Google si myslí, že som v Turecku

Google si myslí, že som v Turecku
« kdy: 02. 07. 2017, 20:06:15 »
Ahojte, mám VPS od forpsi v ČR a využívam ho okrem iného ako proxy. Od minulého týždňa ma google začal presmerovávať takto: google.com > google.cz > google.com > google.com.tr (je to pekne vidno cez wget alebo lynx). Traceroute nehlási žiadne Turecko. Cez nejaký webový geoip lookup mi vypísalo toto:
Kód: [Vybrat]
Ktis,
Prachatice District,
Jihocesky kraj,
Czechia,
Europe
Čo si o tom mám myslieť? Má len google pošahané geoip? Alebo forpsi zmenil majiteľa? Wtf?


Jumo

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #1 kdy: 02. 07. 2017, 20:19:12 »
Google má report, kde si muzes nahlásit špatnou geolokaci.

Trupik

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #2 kdy: 03. 07. 2017, 06:12:24 »
Google je len trochu napred vo vývoji. Počkaj 30 rokov a naozaj tu bude Turecko.  ;D

j

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #3 kdy: 03. 07. 2017, 09:09:46 »
Čo si o tom mám myslieť? Má len google pošahané geoip? Alebo forpsi zmenil majiteľa? Wtf?
Ne, jen guugl je posahanej uplne celej ... aneb, je to normalka ... ti kokoti misto aby vzali co jim posilas jako lang, tak si vemou tvoji ip ... a hadaj. Coz je vazne moc khull, specielne kdyz ses kazdou 1/2 hodinu dle jejich nazoru nekde jinde.

Tzn, pouzij kachnu, a kdyz uz tak s g!, coz te posle celkem spolehlive na com.

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #4 kdy: 10. 08. 2017, 16:49:05 »
Len pre pobavenie. Použil som formulár na nahlásenie nesprávnej geolokácie. Dosť dlho im to trvalo, ale podarilo sa. Podľa googlu som sa cca na týždeň vrátil z Turecka na Slovensko (napriek tomu, že som nahlásil ČR), a teraz som pre zmenu v Rusku.
Keby ma to dávalo do Austrálie alebo niekam do civilizovaného sveta, tak OK, ale Turecko a Rusko? Čo bude nabudúce? Sýria? Stredoafrická republika?
Btw, presedlal som z google search na duck duck go, ale alternatívu za youtube budem hľadať ťažšie. Tam mi dáva ruské reklamy.


Lol Phirae


trubicoid2

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #6 kdy: 10. 08. 2017, 17:53:58 »
lolku, bud nerozumim vtipu, nebo mi to nefunguje  :-[

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #7 kdy: 10. 08. 2017, 18:35:08 »
Co tady zase resite? Proste se kvuli Guuglu naucite turecky a rusky a je to. Prece ti kreteni jen kvuli vam nezacnou pouzivat nastaveni preferovanych jazyku v browseru, kdyz zretelne vsem ostatnim userum vyhovuje web v nejakem pro ne obvykle nesrozumitelnem jazyku. Ja take pouzivam Guugle holandsky a jak mi to uz jde!

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #8 kdy: 10. 08. 2017, 19:37:13 »
Dneska jsem měl zaplou taky proxy, taky na forpsi a jouťůba mě hodila na ruskej jouťůb :D Hned jak to odešlu, schválně zkusím znova.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #9 kdy: 10. 08. 2017, 19:39:36 »
Tak ano, geo informace mám ty stejný jako autor a google i tvoje trubka mě hází na RU :D

tomvec

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #10 kdy: 11. 08. 2017, 00:09:02 »
Trupik má pravdu. USA se už mnoho let snaží destabilizovat Evropu a teď jim prostě unikly nějaké plány, Evropa bude v područí sunnitského Turecka.

plan

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #11 kdy: 11. 08. 2017, 06:24:12 »
Trupik má pravdu. USA se už mnoho let snaží destabilizovat Evropu a teď jim prostě unikly nějaké plány, Evropa bude v područí sunnitského Turecka.

Plany se kazdou chvili meni, zrejme se chlapci nemuzou domluvit jestli bude srdce evropy patrit turecku nebo rusku. Kazdopadne pres pocatecni neshody se z Putina a Erdogana evidentne stali pratele a Vladimir poskytl Recepovi par rad jak si sjednat poradek u sebe na dvorku, expanze do Evropy bude dalsim krokem! (a pak ze to turecko v eu nebude, ona totiz eu bude v turecku!  ;D )

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #12 kdy: 11. 08. 2017, 23:36:26 »
Ovsem pouze za predpokladu, ze Turecko bude v Rusku. Nic jineho by Vladimir netoleroval.

headhunter

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #13 kdy: 12. 08. 2017, 12:18:06 »
Preto mám VPS v Taliansku. ČR si mnohí mýlia s Čečenskom preto vás lokalizovali v Rusku.

PJ

Re:Google si myslí, že som v Turecku
« Odpověď #14 kdy: 13. 08. 2017, 20:44:15 »
Daj rozsah, pozriem sa na to.
Pre ostatnych, ktori chcu original Google staci google.com/ncr