ČR - státní správa v digitálním věku zamrzla na úrovni psacího stroje

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ahoj...
ve Znojmě je státní/městká správa v jedné budově, kde si obšan vyřídí
{občanský průkaz,pas[ministerstvo vnitra]; řidičský průkaz[ministerstvo dopravy]}

v únoru jsem si ve Znojmě vyřídil nový občanský průkaz:
- přišel jsem, sedl jsem do komory, kde mě digitálně vyfotili, podepsal jsem formulář a za pár dnu si vyzvedl občanku

Nyní jsem zjistil, že mi vyexpiroval řidičský průkaz, tak jsem šel do stejné budovy pro nový s domněním, že fotku si vezmou z databáze pod mým ID, která byla zhotovena pro občanku, ale tam po mě je vyžadována klasická/fyzická papírová fotografie! Se sklamáním jsem odešel zhotovit a teď mi stále vrtá hlavou jak je to dnes v roce 2017 možné.

Moje banka (KB), bez toho abych se staral, mi pohlídá expiraci platební karty, s předstihem mi zašle email, že mi zhotovuje novou a následně mi až domů zasílá bezpečnostní PIN, ale státní správa funguje v neuvěřitelné říši klacků.....ach jo
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Honza

Já to měl opačně, přišel jsem s fotkou pro novou občanku, a oni ji nechtěli!

expert

Je to bohužel tak, jak uvádíš. Na ŘP si musíš donést svoji fotografii, protože žijeme v Absurdistánu.

Podobné je to i s pasem. Byl jsem si nedávno vyřizovat nové OP a pas, tak sedím v té fotografické kukani a paní mě musela vyfotit 2x, že prý jsou to oddělené systémy a nedá se mezi nimi přenést fotka.

trubicoid2

jeste dobry je, kdyz si des udelat pas a op, pak v principu staci jednou fotit a pouzit stejnou fotku na oba dokumenty

pak zalezi na poradi, uz si nepamatuju presne, ale treba na pas je potreba fotit vzdy, takze kdyz pani zvoli poradi op-pas, fotis se dvakrat  ;D

trubicoid2

Podobné je to i s pasem. Byl jsem si nedávno vyřizovat nové OP a pas, tak sedím v té fotografické kukani a paní mě musela vyfotit 2x, že prý jsou to oddělené systémy a nedá se mezi nimi přenést fotka.

jednou se mi fotka prenesla, ale jde to jen pas > op (jestli si to dobre pamatuju), opacne nee


PetrM

Mám lepší. Řešil jsem něco na úřadech a paní se zeptala, jestli mám jeden papír. Když jsem řekl, že ne, tak mi dala podepsat jiný papír se svolením, že si to může stáhnout z registrů. Prý proto, že se jí tam objeví i moje osobní údaje (který stejně už měla ve složce). Ale aspoň jsem nemusel platit na CzechPointu za další výpis.

Jak u blbečků na dvorečku.

Mám lepší. Řešil jsem něco na úřadech a paní se zeptala, jestli mám jeden papír. Když jsem řekl, že ne, tak mi dala podepsat jiný papír se svolením, že si to může stáhnout z registrů. Prý proto, že se jí tam objeví i moje osobní údaje (který stejně už měla ve složce).

A ty osobni udaje ve slozce byly ty same, jako ty, co si chtela stahnout? (A tim nemyslim jmeno, adresu a rodne cislo.)

Milfaus

A ty osobni udaje ve slozce byly ty same, jako ty, co si chtela stahnout? (A tim nemyslim jmeno, adresu a rodne cislo.)

V ARESu jsou veřejně přístupné údaje jako RČ, celá adres, místo narození atd.

A když se podíváš na nařízení GDPR, tak to není jako u blbejch na dvorečku, ale jako u debilů na půdě.

PetrM

Mám lepší. Řešil jsem něco na úřadech a paní se zeptala, jestli mám jeden papír. Když jsem řekl, že ne, tak mi dala podepsat jiný papír se svolením, že si to může stáhnout z registrů. Prý proto, že se jí tam objeví i moje osobní údaje (který stejně už měla ve složce).

A ty osobni udaje ve slozce byly ty same, jako ty, co si chtela stahnout? (A tim nemyslim jmeno, adresu a rodne cislo.)

Jenom jméno, adresa, rodný číslo a to, co už bylo napsaný v žádosti. Jenom podle jednoho paragrafu to jsou osobní údaje, podle druhýho si je musí ověřit v registru neo výpiserm z registru, který přinesu a podle jinýho potřebuje souhlas, aby se na ně podívala jinde, než ve složce na stole...

Cek

Ridicak snad pujde bez fotky a kdekoliv - stejne jako ted obcanka - od pulky pristiho roku, zakon uz na to myslim prosel (nebo je nekde pred schvalenim....)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
at ta fotka tam je, ale at to kurna fix funguje
tady se davaji dotace na kdejakou kravinu, jen aby se rozkradli penize, ale fundamentalni elementy moderniho veku jsou v nepripustnem stavu!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Honza

To je proto, že výrobu OP má na starost vnitro a výrobu ŘP ministerstvo dopravy. A každý z nich jede na jiných techlogiích. Starají se o to různé firmy.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
To je proto, že výrobu OP má na starost vnitro a výrobu ŘP ministerstvo dopravy. A každý z nich jede na jiných techlogiích. Starají se o to různé firmy.
Stát by měl mít vlastní divizi/ministerstvo technologii a dělat to sám/integrovaně - stát prostě musi! fungovat jako funkční celek.
Na to aby určovali co je pravda si dokázali hodně rychle vytvořit útvar, který deklaruje škodné/dezinformační weby, ale toto neřeší.
komunisty na ně!
« Poslední změna: 11. 07. 2017, 17:05:22 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

karel

To je proto, že výrobu OP má na starost vnitro a výrobu ŘP ministerstvo dopravy. A každý z nich jede na jiných techlogiích. Starají se o to různé firmy.

No jo ona technologie fotky je neuvěřitelně sofistikovaná a každá firma to má jinak. A nikdy nikoho nenapadlo rodne_cislo.jpg


MKzB

Na jednu stranu rodné číslo je osobní údaj čili tajné, ale na druhou stranu DIČ podnikajících fyzických osob je věc veřejná. A teď babo raď.