super. Někomu balance vyhovuje a někomu ne, takže to chce vyzkoušet - nejlépe zapůjčit. Na první posez to nepoznáš. A jinak ještě doporučuji elektricky stavitelný stůl - super věc.

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #4 kdy: 25. 07. 2017, 08:42:48 »
v prvom rade sa treba hybat. aspon 1x tyzdenne plavat (nejaky 1km), 2x tyzdenne behat (2x 15 minut) a semtam zajst do posilky(30 minut). zaberie to cele asi tak 2-3 hodiny casu tyzdenne a vase telo na tom bude uplne inak ako ked sedite v robote a potom sadnete do auta ;)


Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #5 kdy: 25. 07. 2017, 08:57:33 »
Pochybuji, že dvě v hodiny pohybu zvládnou kompenzovat 40+ hodin špatného sezení. Neříkám, že nemohou pomoci, jen že základ asi bude sedět dobře.

Osobně vcelku spokojenost s Terapií vybranou na míru. Hodně lituji, že jsem si ji nekoupil i do fabriky.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #6 kdy: 25. 07. 2017, 09:36:54 »
chodit do gymu je alfa/omega jak se nejlepe branit defektům
když budeš dobře cvičit a zpevní se ti svaly, tak tu kostru budou velmi dobře držet. Jestli je kostra uchycená v másle, tak je jasné, že se bude bortit. Pevné svaly ji pěkně zafixují.
běh na kardio
gym/silové na zpěvnění svalů

jako děcka jsme sedávali ve škole na starých rovných tvrdých židlých a fungovalo to...
nějaká super therapy a kdovíco ještě ti záda nespraví
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #7 kdy: 25. 07. 2017, 10:25:25 »

jako děcka jsme sedávali ve škole na starých rovných tvrdých židlých a fungovalo

Tohle asi není moc promyšlený argument, co?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #8 kdy: 25. 07. 2017, 10:28:30 »
Tohle asi není moc promyšlený argument, co?

tisíce dětí tak sedávalo, a ta stará generace má mnohem menší problémy se zády než ta nová, takže logicky ty židle nějak extra záškodné nebyli
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #9 kdy: 25. 07. 2017, 10:38:50 »
Tohle asi není moc promyšlený argument, co?

tisíce dětí tak sedávalo, a ta stará generace má mnohem menší problémy se zády než ta nová, takže logicky ty židle nějak extra záškodné nebyli

A kdy sedávali? Jako děti.

Že starší generace nemá tolik problémů je navíc velmi odvážné tvrzení.

erik80

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #10 kdy: 25. 07. 2017, 11:12:34 »
Ja mam Spinalis a odkedy ju mam tak chrbat neboli. Musim vsak dodat ze spolu so stolickou som zmenil aj dalsie veci ktore asi tiez pomohli. Zacal som pouzivat Pomodoro techniku na organizaciu casu s tym ze ked mam prestavku tak vstanem a idem prec od stola (vysypat smeti, umyt tanier, vybrat postu, napit sa, atd...). Myslim ze dost mi to pomohlo pretoze nesedim strnulo po dlhu dobu.

Inak teraz som pocul aj nieco o stati za stolom ale neskumal som to.

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #11 kdy: 25. 07. 2017, 12:20:44 »
Nezapomeňte, že problém nejsou jenom záda, ale třebas i hemeroidy...

A.

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #12 kdy: 25. 07. 2017, 13:57:40 »
Jeste je tu moznost vyrobit si vlastni zidli z autosedacky.
Tady to nekdo udelal pod 5 tisic se vsim

http://jpeg.cz/images/2015/05/15/2q3W.jpg

otazka je jaka autosedacka je nejpohodlnejsi a zaroven nestoji moc

zdenek henek nereg.

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #13 kdy: 25. 07. 2017, 14:08:27 »
chodit do gymu je alfa/omega jak se nejlepe branit defektům
když budeš dobře cvičit .....

no prave, vetsina lidi to dobre neumi a pak maji vic navstev u lekare nez jak rikas v "gymu"

Therapia nebo neco ji podobne + 6000 kroku za den vice na http://6000kroku.cz/

#

Re:Zdravotní židle jako investice
« Odpověď #14 kdy: 25. 07. 2017, 14:09:59 »
Tak zidle se da vyrobit treba i z parezu, otazka je, kde beres presvedceni, ze to bude lepsi pro zada?

Osobne - jako clovek majici se zadama potize - bych doporucil zejmena stridani zidle/mice/balancni podlozka a jak uz zaznelo pohyb a naky protahovaci cviceni, zadna zidle nepomuze tam kde chybi to ostatni.