Výběr webové technologie

Re: Výběr webové technologie
« Odpověď #30 kdy: 24. 01. 2011, 18:05:17 »
Koukam, ze nazory jsou znacne rozdilne :-) Zatim vitezi Grails, PHP (Symfony, Nette) a Python - vse na mensi az stredne velke projekty.

Nette by som nepouzival... dokumentacia je hrozna a v porovnaniach rychlosti a vykonnosti je Nette suverenne najpomalsie... myslim ze trhlo este aj ZEND... ked framework tak skor codeigniter, cakephp... tie maju aj ovela lepsiu a zrozumitelnejsiu dokumentaciu

Nejpomalejsi je ZEND, Nette je vcelku rychle, kdyz se pise kod tam, kam patri. Pouzivam CakePHP a to diky bakery :)
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme


ava

Re: Výběr webové technologie
« Odpověď #31 kdy: 24. 01. 2011, 18:49:40 »
Je to o zvyku a programatorskych idiomech, ja potrebu pouzit break nebo continue nepocitil pekne dlouho. A ta hromada ostatnich featur scaly mi za chybejici continue stoji.

Jak je to s cenama nevim, ale jak uz jsem psal vyse, napr. jedna micro instance EC2 v amazonim cloudu vychazi na cca $15/mesic (od druheho roku, prvni rok je zdarma), osobne mi to neprijde zas tak horentni - a mam k dispozici virtualizovany stroj, kde si muzu deploynout treba deset webu.

Ale je jasny, ze moznosti je spousta, jen chci rict ze ta co jsem ted nastinil mi osobne prijde docela v pohode.

Po uvodnom nadseni som zistil, ze scala nema break a continue a to ja dost casto pouzivam (ten emulovany break je pomaly, ale pri web aplikaciach je to mozno jedno).
Co sa tyka frameworkov, pri php by som asi skusil doctrine2+netty, ostatne technologie su sice pekne, ale nenajdes lacny hosting..

andy

Re: Výběr webové technologie
« Odpověď #32 kdy: 24. 01. 2011, 18:57:14 »
Ano da sa to obist podmienkou, ale preco to obchadzat? Vedel by som bez toho zit, ale na to ako vsetci o tom jazyku basnia sa mi to zda cudne, ze to tam nie je. Pripada mi to skor ako nejaka funkcionalisticka uchylka ci ako to nazvat :). Lepsie by bolo nechat na programatorovi, ci to pouzije, nie?

Citace
"Scala 2.8 will include break, but not continue."
To je ten emulovany cez vlastny blok a vynimky ci co, ak sa mylim opravte ma.. Treba napisat breakable{ .... break; ...} tak to dakujem pekne.

capslock

Re: Výběr webové technologie
« Odpověď #33 kdy: 24. 01. 2011, 19:19:37 »
Ano da sa to obist podmienkou, ale preco to obchadzat? Vedel by som bez toho zit, ale na to ako vsetci o tom jazyku basnia sa mi to zda cudne, ze to tam nie je. Pripada mi to skor ako nejaka funkcionalisticka uchylka ci ako to nazvat :). Lepsie by bolo nechat na programatorovi, ci to pouzije, nie?

Citace
"Scala 2.8 will include break, but not continue."
To je ten emulovany cez vlastny blok a vynimky ci co, ak sa mylim opravte ma.. Treba napisat breakable{ .... break; ...} tak to dakujem pekne.
Break a continue stejně programátor Scaly nepoužije, ty používají jen snad tvůrci Standart API pro iterativní procházení listů v rámci hesla `functional on the outside, imperative on the inside`, takže to není třeba. K čemu se vůbec breaky používají? Já jsem je použil pouze při procházení listů v Javě, příklad:
Kód: [Vybrat]
boolean found = false;
for(int i : array){
   if(i == someValue){
      found = true;
      break;
   }
}
což se v scale řeší následujícím způsobem,
Kód: [Vybrat]
array exists (someValue==)
Jaké jiné majoritní využití má `break` a `continue`?

andy

Re: Výběr webové technologie
« Odpověď #34 kdy: 24. 01. 2011, 20:00:33 »
Ked tak rozmyslam, akurat ma nic konkretne nenapada :D, ale tak vseobecne aby som sa vyhol vnaraniu blokov (podmienky, cykly..).


alefo

Re: Výběr webové technologie
« Odpověď #35 kdy: 25. 01. 2011, 00:43:32 »
Nie je vnaranie tiez imperativne? :-)

capslock

Re: Výběr webové technologie
« Odpověď #36 kdy: 25. 01. 2011, 01:07:52 »
Nie je vnaranie tiez imperativne? :-)
není. :-)

rc.conf

Re: Výběr webové technologie
« Odpověď #37 kdy: 26. 01. 2011, 15:11:09 »
Vážení, vyhrálo Django. Jenom doufám, že bude v budoucnu dostatek práce...