Remote desktop Ubuntu - Windows

steve

Remote desktop Ubuntu - Windows
« kdy: 26. 06. 2017, 02:10:01 »
Ahoj, potreboval bych nekoho, kdo rozbehl na Ubuntu 17.04 server vzdalene plochy s klientem Windows 10. Na Googlu je navodu plno, vesmes to same, ale zatim se mi to krome TeamVieweru rozchodit nepodarilo. Pokazde nejaky error, nasledne google, a dalsi error..

Idealne by to melo byt pomoci RDC a nikoliv pres dalsi software jako jsou TinyVNC atp.

Diky za kazde info.
S.


Re:Remote desktop Ubuntu - Windows
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2017, 09:26:18 »
to ubuntu ma byt v pozici RDP serveru? (smutny kdyz nekdo neco chce a neumi ani polozit srozumitelne dotaz)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Remote desktop Ubuntu - Windows
« Odpověď #2 kdy: 26. 06. 2017, 12:33:12 »
RDP tak jako ho zname z windows Linux nema..je to nativni mrkvosofti technologie
Na Linuxu bych doporučil NX NoMaxhine
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ppavel

Re:Remote desktop Ubuntu - Windows
« Odpověď #3 kdy: 26. 06. 2017, 12:58:00 »
Co zkusit třeba X over network a jako klient nějaký Xserver pro widle? Protokol X je přímo navržen pro použití v síti.

Používal jsem to cca před 10 lety a fungovalo to dobře. Podotýkám, že tehdy to bylo po stovkovém ethernetu, tak proč by to nešlapalo dnes po gigabitu?  :P

Petr

Re:Remote desktop Ubuntu - Windows
« Odpověď #4 kdy: 26. 06. 2017, 16:07:32 »
Ubuntu sice nepoužívám, ale na Debian existuje balík xrdp, kterej se instaluje normálně přes apt-get. Balík existuje i pro Centos. Rozjížděl jsem to zatím na 2 debianech a 2 centosech. Pak se normálně z Windows přes "Připojení ke vzdálené ploše" zadá adresa toho PC s linuxem, nalogovat se a jsi na jeho ploše. Nezapomenout povolit ve firewallu na linuxu port (tuším 3389). Sice mě s tím nefunguje přenos zvuku (což nepotřebuju), ale jinak je to docela použitelné.


nobody(ten pravej)

Re:Remote desktop Ubuntu - Windows
« Odpověď #5 kdy: 26. 06. 2017, 20:04:51 »
[...] existuje balík xrdp [...] Pak se normálně z Windows přes "Připojení ke vzdálené ploše" zadá adresa toho PC s linuxem [...]
pro zajimavost, XRDP neni regulerni RDP server, ale jakejsi prostrednik co resi jednak komunikaci s RDP klientem a druhak ji "preklada" pro VNC server kterej "pod" tim ve zkutecnosti bezi...
pro uzivatele to samozrejme muze byt jedno, pokud resi primarne to aby z Windows pouzil proste stavajiciho RDP klienta...

steve

Re:Remote desktop Ubuntu - Windows
« Odpověď #6 kdy: 26. 06. 2017, 21:26:58 »
to_je_jedno: Budu to raději ignorovat.

ZAJDAN: Díky. Vyzkoušeno, funguje celkem dobře. Budu dále používat. Škoda jen, že nejde nastavit vyšší rozlišení, než jaké je na cílové mašině..

Petr, nobody: XRDP spolu s VNC jsem zkoušel jako první, bohužel i přes různá nastavení jsem se připojit nedokázal - hláška 'some error' po úspěšnym loginu mi toho taky fakt moc neřekne. Ani úprava /etc/xrdp/xrdp.ini nic nepřinesla. Port 3389 jsem přes ufw jinak povoloval.

Re:Remote desktop Ubuntu - Windows
« Odpověď #7 kdy: 27. 06. 2017, 12:31:18 »
Na pomalejší lince mi nejlépe fungoval X2GO.

Martin

Re:Remote desktop Ubuntu - Windows
« Odpověď #8 kdy: 27. 06. 2017, 13:34:56 »
[...] existuje balík xrdp [...] Pak se normálně z Windows přes "Připojení ke vzdálené ploše" zadá adresa toho PC s linuxem [...]
pro zajimavost, XRDP neni regulerni RDP server, ale jakejsi prostrednik co resi jednak komunikaci s RDP klientem a druhak ji "preklada" pro VNC server kterej "pod" tim ve zkutecnosti bezi...
pro uzivatele to samozrejme muze byt jedno, pokud resi primarne to aby z Windows pouzil proste stavajiciho RDP klienta...
Pro skutečné RDP bez překladu z VNC existuje balík se speciálním X serverem xorgxrdp (aspoň tedy v Debianu), se kterým xrdp funguje pocitově stejně dobře jako s Windows v roli RDP serveru.

Občas jsem zaznamenal neschopnost připojit se znovu k běžícímu sezení. Pokud to spadne, je vhodné sledovat logy. Provedl jsem pár změn v nastavení v souborech *.ini v /etc/xrdp - už si nevzpomínám co to bylo, ale teď jsem se dostal do velmi stabilní konfigurace. Taky myslím, že problém se znovupřipojením jsem neměl s prostředím Fluxbox a skoro vůbec s Gnome 3 Classsic.
Musel jsem vygenerovat soubor km-00010405.ini pro rozložení CZ QWERTY.

Funguje i podpora kanálů - zkoušel jsem lokální mountování vzdálených úložišť a fungovalo mi, nezkoušel jsem přeposílání zvuku, USB a podobně, ale podle dokumentace by mělo fungovat i to.