FreeBSD neběží ve VirtualBoxu

VB

FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« kdy: 23. 01. 2011, 09:46:09 »
Nejde mi nainstalovat FreeBSD ve VirtualBoxu, problem je pravdepodobne s diskem (virtualnim). Zkousel jsem verzi 7.3, 8.1, porad stejne. Zkousel jsem i PC-BSD ... stejna chyba. OpenBSD nainstalovat jde, uplne normalne.

Uz pri spousteni vypisuje (jadro?) chybu:
Kód: [Vybrat]
ad0: setting UDMA33
ad0: info o disku...
GEOM: new disk ad0
ad0: Intel check1 failed
ad0: Adaptec check1 failed
ad0: LSI (v3) check1 failed
ad0: LSI (v2) check1 failed
ad0: FreeBSD check1 failed
acd0: setting UDMA33
ata0: timeout waiting to issue command
ata0: error issuing ATA PACKET command
« Poslední změna: 25. 01. 2011, 11:07:55 od Petr Krčmář »


fkd

Re: FreeBSD ve VirtualBoxu
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2011, 00:47:37 »
Ja mam FreeBSD 8.1 vo VirtualBoxe 3.0.12 pod Ubuntu 9.04 a funguje bez akychkolvek problemov. Instalacia bola tiez bez problemov (ak sa dobre pamatam). Radic mam nastaveny na PIIX4.

Re: FreeBSD ve VirtualBoxu
« Odpověď #2 kdy: 24. 01. 2011, 10:34:23 »
Střílím naslepo, ale máš --ioapic on nebo off?

VB

Re: FreeBSD ve VirtualBoxu
« Odpověď #3 kdy: 24. 01. 2011, 18:43:54 »
ioapic - nema vliv (chova se to stejne i kdyz je ON nebo OFF - konfigurace system->motherboard->Enable IO APIC)

chipset mam nastaveny na PIIX3

Re: FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« Odpověď #4 kdy: 31. 01. 2011, 09:11:48 »
Nedávno som skúšal nainštalovať FreeBSD 8.2 prerelease na PC-Bsd 8.1, VirtualBox 4, hardware som nastavil na FreeBSD, nehýbal som so žiadnymi prepínačmi, môj procesor nepodporuje virtualizačné inštrukcie, jediné, čo som zmenil bola RAM a video-RAM a všetko prebehlo bez problémov, vrátane nainštalovania a rozbehnutia KDE.


pepazdepa

Re: FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« Odpověď #5 kdy: 31. 01. 2011, 10:52:57 »
Nejde mi nainstalovat FreeBSD ve VirtualBoxu, problem je pravdepodobne s diskem (virtualnim). Zkousel jsem verzi 7.3, 8.1, porad stejne. Zkousel jsem i PC-BSD ... stejna chyba. OpenBSD nainstalovat jde, uplne normalne.

Virtualbox stoji za hovno. Jestli jede novejsi fbsd tak to bude spis tim, ze fbsd se snazilo obejit chyby ve Virtualboxu misto aby se opravil samotny Virtualbox shit. Ve VMWare playeru to beztak pojebe bez problemu, jeste je tu KVM.

asdfasdf


Re: FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« Odpověď #7 kdy: 31. 01. 2011, 17:40:06 »
Virtualbox stoji za hovno. Jestli jede novejsi fbsd tak to bude spis tim, ze fbsd se snazilo obejit chyby ve Virtualboxu misto aby se opravil samotny Virtualbox shit. Ve VMWare playeru to beztak pojebe bez problemu, jeste je tu KVM.

Autor prispevku NEpisal, ze nove FBSD je v poriadku, vid:
>Zkousel jsem verzi 7.3, 8.1, porad stejne
Z toho jasne plynie, ze ani novsia verzia FBSD sa mu nedala nainstalovat. Preto tvrdenie "Virtualbox stoji za hovno" je dost odvazne. Neviem o ziadnom podobnom dobrom SW v tej istej cenovej relacii.
VMWare player je v tomto pripade zbytocny, tam novy virtualny stroj nevytvorite, mozete pouzit uz len existujuci.
Mne vo Virtualboxe bezia obe verzie FBSD bez problemov. Mozno by bolo dobre disk pre pozadovany system zmazat a vytvorit na novo.

Nomen

Re: FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« Odpověď #8 kdy: 31. 01. 2011, 18:02:34 »
VMWare player je v tomto pripade zbytocny, tam novy virtualny stroj nevytvorite, mozete pouzit uz len existujuci.

Ve VMWare Playeru virtuální stroj vytvořit jde. Omezení je, že v jednom okamžiku může běžet jenom jeden virutální stroj.

Lupen

Re: FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« Odpověď #9 kdy: 31. 01. 2011, 19:53:01 »
Musím se teda přidat k obraně Vboxu, běží mi na něm velmi mnoho VM, od win XP přes openbsd, fbsd, ubuntu, debian, Fedora a práce je s ním velmi dobrá, stabilní a má velmi dobrou latenci. Třeba MS Office na WXP  v nich běží lépe než OO v primátním OS. Včetně používání USB zařízení z NTB do virtuálních mašin.

 HP 6730b , C2D , 4GB ram. 

Re: FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« Odpověď #10 kdy: 31. 01. 2011, 20:42:04 »
Tiež sa chcem zastať VirtualBoxu, používam ho denne v práci, niektoré firemné veci bežia jedine na windoze, okrem USB využívam denne aj fyzický com1 port, práca je v ňom bezproblémová a stabilná vrámci možnosti windows.

mr99

Re: FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« Odpověď #11 kdy: 01. 02. 2011, 09:38:45 »
Dávam do pozornosti boldom zvýraznenú časť:
http://www.virtualbox.org/wiki/Guest_OSes
   * PC-BSD 8.1   Works, no Additions available   Requires VT-x or AMD-V hardware
virtualization support.

VB

Re: FreeBSD neběží ve VirtualBoxu
« Odpověď #12 kdy: 01. 02. 2011, 20:30:14 »
Problem vyresen.

Chyba byla v tom, ze disk i CD-ROM byly nastavene na IDE primary. CD-ROM jsem umistil na IDE secondary a vse funguje jak ma.

Drive jsem to nikdy nemenil a vse fungovalo... Vsiml jsem si toho jen nahodou... ale jsem rad, ze jsem to vyresil :). Dekuji vsem za rady.