čili obecné nástroje byly vytvořeny již dokonalé a nové/lepší nevznikají 
Nikoli. Ale to, že je něco nového, ještě neznamená, že je to lepší a obecné. Navíc i spousta těch „starých“ nástrojů se pořád vyvíjí, vyvíjí se i způsob práce s nimi.
Aby to někdo špatně nepochopil, já vůbec nejsem proti novým jazykům nebo nástrojům. Pokud někdo má nějaké zadání a rozumí mu natolik, že podle něj napsal program, a teď má čas a chuť to naprogramovat znova, je to ideální příležitost pro vyzkoušení si nového nástroje nebo jazyka (a zároveň trochu past, protože se nejspíš bude pokoušet některé věci řešit stejně, jako by je řešil v tom původním nástroji – opravdový programátor v Cobolu je schopen v Cobolu programovat v jakémkoli jazyce).
Ale mírnil bych to nadšení pro přepis a pro „moderní“ jazyky. Tím, že se něco jenom přepíše, se nic nezíská (kromě nových chyb v kódu). Nic se nezíská ani tím, že se to jen přepíše do „něčeho modernějšího“. Získá se například tím, že se změní architektura – a když už se bude přepisovat architektura, může se jako vedlejší efekt zvolit i jiný jazyk.