Firefox po startu v celoobrazovkovém režimu

ntpt

Firefox po startu v celoobrazovkovém režimu
« kdy: 17. 06. 2017, 16:15:16 »
Dobrý den. potřebuji nasadirt Linux (Gentoo) v roli informační tabule. vše co potřebuji, je docílit aby po zapnutí bez přihlašování a čehokoliv prostě jen naběhl FF v celoobrazovkovém režimu mířící na určitou stránku. otázka zní JAK..

Děkuji.
« Poslední změna: 19. 06. 2017, 13:18:10 od Petr Krčmář »


borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak mít po startu ihned firefox v celoobrazovkovém režimu
« Odpověď #1 kdy: 17. 06. 2017, 17:55:29 »
V settopboxech se používá Firefox upravený pro DirectFrameBuffer. Startuje se bez přihlášení a prohlížeč má samozřejmě celou obrazovku, protože to jinak nejde.
https://wiki.mozilla.org/Mobile/DFBPorting

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak mít po startu ihned firefox v celoobrazovkovém režimu
« Odpověď #2 kdy: 17. 06. 2017, 18:07:53 »
Poradím klíčová slova "kiosk mode". V Gentoo to určitě půjde, ale nemám teď na to čas... Mimochodem, pokud vím,  jsou i speciální distribuce k tomu určené, pokud to má být jen zobrazovadlo a nemáš k tomu Gentoo nějaký další důvod.

nobody(ten pravej)

Re:Jak mít po startu ihned firefox v celoobrazovkovém režimu
« Odpověď #3 kdy: 18. 06. 2017, 01:01:33 »
nastav autologin (v zavislosti na tvem display manageru) a do "automaticke spousteni" (v zavislosti na tvem display manageru) dej:
Kód: [Vybrat]
firefox https://root.cz & sleep 5 && xdotool key "F11"

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak mít po startu ihned firefox v celoobrazovkovém režimu
« Odpověď #4 kdy: 18. 06. 2017, 09:40:43 »
nastav autologin (v zavislosti na tvem display manageru) a do "automaticke spousteni" (v zavislosti na tvem display manageru) dej:
Kód: [Vybrat]
firefox https://root.cz & sleep 5 && xdotool key "F11"

Tohle pokud vím narazí na jednu malou nepříjemnost - uprostřed obrazovky bude kurzor. Řešení je spousta, od nastavení neviditelných kurzorů (všech - kdyby se uprostřed objevil odkaz, nebo jakýkoliv prvek měnící kurzor).
Jako nejlepší se mi zdá použít unclutter (v portage je)
Kód: [Vybrat]
unclutter -idle 1zůstane to běžet a udělá to, že pokud se s myší 1 sekundu nepohne, kurzor schová. Změnou parametru se změní čas, po kterém se schovává, lze použít i 0, potom při pohybu jen tak divně problikává.

Pokud si dobře vzpomínám, celkově jsem kiosk řešil úpravou startování twm.


jiwopene@gmail.com

Re:Jak mít po startu ihned firefox v celoobrazovkovém režimu
« Odpověď #5 kdy: 18. 06. 2017, 16:18:58 »
Třeba v nastaveních fluxboxu. Kdysi jsem měl, že na ploše 4 se mi spustí FF a bez rámečku. (Přepínač ploch a další jsem nechal zobrazené)

daks

Re:Jak mít po startu ihned firefox v celoobrazovkovém režimu
« Odpověď #6 kdy: 18. 06. 2017, 16:27:46 »
Osobně se mi workaround Firefoxu s xdotool moc nelíbí. Raději bych asi použil chromium s parametrem --kiosk, nebo Electron - kdybych potřeboval fičury, jako je omezení na konkrétní adresu a pod.

ntpt

Re:Firefox po startu v celoobrazovkovém režimu
« Odpověď #7 kdy: 20. 06. 2017, 02:17:16 »
díky moc