Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth

joj

Potřeboval bych vědět, jak na OS X se připojit k internetu pomocí mobilu přes bluetooth. Mobil je nokia a na PC s windows je buď potřeba Nokia PC suite (což je exe) a nebo to windows (10 určitě) umí sám o sobě že při kliknutí na  ikonku sítí se nad wifinami objeví standardní modem přes rozhraní bluetooth

V OSX to nemohu najít, jak se připojit. Jde o připojení přes vytáčení, kdy zadávám vytáčené číslo *99#+CGDCON=,jménoapn (možné řetězec není správně přesně)



fe

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #2 kdy: 17. 07. 2017, 09:19:49 »
Nebo spíš možná lepší tenhle: http://pdanet.co/help/bt/mac.php

joj

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #3 kdy: 17. 07. 2017, 09:48:45 »
Tenhle návod nefunguje?
https://cloudlink.soasta.com/t5/TouchTest-Knowledge-Base/Share-Your-Mac-s-Internet-Connection-with-a-Mobile-Device-via/ta-p/42692
Nepochopeno. Já nechci sdílet připojení macbooku (který mimochodem připojen není!), ale využít paketová data mobilu přes bluetooth. Navíc  k čemu mi ten Bluetooth PAN bude? Jak se pomocí něj připojím?

Podle druhého návodu po dokončení párování nikde nevidím jak se dostat do okna Bluetooth Mobile phone setup

fe

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2017, 12:58:38 »
Tak jsem to nenašel, všude je jen Bluetooth PAN a ne DUN.
Jinak by Vám mohlo pomoci http://joshuawise.com/horndis, ale je to asi přes USB a ne přes BT.

V macOS 10.10 Yosemite ještě DUN na 100 % fungoval (mám virtuál a tam to je), ale pak byl asi odstraněn?… netuším.


Boo

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #5 kdy: 17. 07. 2017, 14:00:18 »
Jaky DUN ? To ma byt opacne.
1. V telefonu se ujisti, ze mas povolen networking pres BT.
2. sparuj BT mezi telefonem a Macem (Settings -> Bluetooth)
3. na macOS v Settings -> Network klikni na Bluetooth PAN, vyber v Device sparovany telefon
4. hotovo

Kazdopadne rychlost nic moc. Je lepsi zapnout na mobilu Tethering hotspot a pak pripojit maca pres WiFi na ten hotspot telefonu. Mnohem rychlejsi a pohodlnejsi.

Ladislav Michl

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #6 kdy: 17. 07. 2017, 14:33:39 »
V macOS 10.10 Yosemite ještě DUN na 100 % fungoval (mám virtuál a tam to je), ale pak byl asi odstraněn?… netuším.
Ano, to byla poslední verze, kde to fungovalo. Možná je nějaké fligna, protože Apple to zpravidla dělá tak, že napřed odstraní uživatelskou viditelnost funkcionality a teprve potom zmizí i z knihoven, ale v době kdy jsem to (na 10.11) řešil jsem na nic nepřišel (vlastně přišel, že už OS X jako systém nechci ;-))

Franek

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #7 kdy: 17. 07. 2017, 16:11:17 »
Co ja vim tak od El Capitan uz BT DialUp (DUN) neni. Je tu jeste moznost propojit ten telefon USB kabelem a pouzit jej jako PPP modem. Settings -> Network, tlacitko "Assist me...", tlacitko "Assitant..", zadat nazev "Continue" a pak vybrat "I use telephone modem..." a pokracovat v nastaveni.

joj

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #8 kdy: 17. 07. 2017, 16:43:59 »
Bluetooth jsme zvolil, protože je jediné dostupné, navíc rychlost 200 kBps je dostatečná (testováno ve Windows). USB konektor je nefunkční a k wifi hotspot extrémně zahřívá telefon (pokud se ho vůbec povede vytvořit, většinou musím cyklovat nastavení druhu šifrování no encryption , open wep, shared wep), kromě toho windows se s k němu nepřipojí, ukáže jen nelze se připojit.

Proč se windows neumí připojit k tomu wifi hotspotu?

Existuje jiná aplikace pro symbian, která by wifi hotspot uměla než joikuspot? a aby uměla wpa a né staré wep nebo open.

PS: na mobilu nemusím nic povolovat, stačí mít spárovaný mobil a pak stačí v os jen vytočit modem.

Delta

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #9 kdy: 17. 07. 2017, 17:51:42 »
Kutit to na tom starem symbianu bude porad spatny. Hele kup si v bazaru Samsung S4, staci Mini za 1500Kc a mas po problemu. Umi jak BT PAN, tak USB modem, tak wifi hotspot a nepece to. Win/Lin/Mac, proste vsude. Pro blaho duse tam flashni radeji nejaky cyanogen rom misto samsung rom, ale funguji skvele oba firmwary.
My tak vyzbrojili techniky do terenu protoze to je lepsi a univerzalnejsi nez jim cpat do notasu nejake GSM-USB modemy na ktere se vyrobce stejne vybodne a drivery po pulroce prestanou bezet. No a tech Samsungu S4 jsme meli par volnejch co manageri uz nechteli, ponevac upgradli na modernejsi mobily aby se necitili trapne na jednanich :-)

joj

Re:Jak na OSX vytočit internetové připojení přes bluetooth
« Odpověď #10 kdy: 18. 07. 2017, 01:18:22 »
to si rovnou mohu koupit novy mobil...