Obnova dat na partition

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Obnova dat na partition
« kdy: 26. 05. 2017, 12:59:28 »
V instalatoru debianu jsem na jedne z partition nastavil FS ext4(tak byla i puvodne), ale volbu smazat vsechny data jsem nepouzil. Samozrejme data zmizela. mate nejaky doporucujici postup k obnoveni?

díky
« Poslední změna: 29. 05. 2017, 09:11:07 od Petr Krčmář »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Jenda

Re:obnova dat na partition
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2017, 13:17:46 »
photorec

Kit

Re:obnova dat na partition
« Odpověď #2 kdy: 26. 05. 2017, 13:56:42 »
Obnovit data ze zálohy.

David1234

Re:obnova dat na partition
« Odpověď #3 kdy: 26. 05. 2017, 14:28:56 »
Nestačilo by pomocí nástroje testdisk zjistit kde partition začínala a končila a jednoduše ji obnovit?

Jenda

Re:obnova dat na partition
« Odpověď #4 kdy: 26. 05. 2017, 14:52:57 »
Nestačilo by pomocí nástroje testdisk zjistit kde partition začínala a končila a jednoduše ji obnovit?
Ne, protože vytvořil na té stejné partition nový FS. Takže se mu tím přepsaly i zálohy superbloků.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #5 kdy: 26. 05. 2017, 16:52:48 »
zkusil jsem ten Photorec, vyhrabalo to data, ktere ani neznam a z toho co potrebuji skoro vubec nic :(
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #6 kdy: 26. 05. 2017, 17:19:46 »
takto školácká chyba se mi už leta nepodařila, dobrej výprask
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #7 kdy: 26. 05. 2017, 17:55:09 »
zkousim Foremost, podle toho co vidim ted (proces jeste neskoncil) to vypada velice nadejne
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #8 kdy: 26. 05. 2017, 18:45:30 »
foremost neumi vsechy filetype a v mem pripade potrebuju .ai(illustrator), kurna chtelo by to poradnej nastroj, klidne za nej zaplatim
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Bzf

Re:obnova dat na partition
« Odpověď #9 kdy: 27. 05. 2017, 01:29:48 »
Možná https://www.runtime.org/data-recovery-software.htm? Mívali demo, které zobrazilo, co půjde v plné verzi obnovit

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #10 kdy: 27. 05. 2017, 07:49:42 »
Ono to zkomplikovalo ze mam sw raid a jeste na tom LV
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

nobody(ten pravej)

Re:obnova dat na partition
« Odpověď #11 kdy: 27. 05. 2017, 15:31:00 »
[...]kurna chtelo by to poradnej nastroj, klidne za nej zaplatim
Ono to zkomplikovalo ze mam sw raid a jeste na tom LV

pred X lety vim ze placene http://www.r-studio.com mel vyborne vysledky pro obnovu na NTFS ve Windows...
delaji verzi pro Linux a na strankach ted ctu ze podporuje EXT4, LVM i MDADM...

Demo verze umoznujici zobrazit co by obnovilo s moznosti obnovovat soubory mensi nez 256KB
http://www.r-studio.com/data_recovery_linux/Download.shtml

Jestli to dobre chapu, tak verze omezena na zachranu jenom z EXT2/3/4 je zdarma:
http://www.r-tt.com/free_linux_recovery/Download.shtml

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #12 kdy: 28. 05. 2017, 12:54:13 »
nainstaloval jsem ten Rlinux na debian 8 64bit, instalace uspesna, ale aplikace nefunguje...spustil jsem ji z terminalu a ani tam nehodi zadnej vystup
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

nobody(ten pravej)

Re:obnova dat na partition
« Odpověď #13 kdy: 29. 05. 2017, 00:19:49 »
nainstaloval jsem ten Rlinux na debian 8 64bit, instalace uspesna, ale aplikace nefunguje...spustil jsem ji z terminalu a ani tam nehodi zadnej vystup

a tahal si 64bit verzi RLinux??? ja ted zusil RLinux 32bit v Debian 8 32bit a RLinux 64bit v Xubuntu 16.04 64bit a v oboje to bezproblemu nabehne...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obnova dat na partition
« Odpověď #14 kdy: 29. 05. 2017, 06:27:34 »
Samozrejme jsem stahl verzi adekvátní k systému, tedy 64bit. Tipuji ze problem bude v grafickém prostredi, pac ja pouzivam KDE....zkusim nasadit MATE
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.