Work/life balance - tipy

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Work/life balance - tipy
« Odpověď #15 kdy: 29. 07. 2017, 12:32:42 »
Hele jestli můžu doporučit, tak jdi dělat admina... Jako linux admin se dá vydělat na seniorní pozici 60-70k Kč v Praze, a máš tak 70% šanci, že práce kam nastoupíš bude zašívárna. Já si beru 1-2 dni home-office týdně, a do práce chodím tak na 6 hodin denně, kde ještě strávím většinu času na netu. Beru za to 65k hrubého.

Jen je tam kolikrát jednání s lidma, někdy pohotovosti, to sere asi nejvíc.

Další věc je, jak si ten stres připouštíš na tělo. Když budeš dělat tak "aby tě nevyhodili", tak se dá najít pohoda v hodně pracích. Jinak u nás někteří javisti taky dřou, jiní to flákají, je to dost na nich,... Ale rozhodně support je větší pohodička než development...

Nicméně je docela umění se v tom naučit chodit, hlavně je v tom více politiky. Korporát je pro adminy navíc často ráj, většinou je cíl rozprostřít zodpovědnost (aby admin neměl tolik přístupů), a tím se ve výsledku i dost limituje množství práce. To je asi jediná nevýhoda admina - nemá moc smysl to dělat pro malé firmy (málo platí, hodně práce a odpovědnosti).

V jedné firmě jsem to dokonce dělal tak, že jsem tam otvíral a zavíral stejné tickety (protože se každý týden počítal počet zavřených ticketů, nikdo už neřešil to, že jsem reotvíral staré a ty pak zavíral), a půl roku jsem se v té firmě kopal do zadku, až mě to přestalo bavit a šel jsem jinam...

Mohl bych tu vyprávět storky, jak se jako admin můžeš nádherně fláknout, zejména proto, že nikdo moc neví co děláš a hlavně to v první řadě vůbec nikoho nezajímá.


onsad

Re:Work/life balance - tipy
« Odpověď #16 kdy: 29. 07. 2017, 13:05:17 »
Hele jestli můžu doporučit, tak jdi dělat admina... Jako linux admin se dá vydělat na seniorní pozici 60-70k Kč v Praze, a máš tak 70% šanci, že práce kam nastoupíš bude zašívárna. Já si beru 1-2 dni home-office týdně, a do práce chodím tak na 6 hodin denně, kde ještě strávím většinu času na netu. Beru za to 65k hrubého.

Jen je tam kolikrát jednání s lidma, někdy pohotovosti, to sere asi nejvíc.

Další věc je, jak si ten stres připouštíš na tělo. Když budeš dělat tak "aby tě nevyhodili", tak se dá najít pohoda v hodně pracích. Jinak u nás někteří javisti taky dřou, jiní to flákají, je to dost na nich,... Ale rozhodně support je větší pohodička než development...

Nicméně je docela umění se v tom naučit chodit, hlavně je v tom více politiky. Korporát je pro adminy navíc často ráj, většinou je cíl rozprostřít zodpovědnost (aby admin neměl tolik přístupů), a tím se ve výsledku i dost limituje množství práce. To je asi jediná nevýhoda admina - nemá moc smysl to dělat pro malé firmy (málo platí, hodně práce a odpovědnosti).

V jedné firmě jsem to dokonce dělal tak, že jsem tam otvíral a zavíral stejné tickety (protože se každý týden počítal počet zavřených ticketů, nikdo už neřešil to, že jsem reotvíral staré a ty pak zavíral), a půl roku jsem se v té firmě kopal do zadku, až mě to přestalo bavit a šel jsem jinam...

Mohl bych tu vyprávět storky, jak se jako admin můžeš nádherně fláknout, zejména proto, že nikdo moc neví co děláš a hlavně to v první řadě vůbec nikoho nezajímá.

Na jednu stranu se mi líbí Tvoje schnopnost si vyjednat 65k Kč a flákat se v práci. A na druhou stranu se mi nelíbí ten flákací přístup. Ale tak proč ne, pokud jsi s tím nějak smířený a nevadí Ti to.

Ale to otevírání/zavírání ticketů už je solidní ojeb. To bych s tou prací seknul, takové to dělání pro to, abych vypdal, že dělám je nejhorší a bere nejvíce energie. Raději házet lopatou pro "javamana". :D

Mln

Re:Work/life balance - tipy
« Odpověď #17 kdy: 29. 07. 2017, 13:06:01 »
Co tak vyskusat najst si  pracu na kratsi , napr 1/2 uvazok ? Samozrejme obmedzit pri tom zbytocne vydavky.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Work/life balance - tipy
« Odpověď #18 kdy: 29. 07. 2017, 14:47:01 »
Na jednu stranu se mi líbí Tvoje schnopnost si vyjednat 65k Kč a flákat se v práci. A na druhou stranu se mi nelíbí ten flákací přístup. Ale tak proč ne, pokud jsi s tím nějak smířený a nevadí Ti to.

Ale to otevírání/zavírání ticketů už je solidní ojeb. To bych s tou prací seknul, takové to dělání pro to, abych vypdal, že dělám je nejhorší a bere nejvíce energie. Raději házet lopatou pro "javamana". :D

Hele co ti mám povídat, vadí mi to flákání, ale jen částečně, zase bych přesně nechtěl makat od nevidím do nevidím. Já se flákám, protože často jiná možnost ani není, oni vlastně ty lidi kolem ten support tak nenávidí, že se do toho nechce nikomu moc šťourat a ty manažerské/politické problémy co vznikají řešit. Tedy jinak, on každý má plnou hubu keců, že to bude řešit, ale jakmile dojde na lámání chleba (tj. táhnout to rok, ne to vyřešit za 3 dni), tak se každý na to vysere.

Ono všem +- dost vyhovuje jistý status quo - nějak to funguje, moc se do toho radši nešťourejme jak, byly by to jen problémy.

S těmi tickety, které jsem otvíral a zavíral to bylo tak, že manažer měl myšlenku, že bude lidi hodnotit podle počtu ticketů. Jediný problém byl v tom, že řešil jen počet, to jestli se jednalo o ticket na reset hesla, nebo o ticket na týdenní instalaci clusteru ho nezajímalo. Ono vůbec byl problém nějaký ticket udělat, protože jsi z 90% stejně nevěděl co dělat. Chvíli jsem se s tím nervoval, a pak to vyřešil takhle. A víš co, to jsem manažera ještě upozorňoval, že by tickety měl po nás kontrolovat - a on mi řekl: "to neboj, po tobě tickety náhodně kontroluji", velké kulové. Prostě ho to nezajímalo, ten příběh s IT Crowd jak jsou v -1 patře a nikdo tam nechodí, to není jen satira, to je vlastně realita, jak to na supportu chodí...

Otázku nad tím, jestli to mám zapotřebí tohle dělat si kolikrát kladu sám sobě... Na jednu stranu jsem rád, že mám pohodičku, na druhou stranu mě to moc nenaplňuje, a teď babo raď.

aaa

Re:Work/Life balance - Tipy
« Odpověď #19 kdy: 30. 07. 2017, 11:51:55 »
Alebo potom R&D v nejakom korporate - zvycajne nemaju nejake pevne terminy ani ich nikomu neslubuju, proste pohoda, klidek a tabacek :-D.
U nas chceli vidiet vysledky projektu, ktory sa robil cez 5 rokov. Pevne terminy nie su, ale limity trpezlivosti su aj v korporatoch, zvlast ked je projekt naplanovany na pol roka.


PAJIG

Re:Work/life balance - tipy
« Odpověď #20 kdy: 30. 07. 2017, 17:36:58 »
Je mi 40 pryc, napisu neco ze sve zkusenosti.
Je dulezity pusobit POZITIVNE. Tj i kdyz je vsem jasny ze jste to posrali a je to na prvni pohled videt ze aplikace jednou za dve hodiny padne, tak se tomu zasmejte a reknete ze to je OK. Oni budou nejdriv nechapat ale pak se smat s vama a mit vas radi, protoze prinasite do kancelare a projektu takove pozitivno.
Neni blbe delat ADMINA. Tezko se k tomu ale dostat. Proste vas to nekdo musi naucit. Takze se musite scuchnout se stavajicim adminem nekde, napr ve statni nebo i jine organizaci, nejlepsi pokud budete mit spolecnej nejakej zajem jako koureni a budete si v kurane pujcovat zapalovac. Pokud si to sikovne budete pestovat, za pet let vas nema sanci nikdo vystipat protoze tem skriptum v PHP co konfiguruji postu neporozumi ani prase.
Pokud delate programatora nebo projektanta je nejlepsi jako motylek letat z projektu na projekt. Viz stat o POZITIVITE. Je dulezite nejit prilis do hloubky. Treba pokud se budete hrabat pul roku v optimalizaci nejakeho algoritmu na transport materialu a budete jej cizelovat na nejakou turnigovu cenu i kdyz bude mit vedeni ktere pochopi dulezitost a narocnost vaseho ukolu tak prescasy zaplaceny necekejte.
Pokud budete trochu sikovni tak nebudete mit nic moc na praci a se zrovna najde tu moznost zajet neco resit do materske firmy v Nemecku, jindy na nejaky zajimavy projektik kde potkate lidi co byste jinak napotkal nebo uvidel neco noveho co vam pri piplani vaseho projektu ani neprijde na rozum ..  a vzpomenou si na vas jako cloveka co nam vytrhl trn z paty kdyz XXXX a ne na moulu co brejli od zimy do nejakych rekurzi. To same kdyz se bude uvazovat o OHODNOCENI vasi prace.
No. Musim koncit.  A Bohuzel nic z toho vyse uvedeneho neni mineno jako sranda

mikrom

Re:Work/life balance - tipy
« Odpověď #21 kdy: 31. 07. 2017, 09:04:04 »
...
To bych s tou prací seknul, takové to dělání pro to, abych vypdal, že dělám je nejhorší a bere nejvíce energie.
...
To je pravda, i ja som s tym sekol z podobnych dovodov.