Zapojení serverovny/racku

Daniel

Zapojení serverovny/racku
« kdy: 07. 06. 2017, 21:26:21 »
Dobrý den, pár měsícu nazpátek jsem začal mít problémy s internetem, prostě lagy v úplně všech hrách, ale s nízkým, normálním pingem, do 30 max.
ISP samozřejmě popírá atd. A chtěl jsem se poradit, jestli nemáme něco třeba špatně zapojenýho nebo tak. Máme totiž na střeše APčko a rozvádíme signál dál po vesnici. Nejdřív jsem myslel, že to je routerem, protože to vypadá tak, že to máme zapojený takhle: Jde jakoby hlavní signál do zásuvky u mně v pokoji (červený kabel) z týhle závuvky jde kabel do router WANu, pak z LANu jde další kabel do zásuvky a to jsem myslel, že tenhle kabel z LANu pak rozvádí signál po našim domě, protože jsem zkusil napojit PC do tý hlavní zásuvky z který to jde do routeru a lagy přestaly, jenže další den zase začali i přes tohle řešení..
Nevíte někdo prosím co s tím? https://ctrlv.cz/CSBH



dp

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2017, 21:38:11 »
Mozna by pomohlo preinstalovat PC a pouzit softver bez cracku.

Daniel

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2017, 21:40:10 »
PC jsem přeinstalovával v pátek a Windowsy mám origo :-)

?

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2017, 21:42:15 »
Napřed vyluč problém u sebe - jinej počítač, jinej kabel, jiná zásuvka... Pokud to nepomůže, musí pomoci ISP.

Daniel

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #4 kdy: 07. 06. 2017, 22:10:41 »
Zkoušel jsem to u kamaráda (UPC) a tam to bylo v pohodě.


j

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #5 kdy: 07. 06. 2017, 22:41:15 »
Sosni si trebas tohle http://winmtr.net/download-winmtr/, neres ze to hnusne vypada a nech to bezet (klidne celej den). Jako cil si vyber klidne google.cz (na tom nesejde). Zobrazi ti to vsechny hopy ktery k tomu vedou a predevsim udaje o latenci/ztratach paketu. Tudiz ses schopnej identifikovat kde (pokud)je problem.

Ale to ze ti laguje hra muze klidne bejt na strane serveru a z 90% taky i je. Samo provozovatel bude trebas blabolit neco o ddosu a tak = z 90% keca, ma poddimenzovany servery a setri na nich.

Daniel

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #6 kdy: 07. 06. 2017, 22:49:05 »
To jo, jenže to začalo lagovat ve všech hrách ze dne na den, to si nemyslim že bude serverama..
https://ctrlv.cz/OYMb tadyto je mám pocit server z CSka v pingplotteru a bylo to takhle snad s 80% serverů na kteých jsem hrál.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2017, 06:24:28 »
No vždyť to v tom grafu máš jasně namalovaný. Doma s tím nic nenaděláš, problémy začínají o dva hopy dál. Mimochodem, na WiFinu kousek od Prahy je to i tak slušný výsledek, vzhledem k použitým krámům od ublitýkvi. A dej si příště pozor na fotky, vím jak se jmenuješ Dane O., vím, kde bydlíš (pěknej novej domeček), dokonce vím, že jsi hrál kdysi kuličky (moc ti to nešlo). Bacha na to :D Jinak graf pošli ISPíkovi, on tě pošle někam, protože je to WiFi a máš to asi zadarmo a tím to skončí.

Daniel

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #8 kdy: 08. 06. 2017, 07:45:24 »
Cooo? To podle čeho jsi to zjistil :-D Však v tom pingplotteru není ani moje IP

Daniel

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #9 kdy: 08. 06. 2017, 07:47:46 »
A ISP jsem to už poslal, před 3 týdny, nic s tím neudělali. Jediný co, tak zaznamenávali IP na kteých jsem hrál, toť vše.

AHOJ

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #10 kdy: 08. 06. 2017, 10:13:54 »
Co to 8 milimetrové sklo ve sprše drží ještě? Fakt si dávej bacha na fotky co zveřejňuješ.

j

Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #11 kdy: 08. 06. 2017, 10:50:38 »
Tak vymen providera ... Trebas GTSka, ktera by mohla bejt v dosahu (teda pardon, t-mobile) umi +- 10Mbit/1kKc symetricky garant, vcetne ipv4/6. Samo pocitej s tim, ze ti nedodaj 10 ... ale 50 uz nejspis jo, a 100 vpohode.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojení serverovny/racku
« Odpověď #12 kdy: 08. 06. 2017, 12:26:08 »
Cooo? To podle čeho jsi to zjistil :-D Však v tom pingplotteru není ani moje IP
Je tam tvůj poskytovatel, v racku na routeru je nalepený název přístopového bodu... zbytek je jen o tom vědět, kde a co hledat.