Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #75 kdy: 12. 07. 2017, 10:53:39 »
PETR a ještě jedna věc. Tvoje narážka na nezapočtenou inflaci tě už totálně odepsala z jakékoliv diskuze na téma rozpočet. Přečti si, co to inflace vlastně znamená a zamysli se, proč jsem ji ani nezapočítal, máš už na to věk.

Ja by som do tej inflacie trochu vstupil.. Predsalen hra rolu, pretoze dnes kupis dom za 5 mega a za 30 rokov bude stat 12 mega.. S tymi 12 mega sa zaroven pohnu aj platy a Ty nebudes zarabat 80k, ale 200k.. No splatka za dom, ktory si kupil pred 25 rokmi bude predsalen stale pocitana z tej sumy 5 mega.. Cize bude sa Ti dychat lahsie ako na zaciatku. Inak jasne, ze inflacia ide ruka v ruke so zvysovanim aj ostatnych cien potravin, atd..Ale neda sa predpokladat co bude, mozno nehnutelnosti stareho typu nebudu mat skoro ziadnu hodnotu, kedze uz zachvilu mame 3d tlaciarne, ktore Ti postavia barak za 10K a jedno doobedie. Moze prist hocijaka "revolucia", ktore rozhadze pre nas zauzivane ekonomicke zvyklosti  a premeni trh.


chodba

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #76 kdy: 12. 07. 2017, 11:00:03 »
Nebo si snad mám kupovat na oběd vysočinu a chleba? Já klidně budu žrát godhaj, budu spát někde v boudě a jezdit budu ve Škodě Felicii s 3x měněným motorem (tu budu opravovat ve volném čase, aby sis náhodou nemyslel, že si užívám moc luxusu v servise). Nejsem žádná frfňa. Jenom se zamýšlím, jestli opravdu tohle je ono, jestli programátor, nejvydělávající zaměstnanec v ČR, opravdu musí žrát godhaj, aby vůbec vyšel s penězma.

Mám přesně stejné pocity. Mám přes trojnásobek průměrné mzdy v ČR, ale když jdu na nákup, tak obracím korunu v ruce. A dokud si ty lidi nezačnou o ty peníze říkat, tak budeme pořád v čudu. A taky dokud budou za ty almužny pracovat. Já už bych si za 30k ani nenatáhl budík.

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #77 kdy: 12. 07. 2017, 11:02:55 »
No a kde se ty peníze nejvíc ztrácej?

Žrádlo?
Abych jed něco, čemu se ještě říká žrádlo, tak bych musel platit o levl vejš, protože všechno domácí, co se v privatizaci odprodalo, je nacpaný palmáčem a sračkama.

Barák a kára?
Nejradši bych se na auto vyprd a bydlel v centru. Jenže to bych pak neplatil
2mega za kamrlík v polích za Prahou, ale třeba pěkných 8m. Já si myslim, že
ceny bytů šly (aspoň v Praze) ještě rychlej nahoru než udává statistika, když
to většina lidí řeší tim, že jde prostě daleko od centra. Nebo mladý bydlej
po X lidech, každej svuj pokoj.

Pak se projdu takhle centrem a půlka tam je toho buď neobydleno - nesvítí se tam - na to jak se tam všechny ty mladé rodinky přece tak cpali! Nebo je to roz
flákaný (koukněte třeba do vnitrobloků na Václaváku - ale radost pohledět na tu fasádu zvenku) nebo na tom pozemku prostě nic neni.

chodba

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #78 kdy: 12. 07. 2017, 11:07:12 »
No a kde se ty peníze nejvíc ztrácej?

Žrádlo?
Abych jed něco, čemu se ještě říká žrádlo, tak bych musel platit o levl vejš, protože všechno domácí, co se v privatizaci odprodalo, je nacpaný palmáčem a sračkama.

Barák a kára?
Nejradši bych se na auto vyprd a bydlel v centru. Jenže to bych pak neplatil
2mega za kamrlík v polích za Prahou, ale třeba pěkných 8m. Já si myslim, že
ceny bytů šly (aspoň v Praze) ještě rychlej nahoru než udává statistika, když
to většina lidí řeší tim, že jde prostě daleko od centra. Nebo mladý bydlej
po X lidech, každej svuj pokoj.

Pak se projdu takhle centrem a půlka tam je toho buď neobydleno - nesvítí se tam - na to jak se tam všechny ty mladé rodinky přece tak cpali! Nebo je to roz
flákaný (koukněte třeba do vnitrobloků na Václaváku - ale radost pohledět na tu fasádu zvenku) nebo na tom pozemku prostě nic neni.

Sakra každý ví, že nemovitosti v centru Prahy používají domácí a v poslední době hlavně zahraniční mafiáni, aby si do nich ulili prachy. Všechno je skoupené za nesmyslné ceny, a bydlet tam nikdo nebude. Není dneska problém vidět nový bytový dům, který je celý rozprodaný, a bydlí v něm dvě rodiny, protože zbytek jsou ulité prachy.

JS

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #79 kdy: 12. 07. 2017, 11:07:28 »
Těch 91k mi stačí tak akorát na to, abych si nepřipadal jako totální sociál.

A s kym se porovnavas? Tvoje ocekavani je, ze budes mit 2x vyssi zivotni uroven nez meli rodice, a to v situaci prelidneni a ekologicke krize.

Jinak on samozrejme byl dobry duvod, proc lide tak nadsene volili v roce 1945 komunisty. Prave vysoka socialni nerovnost je duvod techto prehnanych ocekavani.


Petr

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #80 kdy: 12. 07. 2017, 11:12:22 »
PETR a ještě jedna věc. Tvoje narážka na nezapočtenou inflaci tě už totálně odepsala z jakékoliv diskuze na téma rozpočet. Přečti si, co to inflace vlastně znamená a zamysli se, proč jsem ji ani nezapočítal, máš už na to věk.

Ja by som do tej inflacie trochu vstupil.. Predsalen hra rolu, pretoze dnes kupis dom za 5 mega a za 30 rokov bude stat 12 mega.. S tymi 12 mega sa zaroven pohnu aj platy a Ty nebudes zarabat 80k, ale 200k.. No splatka za dom, ktory si kupil pred 25 rokmi bude predsalen stale pocitana z tej sumy 5 mega.. Cize bude sa Ti dychat lahsie ako na zaciatku. Inak jasne, ze inflacia ide ruka v ruke so zvysovanim aj ostatnych cien potravin, atd..Ale neda sa predpokladat co bude, mozno nehnutelnosti stareho typu nebudu mat skoro ziadnu hodnotu, kedze uz zachvilu mame 3d tlaciarne, ktore Ti postavia barak za 10K a jedno doobedie. Moze prist hocijaka "revolucia", ktore rozhadze pre nas zauzivane ekonomicke zvyklosti  a premeni trh.

Hlavně opravdu dopředu na 30 let nelze předpokládat kolik co bude stát, vždyť ani urokovy sazby hypoteky nevíš až ti skončí fixace. Celý ten jeho výpočet je absolutně nesmyslný, takto se život plánovat nedá. Hlavně jde vidět že je to opravdu teoretik protože jak říkám 30 tisíc tě tři děti fakt nestojí, mám dvě takže mohu potvrdit.

...

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #81 kdy: 12. 07. 2017, 11:25:31 »
PETR a ještě jedna věc. Tvoje narážka na nezapočtenou inflaci tě už totálně odepsala z jakékoliv diskuze na téma rozpočet. Přečti si, co to inflace vlastně znamená a zamysli se, proč jsem ji ani nezapočítal, máš už na to věk.

Ja by som do tej inflacie trochu vstupil.. Predsalen hra rolu, pretoze dnes kupis dom za 5 mega a za 30 rokov bude stat 12 mega.. S tymi 12 mega sa zaroven pohnu aj platy a Ty nebudes zarabat 80k, ale 200k.. No splatka za dom, ktory si kupil pred 25 rokmi bude predsalen stale pocitana z tej sumy 5 mega.. Cize bude sa Ti dychat lahsie ako na zaciatku. Inak jasne, ze inflacia ide ruka v ruke so zvysovanim aj ostatnych cien potravin, atd..Ale neda sa predpokladat co bude, mozno nehnutelnosti stareho typu nebudu mat skoro ziadnu hodnotu, kedze uz zachvilu mame 3d tlaciarne, ktore Ti postavia barak za 10K a jedno doobedie. Moze prist hocijaka "revolucia", ktore rozhadze pre nas zauzivane ekonomicke zvyklosti  a premeni trh.

Hlavně opravdu dopředu na 30 let nelze předpokládat kolik co bude stát, vždyť ani urokovy sazby hypoteky nevíš až ti skončí fixace. Celý ten jeho výpočet je absolutně nesmyslný, takto se život plánovat nedá. Hlavně jde vidět že je to opravdu teoretik protože jak říkám 30 tisíc tě tři děti fakt nestojí, mám dvě takže mohu potvrdit.

Ty vole jestli ty děláš v té bance analytika tak soucítím s tvými kolegy. Nemáš náhodou malé děti? Až vyrrostou, tak to bude stát víc. Školku nemusíš platit? Co základka a inkluze za pár let? Co nějaká dovolená pro ně, nebo je posíláš furt k rybníku, aby si hrály? Já když jsem chodil na VŠ tak jsem si spočítal, že rodiče vyjdu na měsíčních nákladech na takových 14000,- Kč (platili jenom mě) a nejsem žádní vataři, jsme střední třída. Soud ti navalí alimenty 15-25% z tvých příjmů na dítě, když se s tebou manželka rozvede. Víš o tom? Na kolik by tě to vyšlo?

Petr

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #82 kdy: 12. 07. 2017, 11:38:24 »
PETR a ještě jedna věc. Tvoje narážka na nezapočtenou inflaci tě už totálně odepsala z jakékoliv diskuze na téma rozpočet. Přečti si, co to inflace vlastně znamená a zamysli se, proč jsem ji ani nezapočítal, máš už na to věk.

Ja by som do tej inflacie trochu vstupil.. Predsalen hra rolu, pretoze dnes kupis dom za 5 mega a za 30 rokov bude stat 12 mega.. S tymi 12 mega sa zaroven pohnu aj platy a Ty nebudes zarabat 80k, ale 200k.. No splatka za dom, ktory si kupil pred 25 rokmi bude predsalen stale pocitana z tej sumy 5 mega.. Cize bude sa Ti dychat lahsie ako na zaciatku. Inak jasne, ze inflacia ide ruka v ruke so zvysovanim aj ostatnych cien potravin, atd..Ale neda sa predpokladat co bude, mozno nehnutelnosti stareho typu nebudu mat skoro ziadnu hodnotu, kedze uz zachvilu mame 3d tlaciarne, ktore Ti postavia barak za 10K a jedno doobedie. Moze prist hocijaka "revolucia", ktore rozhadze pre nas zauzivane ekonomicke zvyklosti  a premeni trh.

Hlavně opravdu dopředu na 30 let nelze předpokládat kolik co bude stát, vždyť ani urokovy sazby hypoteky nevíš až ti skončí fixace. Celý ten jeho výpočet je absolutně nesmyslný, takto se život plánovat nedá. Hlavně jde vidět že je to opravdu teoretik protože jak říkám 30 tisíc tě tři děti fakt nestojí, mám dvě takže mohu potvrdit.

Ty vole jestli ty děláš v té bance analytika tak soucítím s tvými kolegy. Nemáš náhodou malé děti? Až vyrrostou, tak to bude stát víc. Školku nemusíš platit? Co základka a inkluze za pár let? Co nějaká dovolená pro ně, nebo je posíláš furt k rybníku, aby si hrály? Já když jsem chodil na VŠ tak jsem si spočítal, že rodiče vyjdu na měsíčních nákladech na takových 14000,- Kč (platili jenom mě) a nejsem žádní vataři, jsme střední třída. Soud ti navalí alimenty 15-25% z tvých příjmů na dítě, když se s tebou manželka rozvede. Víš o tom? Na kolik by tě to vyšlo?

Však ty jsi počítal 10 000 na 24 let pokud vím :-D Školné ve školce mimo poslední rok kdy je zadarmo tě vyjde tak na 500 kč za měsíc, něco strava tam. Škola pokud vím nic, samozřejmě strava a vybavení, lyžák, to není zadarmo ale člověče 10 000 :-D. Jediný, kdy jsem ochotný uznat že se můžeš dostat na 10 tisíc tak to je v době studia na VŠ v jiném městě když si sám nevyděláváš. Musí se platit dráha, koleje atd. ale to je pár let. Já rodiče stál málo, studoval jsem ve stejném městě a sám jsem měl brigády, PC jsem si koupil za své. A nechápu proč tam cpeš alíky, ty se nepočítají podle potřeb dítěte ale podle procent z platu pokud vím. Pokud už ze začátku řešíš alimenty tak to přeji hodně štěstí v životě :-D

...

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #83 kdy: 12. 07. 2017, 11:51:14 »
A ty jako nemáš žádné koníčky? Koupíš si např. motorku, ale děckám řekneš, ať si vydělají samy na notebooky, až budou na SŠ? Co až po tobě budou chtít mobil s Internetem? Lyžák říkáš že něco stojí? A co že zmiňuješ jenom lyžák? Ty jsi je nikdy neposlal alespoň do Chorvatska? A co nějaký sport pro ně, nic? Jenom houpání na provaze u rybníka? Jízdenka na MHD? Nějaké stavební spoření do budoucna, až je vyhodíš z baráku, taky nic? Já v Chorvatsku byl se zájezdem děcek a byla to jedna z nejpěknějších věcí kterou jsem zažil. Byl jsi s nima vůbec někdy na dovolené u moře? Co nějaký tábor? Už za mě stál 5000,- Kč/dítě a to se organizátoři ještě obětovali, dělali to pro radost. Co kolo? Koupíš v Tescu za 5000,-? Brusle? Vánoční dárky? Kapesné? Kolik vlastně mají tvé děti kapesné, to by mě zajímalo docela.

Petr

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #84 kdy: 12. 07. 2017, 12:09:15 »
A ty jako nemáš žádné koníčky? Koupíš si např. motorku, ale děckám řekneš, ať si vydělají samy na notebooky, až budou na SŠ? Co až po tobě budou chtít mobil s Internetem? Lyžák říkáš že něco stojí? A co že zmiňuješ jenom lyžák? Ty jsi je nikdy neposlal alespoň do Chorvatska? A co nějaký sport pro ně, nic? Jenom houpání na provaze u rybníka? Jízdenka na MHD? Nějaké stavební spoření do budoucna, až je vyhodíš z baráku, taky nic? Já v Chorvatsku byl se zájezdem děcek a byla to jedna z nejpěknějších věcí kterou jsem zažil. Byl jsi s nima vůbec někdy na dovolené u moře? Co nějaký tábor? Už za mě stál 5000,- Kč/dítě a to se organizátoři ještě obětovali, dělali to pro radost. Co kolo? Koupíš v Tescu za 5000,-? Brusle? Vánoční dárky? Kapesné? Kolik vlastně mají tvé děti kapesné, to by mě zajímalo docela.

Chce to brát s rozumem, na dovolenou sice jezdíme 3x ročně ale stojí to prakticky jen ubytování a restauraci protože jezdíme autem a jeli by jsme ve dvou tak či tak. Narvat děti novejma telefonama, tabletama a notebookama za 20 tisíc každej je totální nesmysl, beztak to ztratí nebo rozbijí, chce to nakupovat s rozumem nebo jim přenechávat HW po dospělých, dokonce i trošku učit spořivosti, sám si taky nekupuji zbytečnosti. Letní tábor neplánuji, raději k babičce na venkov, to je 10x lepší. Sportovní kroužek tě vyjde třeba na 2 litry za rok, plno kroužků nabízí přímo základky za pakatel. Vánoční dárky něco stojí to je pravda, tak třeba lepší kolo a příští rok zase brusle, moje zkušenost je, že k dětem se to o vánocích a narozeninách schází jak k nějakýmu ESB od babičet a tetiček. MHD čtvrtletní dětská stojí 7 stovek. Když chceš můžeš za děti utratit klidně 50 tisíc za měsíc ale výsledek bude nula, jen si těch věcí přestanou vážit. Je potřeba být rozumný. Kapesné zatím neřeším, to se uvidí až děti budou větší, plánovat dopředu se to nedá.

unicorn

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #85 kdy: 12. 07. 2017, 13:11:13 »
Těch 91k mi stačí tak akorát na to, abych si nepřipadal jako totální sociál.

Pokud nemáte alespoň 3M z nějakých zděděných věcí, abyste si mohli zajistit bydlení buď bez hypo, nebo s nějakou minimální hypotékou, tak 40k hrubého nemůže stačit, začněte proboha počítat. Dokud se najdou lidi, co se rozhodují, jestli mají chtít 20k nebo 30k, tak se sakra nehnem. Lidi musí chtít pořádný plat, ne být furt podřadní montéři a lepiči kódu.

+1

Jsme jen levná pracovní síla pro západ. Přijede sem korporace z USA a myslejí si, že najdou hromadu lidí za almužnu... počkat, oni je fakt najdou :D Tak to je asi jejich boj, ale souhlasím s tebou. Pod stovku v Praze nemá cenu vůbec začínat, protože se to nevyplatí. Samozřejmě pro lidi, kteří něco umí a ne nějaké lemply, kteří mají práci jen kvůli tomu, že robot vyjde moc draze.

Dave

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #86 kdy: 12. 07. 2017, 15:44:22 »
Z těhle threadů dostávám pocity méněcennosti.
Já jako C programátor junior beru 35k s vyhlídkami 40-50k do 2 let a tady někdo mele něco o tom, že když nebere minimálně 100k, tak je socka.  :o

huhu

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #87 kdy: 12. 07. 2017, 16:02:09 »
tak to mas blbe ale fakt to tak funguje, ja ako seniorny javista som vybavil v korporate v ba 280 euro za man day co robi 5600 euro mesacne co je 146 000 czk co je po zdaneni nieco malo nad 100k v cistom.

typek sa vypracuje a za par rokov to ma tak isto

ceckari nikdy nebudu mat take platy, aj ked otvorene uznavam, ze su lepsi programatori, pretoze velke projekty sa pisu v jave a nie v cecku, to je pre firmy ktore nevedia co s prachmi neefektivny jazyk

tricatnik

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #88 kdy: 12. 07. 2017, 16:22:53 »
Taky z toho mám trochu depky, ale hlavně kvůli tomu, že nechci děti ani ženu. Je to z mého pohledu příliš mnoho starostí a člověka to totálně zničí a ubije a ve finále je z něj bílovlasá troska, která se dobrovolně zavázala k obětování se a starání se 20+ let o další člověky, nad kterými nemá absolutně žádnou kontrolu a za které ma zodpovědnost. Nemám ani zájem chodit na žádná rande, ikdyž se mi kolikrát některá žena/dívka zalíbí a je to i vzájemné. Zkrátka no woman no cry forever alone. Zajímalo by mě proč chcete ty děti a vůbec se družit? Vím, že to zní divně, ale myslím to vážně..

tisnik

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #89 kdy: 12. 07. 2017, 16:29:47 »
A ty jako nemáš žádné koníčky? Koupíš si např. motorku, ale děckám řekneš, ať si vydělají samy na notebooky, až budou na SŠ? Co až po tobě budou chtít mobil s Internetem? Lyžák říkáš že něco stojí? A co že zmiňuješ jenom lyžák? Ty jsi je nikdy neposlal alespoň do Chorvatska? A co nějaký sport pro ně, nic? Jenom houpání na provaze u rybníka? Jízdenka na MHD? Nějaké stavební spoření do budoucna, až je vyhodíš z baráku, taky nic? Já v Chorvatsku byl se zájezdem děcek a byla to jedna z nejpěknějších věcí kterou jsem zažil. Byl jsi s nima vůbec někdy na dovolené u moře? Co nějaký tábor? Už za mě stál 5000,- Kč/dítě a to se organizátoři ještě obětovali, dělali to pro radost. Co kolo? Koupíš v Tescu za 5000,-? Brusle? Vánoční dárky? Kapesné? Kolik vlastně mají tvé děti kapesné, to by mě zajímalo docela.

Nee, 10k/dite to urcite nebude, mozna tak u jedinacka, kteryho cpes na tenis nebo hokej. Mam tri deti, dohromady je to okolo 15k a to vlastne maji skoro vsechno (krome iPhonu, coz je jen jedna vec, o ktere semtam mluvi :D). Zajimavy je sledovat na tridnich schuzkach, s cim musi nektere rodiny a polorodiny vyzit, mozna bys mluvil skromneji.