Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.

macík

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #15 kdy: 24. 07. 2017, 18:32:47 »
co takhle zjistit, který sampl to přehrává a ten pak zkrátit na nulovou délku?
To je slovo chlapa. Když ale vidím, jaký problém jsou triviální věci na macbooku (jen vypnout zvuk, jen použít, externí monitor), pak se mi tak komplexní úloha jako nahrazení startovacího zvuku zdá něco jako stavba druhého hubleova teleskopu  (vycházím z toho, že na SSD nebude, ale někde v flash firmwaru, protože jsem nikde nenarazil na návod na změnu zvuku startu macbooku (natože jednoduchým určení cesty k souboru / případně přepsání souboru, pokud není možné specifikovat cestu, a je to soubor s pevně daným názvem).


Lesklá obrazovka vadí dost.... ale s tím jsem počítal. Nějak moc nepozoruji ten efekt údajné antireflexní vrsty ve srovnání s pouhými "pozemskými notebooky" s antireflexním displejem.
Jde pořídit nějaké matnítko? něco jako explodoval trh s ochrannými fóliemi na smarfouny. Samozřejmě půjde o hardwarovou úpravu (Považuji za nutné na to upozornit, protože se mi zdá , že jsem ani dostatečně neupozornil, že tenhle dotaz se naopak týká softwarové úpravy) Pro jistotu ještě dodám že chci, aby repráky zůstaly funkční uvnitř operačních systémů, když už jsem musel i dodávat, že to nechci řešit magnety ani koncovkou / falešnými sluchátky.

A opakuji že ta úprava první s tím nvram přestala fungovat po 2. bootu.


Lol Phirae

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #16 kdy: 24. 07. 2017, 19:09:03 »
Jde pořídit nějaké matnítko?

Určitě. Zamatlej to černou fermeží, pak ten krám rituálně pohřbi a kup si za desetinu ceny normální notebook.

macík

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #17 kdy: 24. 07. 2017, 20:19:31 »
Některé rady jsou fakt pod úroveň.
- čeho cenu?
- jak se ta cena čeho určí
-  proč desetinu
- kolik tedy bude stát ten normální notebook, když už to má být desetina něčeho?
- není naopak pohřeb zpoplatněn?

Fermež neznám, ale ona existuje i v černé variatně?

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #18 kdy: 24. 07. 2017, 20:30:02 »
Zkus nam debilum co ten Mac pouzivame tak nejak normalne vysvetlit proc bootujes tak casto, aby ti stalo za to resit nejakej zvuk?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #19 kdy: 25. 07. 2017, 00:13:28 »
Hmm, při přechodu na MacOS se řeší důležitější věci, než zrovna zvuk, ale tady to vypadá, že někdo autorovi příspěvku někdo vnutil Macka a on hledá jen záminku, proč ho nepoužívat...


JT

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #20 kdy: 25. 07. 2017, 19:34:25 »
Ja treba delam ve zvukovych reziich a MAC jsem nucen pouzivat neb nejsou nastroje na widle ...a ten zvuk bych taky rad zneskodnil. Takze prosim nechovejte se jako debilni nerdi a prosim slusne poradte. Rady typu kup si PC a nainstaluj linux jsou hezke - sam tucnaka pouzivam ale bohuzel musim pouzivat i MAC.

Dekuji za konstruktivni navrhy...

karbous

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #21 kdy: 26. 07. 2017, 08:51:12 »
Tak to jedine hrebikem do repraku...

Ne vazne, na Macu je to asi featura - viz https://support.apple.com/en-us/HT202768
Ale pry jde snizit alespon hlasitost - odpojenim externich repraku se pak da nastavit uroven hlasitosti internich, tu snizit na akceptovatelnou uroven nebo mutnout a pak znova pripojit externi a nastavit jejich uroven na pozadovanou....

...Yo, to je presne to proc mi zadna mac hracka nesmi do baraku....

Paja

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #22 kdy: 26. 07. 2017, 09:17:34 »
Ale vzdyt mu to tu 5x napsali ze ma zmenit parametr pres nvram, akorat je potreba vyzkouset tu hodnotu nebo ne u vsech macu je stejna. Nekde to mutne 00 nekde 01. To ze mu to nefunguje protoze se porad v necem vrta a ma rozbity romky a odmita si to resetnout na tovarni nastaveni je uz holt jeho problem. Rady tady jsou a funguji, jenom macik je jinej.

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #23 kdy: 26. 07. 2017, 10:27:06 »
Některé rady jsou fakt pod úroveň.
- čeho cenu?
- jak se ta cena čeho určí
-  proč desetinu
- kolik tedy bude stát ten normální notebook, když už to má být desetina něčeho?
- není naopak pohřeb zpoplatněn?

Fermež neznám, ale ona existuje i v černé variatně?
Kašli na fermež, to smrdí, kup si jemný smirkový papír a pěkně tím display zmatni...


foliovnik

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #25 kdy: 26. 07. 2017, 11:37:54 »
Zmatnit by spise chctelo mobil. Predsi jen na iphone koukam venku mnohem casteji nez na notas. Takze zmatnovaci folie pro mobily se delaji i na notasy, napr. tohle ma kolega na MBP15 a ani nevidet, ze ma folii. https://www.moshi.com/ivisor-ag-for-macbook-pro-retina

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #26 kdy: 26. 07. 2017, 12:15:33 »
tož dobré hlody  ;D ;D ;D

ssdgfsf

Re:Jak vypnout startovací zvuk Macbooku natrvalo. Nedaří se přes nvram.
« Odpověď #27 kdy: 26. 07. 2017, 13:54:53 »
tož dobré hlody  ;D ;D ;D

To jo, nejlepsi notebook na planete se dostal do rukou opravdoveho IT borce a ten ted svou radost sdili na vsech forech :o