Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?

nerozhodnuty

Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« kdy: 07. 06. 2017, 18:53:54 »
Ahojte, mam moznost pokracovat v magisterskom studiu na FI MUNI (aplik. i.) a MFF CUNI (soft. a dat. ing.), no viac sa priklanam k masarycke. Je to blizsie, mam tam znamych, odradza ma take velke mesto ako Praha, atd... su to banalne dovody ktore by sa dali v podstate aj ignorovat. Povedal by som, ze Karlovka ma vo vseobecnosti znamejsie meno ako Masarykova, preto by som sa chcel spytat, ci to nebude chyba, ktoru by som v buducnosti mohol lutovat (napr. z pohladu uplatnenia a podobne). Dalsia vec je, ze studujem informatiku v KE, co podla informacii ktore som nasiel na nete, kde sa porovnavali rozne skoly, je nizsi level, takze bojim sa, ci by som tu karlovku zvladal. Poprosim nejake rady, tipy, podla ktorych by som sa mohol lepsie rozhodnut. Dakujem.


Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2017, 19:03:43 »
Ne

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2017, 19:33:34 »
tvl co je tohle za dotazy to fakt nechapu
Děkuji za možnost editace příspěvku.

we

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2017, 20:26:27 »
ano

jpu

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #4 kdy: 07. 06. 2017, 21:41:26 »
na "meno skoly" sa dnes moc nehra. dolezite je, co ovladas a co vies ponuknut firme, ci vies to, co firma pozaduje. Je jej ukradnute, ze na karlovke si mal predmet teoreticka informatika a na masarne si ho nemal (to som dal len priklad, neviem ci sa to tam uci/neuci). neurobi ta to lepsim a ani horsim, mozno tak pre osobny pocit. Firma rychlo odhali, ci vies a ci sa dokazes naucit, ak nie, tak ta nezachrani ani PhD z Harvardu ;)


balki

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2017, 07:03:30 »
Praha nie je veľké mesto, je to miliónové malomesto, kde je kopec čobolov najmä z východného slovenska. Je trošku depresívna, kopec bezdomovcov, šmejdov a feťákov, čo si pichajú priamo pred tvojimi očami. Ale inak, žiť sa tam dá, tiež tam každý pozná každého.

jpu

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #6 kdy: 08. 06. 2017, 08:03:24 »
v Prahe som bol raz na vylete, stare mesto je pekne, dovolim si tvrdit, ze Praha je krajsia ako BA, ale nie tak pekna ako Brno :).
balki: ty si z BA? co mas proti slovakom z vychodu? :D

nerozhodnuty

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2017, 08:51:40 »
na "meno skoly" sa dnes moc nehra. dolezite je, co ovladas a co vies ponuknut firme, ci vies to, co firma pozaduje. Je jej ukradnute, ze na karlovke si mal predmet teoreticka informatika a na masarne si ho nemal (to som dal len priklad, neviem ci sa to tam uci/neuci). neurobi ta to lepsim a ani horsim, mozno tak pre osobny pocit. Firma rychlo odhali, ci vies a ci sa dokazes naucit, ak nie, tak ta nezachrani ani PhD z Harvardu ;)

Podla toho co si napisal som zacal uvazovat ci vobec ma teda Magister zmysel :D som presne ten typ co sa radsej nauci sam, to co chce vediet, skolske projekty mi vela nedavaju tak si vymyslam svoje.

balki

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #8 kdy: 08. 06. 2017, 09:53:44 »
v Prahe som bol raz na vylete, stare mesto je pekne, dovolim si tvrdit, ze Praha je krajsia ako BA, ale nie tak pekna ako Brno :).
balki: ty si z BA? co mas proti slovakom z vychodu? :D

Nemam nic proti nim, len preferujem miesta, kde je ich menej. Planujem ist zmenit svoje posobisko do Danska, zije sa tam nakladne, tazko sa zhana byvanie a jazyk je tazky.

banan

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #9 kdy: 08. 06. 2017, 10:23:30 »
>Praha nie je veľké mesto

Oh, tady nekdo musi byt hodne zamindrakovany, kdyz zacne ocividnou lzi. Jeste to podpor Brnackou naplasti "Praha vubec neni mesto, je to okres, takze nejvetsi je Mindrakov *1)".

*1) Mindrakov - novy, patricnejsi nazev pro Brno.

> je to miliónové malomesto, kde je kopec čobolov najmä z východného slovenska.

Pokud je to pravda, clovek je nemusi potkat cely zivot (treba 35 let). To uz je castejsi narazit na cigorky. Spis je to o tom ze jak v meste tak na vesnici se dnes curaci chovaji podobne - diky televizi a [postupne cim dal tim vlivnejsimu] netu.

>Je trošku depresívna,

Depresivni je potkavat tupe lidi kdekoli, mesto nebo vesnice... V tomhle je to vsude stejne, prumerny clovek je strasne hovado; vsak uz tahle "diskuze" ukazuje jak tupi dokazou byt "pani inzenyri" :-/

> kopec bezdomovcov, šmejdov a feťákov, čo si pichajú priamo pred tvojimi očami.

Rofl, opet, clovek tu muze zit cely zivot a nemusi videt jedinyho fetaka si pichat. Bezdomovce ma kazde trochu vetsi mesto a dokonce i lecktere vesnice.

>Ale inak, žiť sa tam dá,

Dokonce se pry da zit i v USA, v UK, Svedsku, Nemecku, nekteri extremisti nazyvaji zivotem i to co se deje v Cine nebo oblastech ovladanych/terorizovanych Islamisty.

Takze kdyz uz clovek nechce zit ve vyse zminenych zumpach, da se zit i v CR, treba v Praze, kde je aspon vsechno blizko, MHD jezdi porad ... A zajimave je, ze v Praze je mesi procento kretenu "hrdych na to ze sou prazaci", pokud to srovname s tim jak moc maji jinde kretenu s mindrakem, ze nejsou prazaci.

On takovy ten "spravny namysleny _P_razak" bude asi nejcasteji naplavenina ktera si konecne zacina kompenzovat mindrak. Mezi lidmi co se tu narodili / zili od utleho veku jsem si nejakeho "extremniho _P_razactvi" behem vyrustani nevsiml.

> tiež tam každý pozná každého.

Vrchol debility dosazen.

balki

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #10 kdy: 08. 06. 2017, 11:16:25 »
Sorry banan, mne nenahovoris, ze Praha je velke mesto,raj na zemi atd. Vladnu tam dost malomestiacke pomery a , asi ako vsade vo V4. Za velke mesto povazujem tak Pariz, Londyn, alebo Madrid.  Nejake "stratenie sa vo vire velkomesta" v Prahe nehrozi. Nechcem o prahe zle hovorit, su tam fajn kulturne institucie, vazna hudba v Rudolfine, alebo opera v Narodnom  maju vysoku kvalitu.

sumak

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #11 kdy: 08. 06. 2017, 21:53:44 »
urcite jo, vsetky skoly krome matfyzu su pro lopaty  ;)

python

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #12 kdy: 08. 06. 2017, 22:18:37 »

Ja bych rekl ze vsechny skoly u nas jsou pro lopaty....

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #13 kdy: 08. 06. 2017, 22:39:09 »
urcite jo, vsetky skoly krome matfyzu su pro lopaty  ;)
Matfyz je pro krumpáče ;)

TJK

Re:Spravim chybu s Mgr. na FI MUNI?
« Odpověď #14 kdy: 09. 06. 2017, 06:19:38 »
Když začneš MATFYZem a z nějakého důvodu ti po prvním nebo druhém ročnéku nesedne, tak můžeš plynule přestoupit na FI MUNI. Počítej s tím, že po přestupu se na obou školách zvedne průměrné IQ. :-)