Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #15 kdy: 06. 08. 2017, 11:18:01 »
Přihlášení / odhlášení dtto.


Ondrej

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #16 kdy: 06. 08. 2017, 16:24:05 »
Podle chování celého webu bych řekl, že za vše může použití ORM, kdy režie při nějaké úpravě kvůli invalidaci nacachovaných entit je obrovská. K tomu samozřejmě mnoho kontrol na spam a spousta drahých dotazů do databáze s vytvořením mnoha php tříd, peklíčko, ale je to trend poslední doby.

Mám s ORM podobně špatné zkušenosti. Cache narvané všude možně a výsledek - líný a nestabilní web. Cache mají být jen tam, kde dávají smysl a kde se o ně stará nějaká zodpovědná aplikace - např. Apache nebo MySQL. I PHP má vlastní cache, která je před programátorem skryta. Další cache bývají kontraproduktivní.
Tak asi záleží co za ORMko používáš, co mám zkušenosti z pythoních, tak si nemůžu stěžovat...

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #17 kdy: 06. 08. 2017, 23:00:09 »
Tak asi záleží co za ORMko používáš, co mám zkušenosti z pythoních, tak si nemůžu stěžovat...

Nenapsal jsem, že obecně ORM je špatně, v další větě jsem zmiňoval php a celý tenhle web je v php, zůstaňme v tomhle kontextu. Řešení v php jsem viděl vícekrát špatně než dobře, bavím se o velkých webech, kdy bez ORM či jiné doménové vrstvy se složitě dělá vývoj ve více týmech a v tomhle přesně je php strašně slabý jazyk.

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #18 kdy: 10. 08. 2017, 12:57:20 »
Teď pro jistotu nejde komentovat vůbec, po 30-60 sekundovém běhání trpaslíků na Žižkov se zobrazí znovu prázdný formulář.

 ::) ::) ::)

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #19 kdy: 10. 08. 2017, 13:11:14 »
Teď pro jistotu nejde komentovat vůbec, po 30-60 sekundovém běhání trpaslíků na Žižkov se zobrazí znovu prázdný formulář.

 ::) ::) ::)

Tak ne, to byl omyl. Prázdný formulář se sice zobrazí, ale po několika dalších minutách se objeví i komentáře. Ten DB cluster musel nastavovat skutečný genitál.


Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #20 kdy: 10. 08. 2017, 13:20:30 »
Taky jsem teď viděl nějaké zpomalení, ale už to vypadá normálně. Ptal jsem se vývojářů a mělo by všechno běžet. Nějakou dobu byl teď problém s Redis, kam se ukládají sessions, ale to už bylo vyřešeno. Kdyby byl další problém, určitě napište, předám to dál.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #21 kdy: 10. 08. 2017, 13:29:41 »
Ano, už je to o dost lepší, už to funguje pomalu všude, nejen při odesílání. Ale pozor, ne vždy, jen cca 1/3 pokusů o přístup kamkoliv se prostě na desítky sekund zasekne a pak se to zase rozběhne, jakoby nic...

Gresus

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #22 kdy: 10. 08. 2017, 13:36:49 »
No tak posledny tyzden lupa - root s NL mi nacitava VZDY tak 2 - 5 sekund a je jedno co. Mam k dispozicii viacero providerov a cez vsetkych je to dost pomale tak si nemyslim ze by bola chyba u mna.
Inak pan Krcmar nemyslite ze je to trosku hamba? Technologicky web a ludia sa tu uz nieaky ten piatok stazuju na pomalost a vam je to u p......le.

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #23 kdy: 10. 08. 2017, 13:40:56 »
Nějakou dobu byl teď problém s Redis, kam se ukládají sessions

Diskuse na téma podobných "vylepšení" u konkurence. Jinak s Redis mám tu zkušenost (ntopng), že se max. po týdnu ten křáp zcela zhroutí. Opravdu někdo změřil reálný přínos téhle věci, než to nasadil?

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #24 kdy: 10. 08. 2017, 13:42:55 »
Mně to u ničeho není, hlásil jsem to lidem, kteří se o servery starají. Já nejsem správcem toho clusteru. Správci přišli s problémem v Redis a opravili ho. Jestli je Redis přínosný a někdo to měřil, to také netuším.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #25 kdy: 10. 08. 2017, 14:06:19 »
No třeba teď jsem po začudlení čudlítka "Odpovědět" čekal dobré půl minuty, než se načetl formulář. Zasekne se to na "Čekání na /cokoliv/". V práci jsem za proxynou, tak si nedovolím dělat nějaké závěry, ale jestli to něčemu pomůže, kolem čtvrté na to kouknu z domu, co to dělá. Ale je to opravdu jak kdy... dvakrát kliknu a je to hned, potřetí katastrofa... jak kdyby byl jeden node z několika v... špatném stavu.

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #26 kdy: 10. 08. 2017, 14:39:59 »
Právě teď:



@PK: Spláchněte to do kanálu, začněte znova, vyserte se na responzývňý trendy apod. kokotiny a hodně štěstí, ať to přežijete. Ta špagetová hrůza, co tam odcházející vývojář zanechal, je zjevně neopravitelná. A krom kodéra by to asi chtělo taky mít někoho přes železo. Běs.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #27 kdy: 10. 08. 2017, 18:45:11 »
Tak nevim, ale po delsi dobe jsem zase hrabnul na Root a pripada mi, ze odesilani komentaru neni jedine, co dlouho trva. Spis mi pripada, ze se nejak pomalu natahuje uplne vsechno. Zachranuje to trochu tradicni vypnuti JS, ale i tak nejsem zrovna oslnen. Pomalejsi je snad uz jen fejsbuuk.

Lol Phirae

Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #28 kdy: 10. 08. 2017, 19:22:21 »
Tak nevim, ale po delsi dobe jsem zase hrabnul na Root a pripada mi, ze odesilani komentaru neni jedine, co dlouho trva. Spis mi pripada, ze se nejak pomalu natahuje uplne vsechno.

Nejen tady, to jsou a další weby IInfo. Celé to vypadá jako těsně před totálním kolapsem. Chudák ten, co zdědí tenhle maglajz po svých předchůdcích.

 >:(

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Katastrofická odezva serverů IInfo při odesílání komentářů
« Odpověď #29 kdy: 11. 08. 2017, 09:19:41 »
tak už to postihlo i mne....celej tyden to pozoruji...
dneska je to obzvlaště silné
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.