jak skrýt jednotku čtečky karet (když není vložena)

lenonenli

Vadí mi na notebooku taková nepříjemnost,  že mi zobrazuje jednotku čtečky paměťových karet i přestože karta není vložena. Normálně, co jsem pozoroval na noteboocích, tak správné chování je, že dokud není vložena karta, tak "jednotka" "neexistuje" (ani ve správci disků).

Dle mě je to jen nějaký problém ovladače, případně možná jen nějaké konfigurační řádky v ini soubouru říkající, aby se jednotka jen zobrazila, když je v ní vložena paměťovka.

OS je windows 10, čtečka je "Apple SD Card Reader USB Device"  (drivery vše od M$ disk.sys, EhStorClass.sys, partmgr.sys)  [kategorie Diskové jednotky];  její rodič je "Apple SD Card Reader USB\VID_05AC&PID_8406" (AppleSDR.sys)  [kategorie řadiče USB] ; rodič  Kořenový rozbočovač USB xHCI, rodič Intel USB. 3. 0 extensible Host controller - 1.0 (Microsoft)


Buržuj

Re:jak skrýt jednotku čtečky karet (když není vložena)
« Odpověď #1 kdy: 23. 07. 2017, 20:04:55 »
Tak maj v jednotke neustále vloženú kartu a nebude ťa potom trápiť tento neskutočne závažný problém. Keď už si ten otrasný OS kupujete, tak teda využite pomoc danej firmy a nie otravovať po fórach.

lenonenli

Re:jak skrýt jednotku čtečky karet (když není vložena)
« Odpověď #2 kdy: 23. 07. 2017, 20:12:23 »
Jenže u toho krámu karta vyčuhuje

Re:jak skrýt jednotku čtečky karet (když není vložena)
« Odpověď #3 kdy: 23. 07. 2017, 20:29:06 »
Pokud by vám stačilo skrýt ty prázdné diskové jednotky z Průzkumníka, pak v Možnosti složky | Zobrazení byste mohl mít položku "Skrýt prázdné jednotky" (hide empty drives).

Pokud vám to nestačí, dalo by se například jít do Správce disků a ta písmena buď rovnou odstranit (a přidat je znovu, až tam vložíte kartu), nebo místo nich na ty čtečky nasměrovat složky (mounted folders), takže vám pak nic nebude v seznamu diskových jednotek překážet, a přesto se k obsahu karet dostanete.

mek

Re:jak skrýt jednotku čtečky karet (když není vložena)
« Odpověď #4 kdy: 24. 07. 2017, 06:21:52 »
Normálně, co jsem pozoroval na noteboocích, tak správné chování je, že dokud není vložena karta, tak "jednotka" "neexistuje" (ani ve správci disků).

OS je windows 10, čtečka je "Apple SD Card Reader USB Device"  (drivery vše od M$ disk.sys, EhStorClass.sys, partmgr.sys)  [kategorie Diskové jednotky];  její rodič je "Apple SD Card Reader USB\VID_05AC&PID_8406" (AppleSDR.sys)  [kategorie řadiče USB] ; rodič  Kořenový rozbočovač USB xHCI, rodič Intel USB. 3. 0 extensible Host controller - 1.0 (Microsoft)

Normalne se na Apple pouziva macos / osx, jinak i ve spravci disku ty jednotky existuji a maji prirazena pismena jednotek, jen se proste nezobrazuji v pruzkumnikovi dokud nejsou aktivni.

Ty ses to pako co horkej apple znasilnuje piratskyma windowsama? Nebo je vas vic?