Instalace na netbook

Hue

Instalace na netbook
« kdy: 05. 03. 2010, 15:58:24 »
Ahoj všichni, mám netbook (nebo jak se tomu teď říká) Lenovo Ideapad S12 a chtěl bych si na něj nahrát Linux. Na desktopu mám Fedoru 12, jsem s ní spokojenej, tak by se mi líbila i na booku. Bohužel jsem nikdy tenhle typ strojů neměl, tak nevím na co si dát pozor atd. Externí mechaniku nemám, napadá mě instalace z USB. Je ještě nějaká jiná možnost? Mohli byste mi "polopaticky" vysvětlit co a jak udělat, abych rozjel instalaci? Pokud nepůjde Fedora, nevadí, můžu mít i něco jinýho, když to bude "user-friendly"...
PS: platforma VIA Nano + S3 Chrome


Re: Instalace na netbook
« Odpověď #1 kdy: 06. 03. 2010, 15:58:24 »
Asi před rokem jsem instaloval Ubuntu na netbook (Asus Eee) a použil jsem program UNetbootin, který umí vytvořit bootovací flashku z libovolného CD ISO souboru. Proběhlo to naprosto bez problémů. Mnoho distribucí je možno nainstalovat přímo z flash disku. Se žádnou záludností, na kterou by bylo možno upozornit, jsem se nesetkal.

Hue

Re: Instalace na netbook
« Odpověď #2 kdy: 07. 03. 2010, 08:01:33 »
Díky, právě mi tady běží čerstvá Mandriva. Chtěl jsem zkusit UNR a ještě pár dalších, ale vždycky zahlásí jen "Boot error" a dál mě nepustí (děláno s Unetbootin, jenom Mandriva Seedem). Teď mám ale jinej problém, nemůžu zapnout BT. Ve woknech je na to zkratka Fn+F5, ale ta nic nedělá, a HW přepínač jenom zapne WiFi. Správce bluetooth mi říká, že žádnej adaptér není instalován...

bajtík

Re: Instalace na netbook
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2010, 07:43:14 »
Přesně jak říkáš. Fn+F5 nefunguje. Mě pomohlo vlézt do BIOSu, nahrát Default Settings, uložit a po náběhu bluetooth běží.

H0ax

Re: Instalace na netbook
« Odpověď #4 kdy: 12. 03. 2010, 08:24:55 »
Mám stejný netbook s Ubuntu a spokojenost. Nezapomeň si nainstalovat nvidia drivery, Ubuntu ti je nabídne v Systém - Správa - Ovladače hardwaru. Ubko jsem instaloval přes usb, mají na to image.


Hue

Re: Instalace na netbook
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2010, 19:39:15 »
bajtík: Díky moc, po nastavení defaultu BT funguje. Dokonce i ten přepínač už ho ovládá. Teď ještě zjistit kde se zapíná AHCI a už bude plná spokojenost ;)
H0ax: Mám verzi VIA/S3 (po zlákání tralalákem z EHW), ale i tak díky za radu.

Re: Instalace na netbook
« Odpověď #6 kdy: 14. 03. 2010, 20:44:14 »

Hue

Re: Instalace na netbook
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2010, 17:16:20 »
vain: Díky za tip, nějak jsem tuhle utilitku nemohl najít.. Už všechno jede ;)