Internet na Kubě

wnt

Internet na Kubě
« kdy: 05. 07. 2017, 12:22:51 »
Ahoj, přemýšlíme s kamarády, že bychom jeli na podzim na Kubu. Nemá někdo nějaké novější informace, jak to tam je s internetem. Jde mi hlavně o to, že vzhledem ke své práci potřebuji mít zajištěný přístup k sítím přes vzdálenou plochu. Vůbec nikde nemohu dohledat, zda tam existují v tomto ohledu nějaké omezení, popřípadě zda je lze obejít například přes VPN, aniž bych s tím pak měl nějaké opletačky :) Díky.


xyz

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #1 kdy: 05. 07. 2017, 12:46:08 »

xyz


Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Internet na Kubě
« Odpověď #3 kdy: 05. 07. 2017, 13:04:27 »
zkusenost cca 5 let zpet Varadero existuji internet kiosky (maji to napsane na vyvesnim stite ty "obchody") ktere jsem nezkousel uz nevim z jakeho duvodu ze meli zavreno nebo obsazeno a byla nutne rezervace dopredu a pak v jednom hotelu ve Varaderu predplacena karta cca minuta koruna vypadalo to ze pocitac byl nastaven na nejaky Kiosk mode, rychlost byla na urovni cca vytaceneho pripojeni 33.6 kbps, VPN jsem nezkousel nejake cenzury jsem si nevsiml.

Lopata

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #4 kdy: 05. 07. 2017, 18:25:11 »
...potřebuji mít zajištěný přístup k sítím...
Doporučuji někdy zkusit dovolenou bez internetu a bez mobilu... alespoň na dva týdny. Člověk si pak uvědomí, že připojení vůbec nepotřebuje.

A i kdyby se nyní na té Kubě podařilo sehnat třeba gigabitové připojení bez cenzury, tak firma stejně jednou dojede na to, že má pozice s tak vysokým "truck faktorem".

A pozor na vyhoření!


asdf111

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #5 kdy: 05. 07. 2017, 22:00:44 »
ja som bol dva roky dozadu na kube dva tyzdne offline :) dalo sa kupit za cca dolar pol hodina internetu, ale hotelova wifi bola totalne pretazena, cize radsej by som to riesil satelitnym netom keby ze to je kriticke, alebo na USA preziari mozno nejake radio, ktovie ci to niekto komercne ponuka :D

Roman

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #6 kdy: 05. 07. 2017, 22:36:39 »

wnt

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #7 kdy: 06. 07. 2017, 00:20:35 »
Děkuji za odkazy, ale tyto informace jsem si našel sám. Jde mi o osobní zkušenosti, zda se lze připojit přes RDP nebo nějakou VPNku. Nikde jsem nenašel informace, zda náhodou nejsou tyto protokoly nějakým způsobem omezované ze strany státu.


Tomáš Roll

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #9 kdy: 06. 07. 2017, 17:34:19 »
Děkuji za odkazy, ale tyto informace jsem si našel sám. Jde mi o osobní zkušenosti, zda se lze připojit přes RDP nebo nějakou VPNku. Nikde jsem nenašel informace, zda náhodou nejsou tyto protokoly nějakým způsobem omezované ze strany státu.

Při rychlosti na úrovni vytáčeného připojení můžeš na vzdálenou plochu zapomenout. Bez ohledu na ne/existenci státních omezení.

SPECZ

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #10 kdy: 07. 07. 2017, 13:01:32 »
Na RDP zapomeň, připojení na kubě, když už jsem ho někde potkal bylo brutálně pomalý a nestabilní  - cca 2 roky zpátky, nepředpokládám že by se to od tý doby nějak zásadně zlepšilo ...

Steve

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #11 kdy: 07. 07. 2017, 15:31:12 »
Při rychlosti na úrovni vytáčeného připojení můžeš na vzdálenou plochu zapomenout. Bez ohledu na ne/existenci státních omezení.

Kdepak, 33k modem na remote desktop staci, neni to sice top rychlost ale pracovat se s tim da. My tak dodnes mame zalozni spojeni na par servru ve fabrice pro pripad, ze lehne internet. Mobilni internet je v ty hale nepouzitelny, je to jak v bunkru a ruseni od motoru znacne :) Toz stary dobry Zyxel modem a za posledni rok sme jej pouzili tusim 3x  8)

Unknown

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #12 kdy: 10. 07. 2017, 09:03:36 »
Muzu potvrdit ze RDP chodi bez temer problemu i po 33,6 modemu

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Internet na Kubě
« Odpověď #13 kdy: 10. 07. 2017, 10:21:47 »
ja bych taky radeji na tech 33.6 a RDP nespolehal co se pamatuji to spojeni bylo pocitove 33.6 "kdyz to jelo" ale casto jsem musel davat refresh stranky, byla to nestabilni rychlost

Honza

Re:Internet na Kubě
« Odpověď #14 kdy: 10. 07. 2017, 16:49:52 »
take informace 2 roky z5

1) Je tam pomerne velkej problem sehnat nejakou wifi a kdyz uz tak je priserne pomala.
2) V oficialnich inet kavarnach mas predistalovany aplikace na kompu a tusim ze jakykoliv rdp klient vcetne nativniho ve windows tam na 90% neni. A abych riskoval instalaci jinyho softu zrovna na Kube tak to fakt ne :)
3) Skype jsem ani nezkousel :)

Obecne bych se na to vykaslal, Kuba je jedna z mala zemi kde si clovek muze uzit dovolenou bez otravneho reseni prace v prubehu dovolene.