ČVUT FIT nebo VUT FIT

ČVUT FIT nebo VUT FIT
« kdy: 29. 05. 2017, 21:48:10 »
Ahoj, panove!

Zajima me jake jsou plusy a minusy CVUT FIT a VUT FIT, v сem je složitost studia?

diky (:

« Poslední změna: 29. 05. 2017, 22:41:04 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:CVUT FIT nebo VUT FIT
« Odpověď #1 kdy: 29. 05. 2017, 22:28:09 »
To tady bude téma na srovnání každé dvojice vysokých škol? Až se to vyčerpá, budou i n-tice?

calimero

Re:ČVUT FIT nebo VUT FIT
« Odpověď #2 kdy: 30. 05. 2017, 00:24:49 »
CVUT FIT > VUT FIT
a to ve vsech ohledech:
- co se tyce kvality vyuky, obtiznosti, prestize (nicmene ten rozdil neni az tak velkej)

na druhou stranu
BRNO > PRAHA
co se kvality zivota tyce a to velmi razantne.
Kdyz pominu krasny historicky centrum Prahy a par vilovych ctvrti tak zbytek Prahy je odpududivej. I lidi v Praze jsou casto neprijemni (asi zase z toho prostredi).
Brno je o moc klidnejsi a celkove lepsi mesto na zivot a navic je tam levneji.

Ja ac absolven CVUTu bych dnes, kdybych si musel zvolit z techto dvou moznosti, sel do Brna.

Jinak vis, ze napr. v Nemecku, Dansku a dalsich zemich muzes studovat na daleko lepe vybavenych, prestiznejsich skolach
 a to zdarma? V techto zemich je nedostatek zajemcu o IT a tak neni problem se na ty skoly dostat.  V Dansku se navic vyucuje velmi casto v anglictine.

zumba

Re:CVUT FIT nebo VUT FIT
« Odpověď #3 kdy: 30. 05. 2017, 05:13:23 »
To tady bude téma na srovnání každé dvojice vysokých škol? Až se to vyčerpá, budou i n-tice?

to mas pravdu ale aj od toho tu je tato kategoria :D

Radek

Re:ČVUT FIT nebo VUT FIT
« Odpověď #4 kdy: 30. 05. 2017, 07:09:26 »
Já mám zkušenost jen s VUT FIT v Brně. Jako město je to fajn, klídek. Škola tě taky naučí. Hodně se jede na projekty ve kterých prakticky programuješ věci, co tě naučí na přednáškách a tak. Hodně rozmanitých předmětů, né jen technických. Máš možnost dát si volitelné předměty, které se dotýkají i businessu v IT nebo managmentu. Jinak bych řekl, že cca čtvrtina úsilí je na tobě. Myslím to tak, že složitých zkoušek co by nešli udělat zas tolik podle mě není, pokud se tomu věnuješ. Ale čeká se i nějaký zájem od tebe. Sám si zajdeš za lidma z fakulty s tím co tě zajímá a sám se doptáš, klidně nad rámec přednášek. Poslední dobou se tu začínají konat stále více přednášek, které mají lidé z firem a z praxe, na které je možné zajít.

Jak jsem řekl, s ČVUT zkušenost nemám, nevím co se děje tam. Ale momentálně pracuji s pár lidma, kteří tuto školu mají a nepřipadám si nějakým způsobem blbější.


Sadd

Re:ČVUT FIT nebo VUT FIT
« Odpověď #5 kdy: 30. 05. 2017, 07:34:37 »
A to ses fakt nebyl podívat na DODveri, abys to mohl porovnat? Asi je jednodušší se zeptat tady na fóru....

Radek

Re:ČVUT FIT nebo VUT FIT
« Odpověď #6 kdy: 30. 05. 2017, 08:01:55 »
Sadd: DODvěří je určitě fajn. Ale ze zkušenosti vím, že na hodně školách je to jen lákačka na studenty, kde vychválí vše, co můžou. Skutečný život na škole je pak někde trochu jinde. Takže chápu, že zeptat se někoho, kdo na škole taky studoval a má zkušenost je také dobře.

Sadd

Re:ČVUT FIT nebo VUT FIT
« Odpověď #7 kdy: 30. 05. 2017, 17:37:25 »
Sadd: DODvěří je určitě fajn. Ale ze zkušenosti vím, že na hodně školách je to jen lákačka na studenty, kde vychválí vše, co můžou. Skutečný život na škole je pak někde trochu jinde. Takže chápu, že zeptat se někoho, kdo na škole taky studoval a má zkušenost je také dobře.

No kvůli tomu ten DOD je, abys ses tam mohl zeptat jak akademiků tak i studentů jaký to tam je, zrovna zrovna CFIT je DOD tvorenej 60% studentama a kdybys přišel tak bych ti reálné odpověděl co tě zajímá. Ale jestli čekáš že někdo přejde z ČVUT na VUT do Brna a potkáš ho na rootu a budeš s myslet ze to objektivně posoudí, tak mi to přijde mimo. Resis tenhle rok?

Re:ČVUT FIT nebo VUT FIT
« Odpověď #8 kdy: 23. 06. 2017, 13:16:18 »
Měly by se sepsat nějaký FAQ, kde bude odpověď na:

1) Je lepší FIT ČVUT nebo OI FEL ČVUT?
2) Je lepší XY nebo AB?
3) Kolik si mám říct na pozici ABCD?
4) Jak najdu práci, která mě bude bavit a vydělám balík?

 ::)