Nespouští se TTY na Ubuntu 16.04.2 LTS (systemd)

trubicoid2

Nespouští se TTY na Ubuntu 16.04.2 LTS (systemd)
« kdy: 09. 06. 2017, 11:12:08 »
Pánové, experti na systemd, mám na Xubuntu 16.04.2 LTS problém, že se mi nějakou na desktopu dobu nepouští TTY. Tedy grafické prostředí běží. Alt+ctrl+f1 přepne do textové konzole, ale tam je jen vypsaný log a není tam login. Stejně TTY2-6, tam je to prázdné.

S tím systemd moc neumím. Koukám na
Kód: [Vybrat]
systemctl | grep tty a vidím (ignoruji ttys)

Kód: [Vybrat]
...
getty@tty1.service                                                                                               loaded inactive     dead          start Getty on tty1
getty@tty2.service                                                                                               loaded inactive     dead          start Getty on tty2
getty@tty3.service                                                                                               loaded inactive     dead          start Getty on tty3
getty@tty4.service                                                                                               loaded inactive     dead          start Getty on tty4
getty@tty5.service                                                                                               loaded inactive     dead          start Getty on tty5
getty@tty6.service                                                                                               loaded inactive     dead          start Getty on tty6
system-getty.slice                                                                                               loaded active       active              system-getty.slice
getty.target                                                                                                     loaded inactive     dead          start Login Prompts

Kód: [Vybrat]
systemctl cat getty@tty1.service vypadá normálně (stejně jako na jiném Ubuntu, kde to funguje) a ručně to funguje dobře:
Kód: [Vybrat]
sudo /sbin/agetty -8 38400 tty1
dál zkouším třeba

Kód: [Vybrat]
systemd-analyze
Bootup is not yet finished. Please try again later.

takže je to někde zablokované, ale kde?

nebo

Kód: [Vybrat]
sudo journalctl -b | grep tty
čen 07 15:24:38 lory systemd-logind[995]: Failed to start autovt@tty2.service: Unit autovt@tty2.service not found.
čen 07 15:24:39 lory systemd-logind[995]: Failed to start autovt@tty3.service: Unit autovt@tty3.service not found.
čen 07 15:24:40 lory systemd-logind[995]: Failed to start autovt@tty4.service: Unit autovt@tty4.service not found.
čen 07 15:24:40 lory systemd-logind[995]: Failed to start autovt@tty5.service: Unit autovt@tty5.service not found.
čen 07 15:24:41 lory systemd-logind[995]: Failed to start autovt@tty6.service: Unit autovt@tty6.service not found.

to je asi kvůli tomu, že jsem zkoušel  NAutoVTs=6 v /etc/systemd/logind.conf , ale to taky nefunguje

Kód: [Vybrat]
sudo systemctl list-dependencies getty@tty1.service
pak ukazuje spoustu věcí, pár červeně, ostatní zeleně, podobně i na Ubuntu, kde to funguje

jak se v tom systemd vyznat? co hledat? co to getty blokuje?

ještě koukám, že mi tu nějak visí rc.local, ale nevím proč, normálně končí exit 0, že by to bylo tím?

Kód: [Vybrat]
systemctl | grep deactiv
rc-local.service                                                                                                 loaded deactivating final-sigterm start /etc/rc.local Compatibility
« Poslední změna: 09. 06. 2017, 11:32:05 od Petr Krčmář »


trubicoid2

Re:Nespouští se TTY na Ubuntu 16.04.2 LTS (systemd)
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2017, 11:52:56 »
tak jo, tak jsem to opravil, zasekával se jeden příkaz v rc.local, teď už to běží, stačí se zeptat  ;D

ale stejně by mě zajímalo pro příště, jak najít, co to blokuje