Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #30 kdy: 11. 08. 2017, 09:27:07 »
tak už to postihlo i mne....celej tyden to pozoruji...
dneska je to obzvlaště silné

Potvrzuju, že "oprava" nevydržela ani den. Opět víc než půlminutové prodlevy než se web začne načítat nebo něco dělat...

Neumím si představit šílence, který tohle půjde za pár šušní dávat dohromady a přitom poslouchat moudra na poradách od 8 ředitelů IInfo a "expertů" typu šéfredaktorka pupínkově-homeopatického webu Krbcová.


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #31 kdy: 11. 08. 2017, 09:44:33 »
tak už to postihlo i mne....celej tyden to pozoruji...
dneska je to obzvlaště silné

Potvrzuju, že "oprava" nevydržela ani den. Opět víc než půlminutové prodlevy než se web začne načítat nebo něco dělat...

Mě se zase začaly občas projevovat lagy u palcování i přesto, že je vše načteno :D. To nevypadá na opravu, ale zhoršení :D :D :D

Neumím si představit šílence, který tohle půjde za pár šušní dávat dohromady

Já o tom přemýšlel jestli se nezkusit přihlásit, ale když jsem si představil, že místo toho, aby se to systémově vyřešilo, bych byl tlačen do dobastlování věcí a jednu věc bych zalepil, jen proto, aby to začalo téct dvěma novými, to hned člověka přejde motivace se toho účastnit. A přitom by to šlo tak hezky vyřešit a realizovat se v tom... No nic, jdu tvořit frontend na backend.

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #32 kdy: 11. 08. 2017, 11:08:53 »
Mě se zase začaly občas projevovat lagy u palcování i přesto, že je vše načteno :D. To nevypadá na opravu, ale zhoršení :D :D :D

Tak to mi aktuálně nefunguje vůbec... Taková náročná serverová operace zjevně přetěžuje cluster.  ;D ::)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #33 kdy: 11. 08. 2017, 11:53:02 »
Mě se zase začaly občas projevovat lagy u palcování i přesto, že je vše načteno :D. To nevypadá na opravu, ale zhoršení :D :D :D

Tak to mi aktuálně nefunguje vůbec... Taková náročná serverová operace zjevně přetěžuje cluster.  ;D ::)

No jo, jenže momentálně je root.cz ve stavu, kdy uzavírám s kolegou sázky kdy to padne na hubu. To proč jsme momentálně sázku neuzavřeli je jen proto, že kolega má dovolenou :D

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #34 kdy: 11. 08. 2017, 12:26:49 »
No tak jsme se konečně dočkali :D Už jim to na chvíli lehlo úplně :D


Lol Phirae



Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #37 kdy: 11. 08. 2017, 13:01:32 »
Zato je to teď konečně pořádně responzývňý!!!


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #38 kdy: 11. 08. 2017, 13:27:45 »
No tak jsme se konečně dočkali :D Už jim to na chvíli lehlo úplně :D

To tipuji na preventivní restart. Ale zjevně moc nepomohl, začíná to lagovat opět.

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #39 kdy: 11. 08. 2017, 14:21:34 »
No tak jsme se konečně dočkali :D Už jim to na chvíli lehlo úplně :D

To tipuji na preventivní restart. Ale zjevně moc nepomohl, začíná to lagovat opět.

> Šéfiku, už jsem to vopravil, dal jsem do cronu každou hodinu reboot.
>> Výborně, do bugzilly píšu vyřešeno a řeknu Pepovi, ať to vzkáže přes uklízečku tomu votravnýmu šéfredaktorovi.

 8) 8) 8)

V.

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #40 kdy: 11. 08. 2017, 23:59:20 »
A tuší se aspoň jestli je to železem, nastavením nebo nějakou divnou verzí něčeho?
Na lupě to nezlobí? Dělá to registrovaným, neregistrovaným uživatelům?
Odněkud by to snad šlo rozmotat ... Sám potíže spíše nepozoruju.

kdr

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #41 kdy: 12. 08. 2017, 07:11:21 »
Mně to tedy nedalo - odzkoušel jsem 4 různé telefony (3x Android, 1x iOS), čtyři počítače (W7, W10, Debian) a všude to chodí úplně normálně, s i bez zapnutýho adblocku.

Jo někdy loni se mi hůř načítal IPhone 3GS, to je fakt, ovšem to byl telefon z roku 2009.



ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #42 kdy: 12. 08. 2017, 10:10:07 »
Mně to tedy nedalo - odzkoušel jsem 4 různé telefony (3x Android, 1x iOS), čtyři počítače (W7, W10, Debian) a všude to chodí úplně normálně, s i bez zapnutýho adblocku.

Jo někdy loni se mi hůř načítal IPhone 3GS, to je fakt, ovšem to byl telefon z roku 2009.

Dočkej času, teď je to očividně po restartu a chvíli trvá, než to zahltí zdroje :D

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #43 kdy: 12. 08. 2017, 18:15:13 »
Proč sakra trvá odeslání komentáře pod článkem/zprávičkou asi půl minuty? Root, Lupa, atd. To je stále ten kvalitní žižkovský antispam?

 >:( >:( >:(

Request URL: https://www.root.cz/clanky/komiks-pod-sirakom/nazory/932749/odpovedet/
Request method: POST
Remote address: 2001:67c:68::76:443
Status code: 303 See Other
Version: HTTP/1.1
19906 ms

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #44 kdy: 12. 08. 2017, 18:18:44 »
Koukám, že i odeslat palec nahoru/dolů v komentářích je záležitost na nejméně 5 sekund. Běžte se fakt vysrat, lemplové.
https://forum.root.cz/index.php?topic=12625.msg217091#msg217091

To nejenže pekelně laguje, ale právě jsem si ověřil, že když budeš strašně rychle klilkat na tu ikonku palce (než to zešedne), tak se započítá víc než jedno kliknutí.

A tomu dávám milion palců nahoru!