Dobrý editor pre jazyky ako Java a Cčko

dustin

Re:Dobrý editor pre jazyky ako Java a Cčko
« Odpověď #30 kdy: 06. 07. 2017, 13:02:03 »
To je fakt. Jak velikost souboru překročí nějakých 100-200 MB, tak už je to zpomalení docela cítit.

Ve vimu s pluginem LargeFile občas edituji mnohagigabajtové SQL dumpy i XML a úplně v pohodě. Samozřejmě je nutné vypnout undo, zvýrazňování syntaxe atd., což právě od nastavené velikosti souboru udělá ten LargeFile.

Nicméně to z něj nedělá vynikající prostředí pro vývoj rozsáhlejších projektů, je to pořád jen textový editor.


Kit

Re:Dobrý editor pre jazyky ako Java a Cčko
« Odpověď #31 kdy: 06. 07. 2017, 13:17:26 »
To je fakt. Jak velikost souboru překročí nějakých 100-200 MB, tak už je to zpomalení docela cítit.

Ve vimu s pluginem LargeFile občas edituji mnohagigabajtové SQL dumpy i XML a úplně v pohodě. Samozřejmě je nutné vypnout undo, zvýrazňování syntaxe atd., což právě od nastavené velikosti souboru udělá ten LargeFile.

Nicméně to z něj nedělá vynikající prostředí pro vývoj rozsáhlejších projektů, je to pořád jen textový editor.

Jasně, jako IDE pak slouží zbytek operačního systému. Koho by napadlo v textovém editoru třeba stříhat video, že?

dustin

Re:Dobrý editor pre jazyky ako Java a Cčko
« Odpověď #32 kdy: 06. 07. 2017, 14:10:55 »
Při vývoji systému v javě nepotřebuji stříhat video, ale potřebuji vyhledávat a měnit strukturu tříd i metod, informovat o nepoužitých strukturách, které mohu bezpečně odstranit, měnit parametry metod, přesouvat metody v rámci dědičnosti atd. atd. S tím mi vim ani zbytek OS nepomůže. Dokonce si tipuji, že ani nedokáže úplně základní věci, jako např. správně doplnit chybějící a odstranit přebytečné importy. Prostě jak se v unixu říká - na každý úkol správný nástroj. Na editaci textového souboru vim. Na vývoj projektu kvalitní IDE.

Kit

Re:Dobrý editor pre jazyky ako Java a Cčko
« Odpověď #33 kdy: 06. 07. 2017, 14:54:57 »
Při vývoji systému v javě nepotřebuji stříhat video, ale potřebuji vyhledávat a měnit strukturu tříd i metod, informovat o nepoužitých strukturách, které mohu bezpečně odstranit, měnit parametry metod, přesouvat metody v rámci dědičnosti atd. atd. S tím mi vim ani zbytek OS nepomůže. Dokonce si tipuji, že ani nedokáže úplně základní věci, jako např. správně doplnit chybějící a odstranit přebytečné importy. Prostě jak se v unixu říká - na každý úkol správný nástroj. Na editaci textového souboru vim. Na vývoj projektu kvalitní IDE.

Video může být součástí projektu. Operační systém v roli IDE to zvládne, po běžných IDE bych to ani nechtěl.

Proč potřebuješ měnit strukturu tříd a metod? Staré třídy se mají nahrazovat novými. Pokud odstraním nezbytnou komponentu, seřvou mě testy. Metody v rámci dědičnosti sice běžně nedělám, ale není to žádný problém.

Importy jsou ve své podstatě zcela zbytečné, jejich hlídání bych nepovažoval za základní věc. Kromě toho vidím, které vnější komponenty používám a které ne, protože mám ve zdrojáku přehled. Vim mi však importy hlídá.

gll

Re:Dobrý editor pre jazyky ako Java a Cčko
« Odpověď #34 kdy: 06. 07. 2017, 15:53:47 »
Nicméně to z něj nedělá vynikající prostředí pro vývoj rozsáhlejších projektů, je to pořád jen textový editor.

ne všechny rozsáhlejší projekty jsou korporátní aplikace v Javě.