Obnova dat na partition

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #15 kdy: 29. 05. 2017, 08:22:33 »
nainstaloval, jsem MATE, ale zadna zmena a to je cista instalace Debianu, nemelo by byt nic v kolizi.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #16 kdy: 29. 05. 2017, 09:51:37 »
Nestačilo by pomocí nástroje testdisk zjistit kde partition začínala a končila a jednoduše ji obnovit?
Ne, protože vytvořil na té stejné partition nový FS. Takže se mu tím přepsaly i zálohy superbloků.
Tohle je drsná pravda.

Já o víkendu omylem udělal repartition USB flash na který mam všechno možný + Ubuntu (Live). Naštěstí jsem si to uvědomil včas a víc nedělal. Testdisk to potom obnovil. Bejt to Ext4, tak jsem dělal mkfs dry-run, abych zjistil, kam by dal superbloky, a ty bych pak použil. Tady to ale nejde...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obnova dat na partition
« Odpověď #17 kdy: 29. 05. 2017, 10:55:41 »
Proc se to stalo vycitam sobe,  ale take debianimu instalatoru... Do dnešního dne nebyli schopni dat do nabidky zvolit mountovaci bod na partisne kde jsou data a kterou nechci menit... Kdyby to tam bylo, tak bych se tohoto preslapu nedopustil.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Obnova dat na partition
« Odpověď #18 kdy: 29. 05. 2017, 20:14:19 »
V instalatoru debianu jsem na jedne z partition nastavil FS ext4(tak byla i puvodne), ale volbu smazat vsechny data jsem nepouzil. Samozrejme data zmizela. mate nejaky doporucujici postup k obnoveni?

díky

premejslim jestli na takovejhle problem (EDIT: tedy spise na moznosti reseni) ma vliv typ disku, ssd/magnet.