Výběr ze dvou androidích telefonů

host1

Výběr ze dvou androidích telefonů
« kdy: 23. 01. 2011, 11:51:05 »
Snažím se vybrat ze dvou telefonů. http://www.mobilmania.cz/default.aspx?catcomp=1&catalog=1&itemlist=20441,20473
Spíše se přikláním k htc. I když foták není podle recenzí extra kvalitní. Spíše by mne zajímalo jestli nebude velkým problémem rozlišení 240 × 320 oproti 320 × 480 u lg. Jde mi hlavně o zobrazování aplikací. Budu rád, pokud někdo napíše osobní poznatky. Nerad bych pak byl omezen na 1/10 aplikací kvůli rozlišení.
« Poslední změna: 25. 01. 2011, 11:00:03 od Petr Krčmář »


ghost

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2011, 12:06:37 »
ani jeden z nich nemam, ale jen podle toho srovnani bych sel do toho LG (ikdyz HTC mam radeji).
Proc: vetsi rozliseni, vetsi ramka, rychlejsi procesor a ma akceleraci grafiky

Fotak, 3Mpx nebo 5Mpx, vysledek bude stejny - tj. zasumely, Mpx nepomozou

dudko

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #2 kdy: 23. 01. 2011, 12:32:13 »
O tych lgckach som pocul, ze zamrzaju. Wildfire je vacsia istota, len ma trosku mensi display.

host1

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #3 kdy: 23. 01. 2011, 12:40:14 »
Já bych wildfire bral i kvůli značce, htc je celkem jistota. Nejvíc mi jde o display. Jde o aplikace, hrát na mobilu neplánuju.

host1

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #4 kdy: 23. 01. 2011, 12:50:54 »
Respektive jde o to jestli bude rozlišení u htc stačit na aplikace. Jestli nebude překážkou.


Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2011, 13:06:50 »
Mně osobně toto rozlišení stačí. I na prohlížení internetu a mailů.

steve

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #6 kdy: 23. 01. 2011, 13:57:25 »
Mám Xperii mini pro s rozlišením 240×320 a funguje na něm naprostá většina aplikací (zatím jsem narazil jen na pár náročnějších her, které kvůli rozlišení nešly nebo nebyly na displeji celé). Takže bych se nebál.

kane

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #7 kdy: 23. 01. 2011, 14:46:35 »
Mam Wildfire a som spokojny, rozlisenie problem nie je, aspon ja som zatial na ziaden nenarazil.. Na jednej strane u LG mas viac RAM a zanedbatelne lepsi procesor a graficku akceleraciu, na druhej strane pre wildfire existuje CyanogenMOD

Ashen

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2011, 16:36:29 »
Tak teď si vážně nevím rady :D Byl jsem poměrně přesvědčen, že za necelý měsíc si k narozeninám daruji HTC Wildfire, ale po tom co sem viděl tohodle LG krasavce si nejsem jist. Čili se připojuji k autorovi (jemuž děkuji za to že jsem tento LG objevil) a prosba k vám, těm co již jeden z nich mají.

Ashen

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2011, 16:56:50 »
Ještě jeden dotaz ať je to tu po hromadě pro HTC Wilfire uživatele:
Baterie - některé servery tvrdí že je nedostačující a uvádí nabití 1x za den, jiní zase tvrdí že 1x za 4 dny stačí...
Mohl bych poprosit o nějaké rozřešení? Co všechno na mobilu děláte a jak dlouho vydrží? Děkuji

host1

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2011, 17:06:16 »
to Ashen

Zkoušel jsem oba dva. každý má svoje. Lg nemá blesk ani diodu u fotáku, htc nic moc fotky- ovšem zase na pc se dá pak udělat hodně a možná má vliv i firmware, respektive verze androidu. Jinak Lg taky není špatné, htc=htc- je slušné. Taky váhám. Vyzkoušené htc, nebo nevyzkoušené lg s fotákem bez blesku (jinak fotka z něj byla slušná)...... sám nevím, zase lg má větší rozlišení. Ale zatím vede htc.

Ashen

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #11 kdy: 23. 01. 2011, 18:50:15 »
to host1

Já viděl v praxi HTC Hero a ještě jedno HTCčko, majitelky si nestěžovaly, Hero nabíjela jednou za 3 dny. To LG má výhodu v lehce silnějším HW (ram, proc, display), nicméně zase HTC ta dioda je fakt dobrá věc. Fotky sou mi celkem šumafuk, fotim jednou za půl roku. Co se androidu týče - na HTC Wildfire byl vydán update na Froyo - oficiální, žádné amatérské flashování. Čili rozdíl firmwaru padá.

boomer

  • *
  • 5
  • Bez prace nie su kolace.
    • Zobrazit profil
    • Bavorak za dvacku
    • E-mail
Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #12 kdy: 23. 01. 2011, 19:48:57 »
Odporucam HTC DESIRE HD. Ten Wildfire nema bohvieaky display, ani procesor...

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #13 kdy: 23. 01. 2011, 19:52:06 »
Zasadni otazka pri vyberu Androidu je: budu ho pouzivat se SW dodanym vyrobcem, nebo pouziju nejakou neoficialni ROM? Pokud plati druhe, tak bych se podival na to, jakou ma dany model komunitu na XDA Developers. Pokud nekdo chce pouzivat Android s originalni ROM, tak doporucuji zjistit, jak vyrobce zvladal v minulosti vydavat updaty

@boomer: Mam dojem, ze doporucujete telefon mimo cenovy rozsah, ktery tu @host1 poptaval.

host1

Re: Výběr ze dvou androidích telefonů.
« Odpověď #14 kdy: 23. 01. 2011, 20:01:29 »
Limitující je i cena. Proto úvaha připadla na tyto dva telefony. Samozřejmě že jsou i lepší stroje, ale dát více jak 5-6 tisíc nehodlám. Kdyby se našel i jiný telefon, který tyto dva trumfne a nepřekročí 6 tisíc s dph tak sem s ním :)