WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery

Diskobolos

WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« kdy: 20. 07. 2017, 13:41:12 »
Dostal se ke mě tento levný krám https://shop.emos.cz/3023000013-barevna-wi-fi-ip-kamera-h2313. Problém je ten, že k ovládání je třeba proprietární mobilní aplikace (ovládá se mimo jiné hlasem!). To je v praxi nepoužitelné a proto bych se potřebuji dostat přímo k rtsp streamu dat. Problém mám v připojení k wifi kamery. V manuálu a ani nikde jinde nemůžu najít defaultní údaje k připojení, prostě nejsou veřejné. Může mi někdo poradit postup, jak odposlechnout komunikaci ovládací mobilní aplikace s wifi kamerou (ta zajišťuje připojení k wifi kamery)? Díky.


standa12345

Re:WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« Odpověď #1 kdy: 20. 07. 2017, 14:26:20 »
Udelat z nejakeho (linux) PC wifi AP a mobil pripojit pres to AP do inernetu. Na PC pak muzes udelat cokoliv, ten TCP pujde pres nej.

Jméno:

Re:WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« Odpověď #2 kdy: 20. 07. 2017, 15:20:09 »
tcpdump (je i na android) a pak wireshark na pc
pripadne jsem pouzival appku co nejak pres vpn rozhrani zachytava provoz, jen si zaboha nemuzu vzpomenout...

k

Re:WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« Odpověď #3 kdy: 20. 07. 2017, 16:37:10 »
Tak jsem si přečetl jak ta kamera funguje a nic moc.
Kamera komunikuje do cloudu, tam záznam posílá (když si o to cloudu řekne ta mobilní aplikace).
Kamera se pomocí mobilu nakonfiguruje na wifi (tak že mobil do ní zapíská konfiguraci přeš mikrofon).
Takže asi neexistuje jednoduchá možnost, jak dostat stream (pravděpodobně tam vždy bude po cestě ten cloud)

Takže možnosti jsou asi následující:
1. udělej AP na nějakém PC
2. k tomu připoj telefon s aplikací, a nakonfiguruje kameru, aby to AP také používala
3. odposlechni komunikaci kamery s cloudem.
4. vytvoř pro kameru simulátor cloudu (budeš muset v síti asi přesměrovávat komunikaci a chytat jí)

hodně štěstí

Zavi

Re:WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« Odpověď #4 kdy: 21. 07. 2017, 11:52:39 »
Zrovna jsem si z číny koupil něco podobného (https://www.aliexpress.com/item/Mini-HD-Wireless-IP-Camera-Wifi-720P-Smart-IR-Cut-Night-Vision-P2P-Baby-Monitor-Surveillance/32778637969.html).

V manuálu byla popsaná jenom mobilní appka, ale nedalo mi to a projel jsem ji nmapem (VŠECHNY TCP porty). Našel jsem jednak port k webovénu rozhraní a pak také port pro RTSP (který se v té webové konfiguraci dá i změnit).
IP jsem musel zjistit ze záznamu DHCP v routeru.

Trochu práce pak dalo nalezeni adresy streamu.

Pomohlo mi tohle:
http://www.hkvstar.com/technology-news/china-ip-camera-configuration-firmware.html
https://www.ispyconnect.com/man.aspx?n=china

Mobil jsem tak potřeboval jen proto, aby kameře zapískal heslo k WiFi.

Netuším, jestli ta tvá funguje stejně, ale imho to bude mít všechno stejný základ a pak mohou být povolené/zakázané různé formy přístupu.


Diskobolos

Re:WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« Odpověď #5 kdy: 21. 07. 2017, 14:37:22 »
Mobil jsem tak potřeboval jen proto, aby kameře zapískal heslo k WiFi.

To je přesně to, na čem jsem se zasekl. Já nejsem k wifi kamery připojený, takže nemůžu nic. Až budu připjený, vím si rady... Jak jsi získal to heslo?

k

Re:WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« Odpověď #6 kdy: 21. 07. 2017, 15:06:57 »
Citace
To je přesně to, na čem jsem se zasekl. Já nejsem k wifi kamery připojený, takže nemůžu nic. Až budu připjený, vím si rady... Jak jsi získal to heslo?
Podle toho návodu kamera není AP - není heslo k její wifi, ale ty musíš přes mobilní aplikaci kameru nastavit, jak se ona má připojit na tvoje wifi - viz návod, který je na tebou odkazované stránce.
Musíš nainstalovat do mobilu aplikaci, někam se registrovat a pak přes tu aplikaci kameru nastavit.
Ona se připojí do tvojí wifi sítě a pak jí můžeš oscanovat.

Zavi

Re:WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« Odpověď #7 kdy: 21. 07. 2017, 19:14:21 »
Přesně tak, ta kamera se musí připojit na tvou WiFi. K tomu potřebuje znát jméno a heslo a protože není způsob, jak se k ní v tu chvíli připojit po síti, udělá se to zvukem.

Ten návod je trochu pitomý. Chvilku mi to trvalo, ale pak jsem na to přišel:

1. Nainstaluj do mobilu appku, lze najít i na Google Play: hsl.p2pipcam (byla tam ještě jedna, ale ta mi nějak nefungovala)

(2.) Jestli na sobě má kamera takový malý "QR" kód, tak ho použij a kameru přidej do appky - pak ti ukáže, až bude připojená k síti (moje kamera teda i mluvila a úpěšné připojení oznámila sama).

3. Zapni kameru, chvilku počkej než naběhne.

4. V té mobilní appce je pod "Add device" volba "Wireless Configuration WiFi", tam zvol kameru, next

5. Napiš jméno a heslo ke své WiFi, po start configuration začne pískat (nastaví si hlasitost, je to hodně nepříjemné, dá se ručne ztišit)

6. Po chvilce to kameře dojde a připojí se k WiFi

7. Teď můžeš v appce přidat kameru pomocí prohledání sítě, pokud ji už nemáš přidanou kódem

8. Appka by měla ukázat, že je kamera online (pokud ne, zkus na ni tapnout)

10. Můžeš se připojit ke kameře, uvidíš obraz, lze ji konfigurovat

Pokud jsou s telefonem ve stejné síti, obraz přes cloud nejde (je to poznat podle zpoždení obrazu). Té své jsem preventivně přístup k netu zablokoval na firewallu.

bflmpsswž

Re:WiFi IP kamera - jak se připojit přes WiFi kamery
« Odpověď #8 kdy: 23. 07. 2017, 00:53:08 »
5. Napiš jméno a heslo ke své WiFi, po start configuration začne pískat (nastaví si hlasitost, je to hodně nepříjemné, dá se ručne ztišit)

6. Po chvilce to kameře dojde a připojí se k WiFi

Tak pokud to neni sifrovany, tak by nemel byt zas takovy problem nahrat sady pro nekolik ruznych (falesnych) kombinaci AP/passphrase a zkusit to z toho zvuku dekodovat a pak napsat opensource utilitku, ktera konfiguraci prehraje normalne pod linuxem...