ShepherD (dmd) versus SystemD

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
ShepherD (dmd) versus SystemD
« kdy: 17. 07. 2017, 13:03:53 »
Zdravím.

Mohl by mi někdo znalej pomoct udělat si obrázek, o těchto dvou řešeních?

O SystemD něco málo vím. Je kolem toho větší humbuk, je masivně nasazován. Takže se tomu nedá moc vyhnout.

ShepherD, co je mi známo, nasazen na GuixSD, je kompatabilkní s SysV initem... Prakticky jen to, co jsem si nastudoval z jejich stránek.

Věnoval se tomu někdo víc? Může mi říct, co je na ShepherD zajímavé; i třeba v porovnání k SystemD.

Díky.


JS

Re:ShepherD (dmd) versus SystemD
« Odpověď #1 kdy: 17. 07. 2017, 13:52:33 »
Priznam se, o ShepherD jsem v zivote neslysel, a kdyz se mi jej podarilo najit, tak si rikam, ze to bude s tim rozdilem oproti SystemD asi podobne jako s rozdilem mezi Linuxem a Hurdem.

Ladislav Michl

Re:ShepherD (dmd) versus SystemD
« Odpověď #2 kdy: 17. 07. 2017, 13:57:34 »
Pro ty, co nesnáší systemd, je shepherd zajímavý tím, že to není systemd. A protože tohle vlákno si přímo říká o flame, bylo by pěkné, kdybyste se ty nenáviděné kousky software naučili psát správně. Je to systemd, nikde žádné velké písmeno, leda by to slovo stálo na začátku věty.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:ShepherD (dmd) versus SystemD
« Odpověď #3 kdy: 17. 07. 2017, 23:10:52 »
A protože tohle vlákno si přímo říká o flame, bylo by pěkné, kdybyste se ty nenáviděné kousky software naučili psát správně. Je to systemd, nikde žádné velké písmeno, leda by to slovo stálo na začátku věty.
Beru na vědomí.

nobody(ten pravej)

Re:ShepherD (dmd) versus SystemD
« Odpověď #4 kdy: 18. 07. 2017, 03:11:58 »
[...] Je to systemd, nikde žádné velké písmeno, leda by to slovo stálo na začátku věty.

ne, je to sYsTeMd a btw: noflame ;)