Restart kariéry po korporátu

Romain Bardet

Restart kariéry po korporátu
« kdy: 21. 07. 2017, 20:05:29 »
Ahoj,

Pracoval jsem 14 let v korporatech prevazne s Javou (SE) + lehce (EE) a nyni se citim vyhorely a chtel bych zkusit neco, co by mi davalo trochu smysl. Je vubec mozne po tolika letech se preorientovat na uplne jinou oblast, jazyk, prostredi? Penize nejsou motivace, spise zajimava prace. Predpokladam, ze si zamestnavatel radsi vezme juniora, nez seniora, ktery se bude muset "preucovat"

Resil nekdy nekdo neco podobneho? S jakym uspechem. Uvital bych nejake "kazuistiky".

Diky.


?

Re:Restart kariéry po korporátu
« Odpověď #1 kdy: 21. 07. 2017, 20:18:26 »
A co osobní život? Co zkusit rozjet něco vlastního, nápady nejsou? Možná je čas celkově na změnu prostředí a na mizině snad nejsi.

m

Re:Restart kariéry po korporátu
« Odpověď #2 kdy: 21. 07. 2017, 22:21:17 »
po trinacti letech jsem kompletne zmenil praci a jsem ted spokojeny jako zelva

Jarin

Re:Restart kariéry po korporátu
« Odpověď #3 kdy: 22. 07. 2017, 00:00:57 »
po trinacti letech jsem kompletne zmenil praci a jsem ted spokojeny jako zelva
Muzes napsat nejake podrobnosti? Alespon obory byvale a soucasne prace...

lobo

Re:Restart kariéry po korporátu
« Odpověď #4 kdy: 22. 07. 2017, 00:32:42 »
skus zistit co by ta bavilo  najdi niekoho, kto ta za to bude platit


mikrom

Re:Restart kariéry po korporátu
« Odpověď #5 kdy: 30. 07. 2017, 23:55:12 »
Som na tom asi podobne. Pracoval som 15 rokov v jednej firme a bol som tam v svojom obore guru. Ale po tych rokoch - ked som musel robit stale iba to iste a nedali mi ziadnu moznost zmeny ma praca uplne prestala bavit. Z prace sa stala pre mna nuda. Vsetko vo firme mi liezlo na nervy a bolo pre mna utrpenie tam denne chodit. Tak som si radsej nasiel novy job, dal vypoved a odchadzam do inej firmy, kde mozno nejake svoje predosle znalosti pouzijem, ale mnozstvo dalsich veci sa budem musiet naucit. Uz sa na to velmi tesim.
 

restart

Re:Restart kariéry po korporátu
« Odpověď #6 kdy: 31. 07. 2017, 08:08:21 »
Ja jsem pracoval necelych 10 let pro 2 nejmenovane velkem financni instituce jako systemak. Pak sem najednou zjistil, ze pokud s tim neco neprovedu, tak tam shniju do duchodu. Sel sem za kamaradem do mensi firmy jako kontraktor a najednou sem zjistil, ze me sice prace bavi o kus vic, ale styl rizeni v mensi firmne a vetsi administrativni naroky na moji praci mi to po nekolika mesicich hrozne znechutily. Nicmene sem si rek, ze financni korporat uz nikdy. Tak sem sel do velky kontraktorsky firmy, systemaka delam sice taky, ale projektove a prace je ruznoroda a je to lepsi. Nicmene po tech x-letech je dost slozity si zvyknout na neco jinyho. Hlavne se od toho nejak odprostit je skoro nemozny.

Lenoch

Re:Restart kariéry po korporátu
« Odpověď #7 kdy: 31. 07. 2017, 15:28:48 »
Nejhorší je když si člověk vybírá praci jen podle prachu to pak skončí jako já: 10 let bastleni Javy v bankách, spis koukani do logu. Pomalu cítím jak vyhasinam, už jen když se blizim k te budově je nálada v háji. Snažím se teď najít něco výrazně jiného i třeba za méně peněz, idealni by bylo učení na škole ale to by bohužel člověk dřel bídu.