GIT a spolupráca

greno

GIT a spolupráca
« kdy: 22. 01. 2011, 11:26:39 »
Ahojte,

mám vytvorený git repozitár na bettercodes.org k projektu a chcel by som to využívať vrámci skupiny (viacej ľudí pracujúci na jednom projekte) ale neviem, ako to urobiť v praxi.
Dostal som sa k tomu, že som si bol schopný urobiť clone repozitára zo servera do lokálneho, ale keď tam urobím nejaké zmeny neviem to tam poslať a potom znova do iného priečinka (resp. iný užívateľ) zobrať tie zmeny a aplikovať ich, tak aby mal vždy každý kto robí aktuálnu verziu zdrojákov.
Nevedeli by ste mi niekto napísať postup použitia v praxi?
Vopred ďakujem


dustin

Re: GIT a spolupráca
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2011, 11:51:19 »
Mrkni na git pull a git push, příp. git pull --rebase.

greno

Re: GIT a spolupráca
« Odpověď #2 kdy: 22. 01. 2011, 12:04:39 »
skúšal som aj git pull aj git push, git push mi vypísalo error (ktorý sa mi dal vyriešiť jedine tak, že som zmazal repozitár čo bol a pushol nanovo, čo nie je moc šťastné riešenie) a git pull nevypísal nič, ale nič ani neurobil (aspoň prepokladám)

Kit

Re: GIT a spolupráca
« Odpověď #3 kdy: 22. 01. 2011, 13:31:01 »
skúšal som aj git pull aj git push, git push mi vypísalo error (ktorý sa mi dal vyriešiť jedine tak, že som zmazal repozitár čo bol a pushol nanovo, čo nie je moc šťastné riešenie) a git pull nevypísal nič, ale nič ani neurobil (aspoň prepokladám)

Pokud "git pull" nic nevypíše, vše je aktuální.

Příkaz "git push" musí fungovat. Tedy pokud máš právo zápisu. Mně to na firemním serveru přes SSH funguje.

BTW: Ty pitomé sněhové vločky na bettercodes.org mi tak zatěžují procesor, že ten hosting ani nemohu pořádně vyzkoušet. Smůla. Jinak bych to otestoval přímo tam.

greno

Re: GIT a spolupráca
« Odpověď #4 kdy: 22. 01. 2011, 14:01:32 »
Už sa mi to konečne podarilo rozchodiť.
Ďakujem všetkým.
Predtým som asi pomiešal viacero rôznych repozitárov a preto mi ten push nejak nechcel fungovať.