Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů

ByCzech

  • *****
  • 1 857
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #60 kdy: 24. 08. 2017, 00:58:45 »
vyresi nejpozdeji do deseti let.

Nesmíš být tak negativní Jardo, trochu optimismu by to chtělo: "vyřeší UŽ do deseti let". A hnedle je to zní lépe ;D


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #61 kdy: 24. 08. 2017, 08:55:00 »
Hm, asi se prihlasim do nejakeho kurzu pozitivniho mysleni, aby mi to slo tak pekne, jako tobe.

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #62 kdy: 24. 08. 2017, 09:27:03 »
Tak prý to tentokrát nebyl Redis, ale nějaký chybný task, který vytěžoval databázi. Mělo by to být vyřešené, budu to dál sledovat a případně samozřejmě hlásit dál.
Že do toho šťourám: fakt by mě zajímalo, kdo přišel s myšlenkou, že půlminutové odezvy dělá Redis. A kdo se jí tak dlouho držel aniž by se nad tím byť jen zamyslel (paměťová databáze? to jako je kompletně ve swapu nebo co?).

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #63 kdy: 24. 08. 2017, 09:35:15 »
Na to neumím odpovědět. To jsou informace, které dostávám od vývojářů, případně od adminů. Já se tu nestarám o techniku ani o servery, pro mě je to služba, do které vkládáme články a další obsah.

j

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #64 kdy: 24. 08. 2017, 10:31:24 »
Že do toho šťourám: fakt by mě zajímalo, kdo přišel s myšlenkou, že půlminutové odezvy dělá Redis. A kdo se jí tak dlouho držel aniž by se nad tím byť jen zamyslel (paměťová databáze? to jako je kompletně ve swapu nebo co?).
... deadlock ... muzes to mit klidne v pametovym raidu a odezva pak klido muze bejt v desitkach minut.


Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #65 kdy: 24. 08. 2017, 11:32:35 »
Že do toho šťourám: fakt by mě zajímalo, kdo přišel s myšlenkou, že půlminutové odezvy dělá Redis. A kdo se jí tak dlouho držel aniž by se nad tím byť jen zamyslel (paměťová databáze? to jako je kompletně ve swapu nebo co?).
... deadlock ... muzes to mit klidne v pametovym raidu a odezva pak klido muze bejt v desitkach minut.
Nebo kontrola schválených slov...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #66 kdy: 24. 08. 2017, 12:00:28 »
Nebo kontrola schválených slov...

A ten filtr schvalenych slov jede na serveru Minfinu a vsichni vime, jak (ne)funguje statni infrastruktura. Tak se nedivte.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #67 kdy: 27. 08. 2017, 10:09:54 »
Tak nevim, jakou mate odezvu vy, ale ja dost hroznou. Obcas to i zustane viset a musim kliknout na tlacitko jeste jednou. Mozna je moc brzo, je nedele a servery se jeste neprobudily. Bezte do nich nalit kafe.

?

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #68 kdy: 27. 08. 2017, 10:16:10 »
Nebo je to důsledek právě toho vylitýho kafe...

V.

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #69 kdy: 27. 08. 2017, 12:10:26 »
Nebylo by lepší uvést co konkrétně kdo reportuje? Diskuse, příspěvěk, načtení něčeho ... jestli to má k něčmeu vést?

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #70 kdy: 27. 08. 2017, 12:23:11 »
Nebylo by lepší uvést co konkrétně kdo reportuje? Diskuse, příspěvěk, načtení něčeho ... jestli to má k něčmeu vést?

To je zbytečné uvádět, střídavě/současně vše z toho. A občas HTTP 500 jako třešínka na hromadě shnilých višní.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #71 kdy: 27. 08. 2017, 14:15:01 »
Konkretne odeslani prispevku pod zpravicku, kdyz to nekoho zajima. Na foru kupodivu celkem normalni odezva.

V.

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #72 kdy: 27. 08. 2017, 16:36:36 »
Nejde to zkusit sledovat třeba ve wiresharku, tam je vidět dlouhá odpověď? je čekání na straně klienta (prohlížeče) nebo  serveru (IInfo)?

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #73 kdy: 27. 08. 2017, 16:48:01 »
Ne, na straně klienta opravdu problém není.  ::)

ByCzech

  • *****
  • 1 857
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #74 kdy: 29. 08. 2017, 09:21:23 »
To neumějí páni vývojáři profiling nebo co?