reklama

Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?

Jenda

Re:Kolik si říct v Praze za juniorní enterprise Javu?
« Odpověď #30 kdy: 09. 07. 2017, 00:59:49 »
V tom případě je to jako mít 35 hrubého v okresním městě, k tomu bordel, hluk, milion turistů, drahé bydlení, jídlo, doprava, příroda bez lidí 100 km daleko, všechno na ho\/no. Do Prahy nejdu. Nulová přidaná hodnota, pokud nemusíte jednou týdně do Rudolfina, jednou za měsíc na podělaný koncert do O2 arény, jednou za týden na předraženou večeři, každý den se prodírat smradlavým metrem nebo MHD nebo místo toho řešit hodinu denně parkování...

FYI žiju v Praze (na sídlišti na Pankráci) od narození (24 let) a nic z toho až na to drahé bydlení (což kompenzují vyšší platy) se mi neděje.

Hluk a bordel mi tu nepřijde (stačí na těch pár zabordelených míst nechodit), turisti jsou v centru, kterým maximálně do některých destinací krátce projedu (typicky když jedu _do_ centra. Kamkoli jinam a nepotkáš je.), v Rudolfinu jsem byl jednou z donucení na střední a v O2aréně nikdy, na jídlo do restaurací nechodím a MHD ani autem nejezdím.

ale klidně se pochlub a napiš sem nějaká pozitiva života v hlavním městě

Už se to tady řešilo: nabídka vysokých škol, hackerspace, spousta IT firem (tj. když bych se někde nepohodl, čeká na mě 20 dalších). Tyto věci jsou dostupné ještě v Brně, ale v okresních městech ne.

reklama

ignis

« Odpověď #31 kdy: 09. 07. 2017, 09:27:16 »

FYI žiju v Praze (na sídlišti na Pankráci) od narození (24 let) a nic z toho až na to drahé bydlení (což kompenzují vyšší platy) se mi neděje.

Hluk a bordel mi tu nepřijde (stačí na těch pár zabordelených míst nechodit), turisti jsou v centru, kterým maximálně do některých destinací krátce projedu (typicky když jedu _do_ centra. Kamkoli jinam a nepotkáš je.), v Rudolfinu jsem byl jednou z donucení na střední a v O2aréně nikdy, na jídlo do restaurací nechodím a MHD ani autem nejezdím.

ale klidně se pochlub a napiš sem nějaká pozitiva života v hlavním městě

Už se to tady řešilo: nabídka vysokých škol, hackerspace, spousta IT firem (tj. když bych se někde nepohodl, čeká na mě 20 dalších). Tyto věci jsou dostupné ještě v Brně, ale v okresních městech ne.

Tak v tom případě, se ti Jendo nedivím, když jsi v tom vyrostl, jsi zdegenerovaný už od narození a příjde ti to normální. Hádám, že až si někdy třeba na dovolené aspoň měsíc v kuse zkusíš jaké to je žít v klidu a pohodě daleko od ruchu velkoměsta, začne tě to z Prahy táhnout ven, minimálně pro život a bydlení, pro rodinný život nebo klidný důchod je Praha prostě peklo.

VŠ beru, ale to je pořád ta kategorie do 30 let a pak si začneš z toho prostředí trhat vlasy na hlavě, IT firmy jsou klišé, dělám z domova na malém městě i přesto, že sídlo firmy je v Praze, žádný problém, open space nenávidím. V Brně jsem žil čtyři roky, bydlel jsem přímo v centru a oproti Praze přes víkendy úplná vesnice, klídek, ale vyšší životní náklady za tu přidanou hodnotu mít v bližší dostupnosti pár významných krajských sportovních a kulturních akcí, prostě nestojí. Pro mě i mou rodinu je na prvním místě mít nejbližší les a hory maximálně pět minut jízdy na kole od baráku, základní občanská vybavenost, napojení na infrastrukturu a pořádná zahrada u domu. To vše splňují například Čeladná, Frýdland nad Ostravicí, Rožnov pod Radhoštěm, malá města okolo Zlína nebo třeba Vrbno pod Pradědem v Jesníkách a podobně... Praha, Brno, nikdy více.

« Odpověď #32 kdy: 09. 07. 2017, 10:07:49 »
ignis: vidim to podobne az na jednu vec jinak: potrebuju blizkou dostupnost dalnice a/nebo žel. koridoru. To je duvod, ktery u me vyrazuje jeseniky a orlicke hory. Jezdit sem je super ve volnym case, ale na bydleni tady uz bych se necitil. Kazdej doktor, trochu nestandardni nakup apod je silena dalka. Zlinsko je super, Olomoucko taky parada. Bydlet na vesnici, ale mit to do takoveho mesta taxikem za 200,- je idealni.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tomáš Roll

« Odpověď #33 kdy: 09. 07. 2017, 10:34:38 »
Hoši nejezděte do té Prahy, viděli jste přece jak dopadl Otík...
Stal se premiérem.

hu

« Odpověď #34 kdy: 09. 07. 2017, 13:08:28 »
Tak v tom případě, se ti Jendo nedivím, když jsi v tom vyrostl, jsi zdegenerovaný už od narození a příjde ti to normální. Hádám, že až si někdy třeba na dovolené aspoň měsíc v kuse zkusíš jaké to je žít v klidu a pohodě daleko od ruchu velkoměsta, začne tě to z Prahy táhnout ven, minimálně pro život a bydlení, pro rodinný život nebo klidný důchod je Praha prostě peklo.

Jasně, všichni nenaplavený pražáci jsou zdegenerovaní :-)  Já si město (myslím opravdu město, ne urbanisticky pokleslá sídliště na periferiích) užívám tím víc, čím jsem starší. Že to neumíš, a jebe ti z toho, je celkem tvůj boj; ostatně, žij si jak chceš.

m

« Odpověď #35 kdy: 09. 07. 2017, 13:21:57 »

Jasně, všichni nenaplavený pražáci jsou zdegenerovaní :-)  Já si město (myslím opravdu město, ne urbanisticky pokleslá sídliště na periferiích) užívám tím víc, čím jsem starší. Že to neumíš, a jebe ti z toho, je celkem tvůj boj; ostatně, žij si jak chceš.

mluvis mi z duse :) Klady neskutecne prevazuji tech par zaporu.... BTW . i pivo je tu levnejsi nez v okresnich mestech:) staci si zpravne vybrat.

...

« Odpověď #36 kdy: 09. 07. 2017, 22:56:10 »
A co ta Víděň, neexistuje nějaká komunitní stránka, abych nepřijel úplně do cizího? Kolik se dá vydělat tam? Ve Vídni bych chtěl alespoň těch 150000,- , tzn. Prazky plat x 3. Neumím Německy.

...

« Odpověď #37 kdy: 09. 07. 2017, 23:11:04 »
Ok tak míň, 120tis. Kč. Potom stejně přijedu, šulini v korporátu uvidí že jsem pracoval ve Vídni a dají mi tu pořádnější prachy.

...

« Odpověď #38 kdy: 10. 07. 2017, 00:15:30 »
Se divam na inzeraty a nic moc teda:

Za tady tohle:
https://neuvoo.at/view/?id=eqtpswgbeg&source=api&publisher=1b212bef&utm_source=api&utm_medium=1b212bef&chnl=jobsinvienna&jipid=15

Od 47000Eur rocne za seniora??? 105000,- mesicne? Sakra vzdyt od toho odectu 20000,- vyssi naklady na zivot a dostanu to v Praze! Takových nabídek je tam víc. Ti Slováci sou fakt šastlí, za takové šušně tam jezdí přes pole pracovat, mají raději mazat do hor vyrábět brynzu.

« Odpověď #39 kdy: 10. 07. 2017, 08:44:35 »
mají raději mazat do hor vyrábět brynzu.
nebo do bratislavskeho koncentraku auta.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

borekz

• 443
    • Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 10. 07. 2017, 08:53:44 »
V inzerátu je napsáno starts at. Chtěl bych vědět kolik seniorů v Praze (v procentech) bere víc než tebou zmíněných 85 tisíc.

...

« Odpověď #41 kdy: 10. 07. 2017, 09:45:55 »
Jasně že je to "Starts at", ale copak někde v Praze začíná plat seniora na 38000,-??? V Rakousku mají příjmy skoro 3x větší.

mon

« Odpověď #42 kdy: 10. 07. 2017, 10:04:56 »
V rakusku nemaju platy 3x vacsie... maju tam 3k eur mesacne v hrubom, ale je maju 14 platov.

...

« Odpověď #43 kdy: 10. 07. 2017, 10:25:08 »
V rakusku nemaju platy 3x vacsie... maju tam 3k eur mesacne v hrubom, ale je maju 14 platov.

3k * 27 =81k

81k / 28k = 2.9

Tak 2.9x, sorry.

senior

« Odpověď #44 kdy: 10. 07. 2017, 12:33:53 »
V inzerátu je napsáno starts at. Chtěl bych vědět kolik seniorů v Praze (v procentech) bere víc než tebou zmíněných 85 tisíc.

Za 85 v Praze seniora neseženeš, takže tak 90 %?

reklama